Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

Pa nemam nesto hintova al evo kako to ja...

sve pripremim - jaja, tajmer, serpu, soljicu za kafu, resetkastu kasiku za vadjenje, savijen kuhinjski papir da parkiram jaje da se ocedi.

Vodu u serpu, sipam malo sirceta i cekam da provri. Za to vreme sipnem par kapi sirceta u soljicu za kafu i u nju tuknem jaje a tajmer namestim na 2 minuta. Kad voda provri, napravim kasikom vir i lagano sipam jaje iz soljice u vodu. Sto blize vodi i sto lakse, da sklizne a ne da plopne. Kliknem tajmer, kad zvoni izvadim jaje i stavim ga na papir da se ocedi. To je to.

Morao sam malo da vezbam al savladao. Sad mi vec rutina.

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, adam said:

Pa nemam nesto hintova al evo kako to ja...

sve pripremim - jaja, tajmer, serpu, soljicu za kafu, resetkastu kasiku za vadjenje, savijen kuhinjski papir da parkiram jaje da se ocedi.

Vodu u serpu, sipam malo sirceta i cekam da provri. Za to vreme sipnem par kapi sirceta u soljicu za kafu i u nju tuknem jaje a tajmer namestim na 2 minuta. Kad voda provri, napravim kasikom vir i lagano sipam jaje iz soljice u vodu. Sto blize vodi i sto lakse, da sklizne a ne da plopne. Kliknem tajmer, kad zvoni izvadim jaje i stavim ga na papir da se ocedi. To je to.

Morao sam malo da vezbam al savladao. Sad mi vec rutina.

A voda baš vri ili tek tek?

Link to comment
9 minutes ago, maheem said:

A voda baš vri ili tek tek?

Vri. Malo stane kad ubacis jaje al ja ne smanjujem vatru. I da, ne serpica nego serpa, da mozes da napravis dobar vir. 

 

 

Edip - sad odgledah ovu najdzelu, svidja mi se. Posebno ova fora sa cediljkom. I ne pravi vir! Hvala, moracu da probam.

Edited by adam
Link to comment

Ukoliko se insistira na poširanim jajima i u Najdželinom i u Refikinom slučaju potrebna je robinja Izaura, koja će svo upotrebljeno posuđe i divajsove da opere, a Dikaprio u meni već vrišti o količini prosute vode.

Već sam ovde negde pisao o modifikaciji izvornog rp za poširana jaja na turski način da se na jednom tiganju pripreme jaja na oko, a zatim na istoj masnoći i začini za jogurt: suva paprika, ili sveži čili, pri čemu volim da zagrejem i beli luk. Na kraju, ova kombinacija zahteva i malo svežeg začina, obično peršuna, ponekad korijander.

Link to comment

meni je kod posiranog jajeta problem sto ima preise vode a premalo masnoce :D

i ne mora sirce u posirana jaj...nema nikakvu presudnu ulogu a zakiseli jaja..osim ako volite,ja mrzim sirce..

Link to comment
9 hours ago, aram said:

pogledaj i Refiku, odlična.

 

Nikada cula za posirana jaja. Ovako sa krajnje prakticne strane izgleda veoma neprakticno to sve, meni je kod jaja uvek bilo super to sto se jednostavno mogu konzumirati bez ikakvih pikanterija. Ali covecanstvo zakomplikuje sve :D

 

Nego, pogledah ovaj Rafikin recept koji me je privukao svojim "gotovo je za 5 minuta",

 

i pitam se da to nije malo previse masnoce sveukupno za jedno jelo za jednu osobu? Stavila je, pored ulja u tiganj za karfiol, i jednu veliku kocku putera (rekla bih cetvrt onog velikog, dakle oko 60g) na 5:58 da bi u tome napravila stagod da je napravila, ne razumem nista :D

Link to comment

kad smo već kod ovog recepta, ima li negde kod nas da se kupi pasta od paprike ?

 

nekada je droga portorož (čini mi se) pravila neki kečap od paprike

što je to bilo dobroooo uz jaja

e to je bilo kod nas (doduše ja to kupovala u agramu, kao student), osamdesetih, a sad ne vidim tako nešto nigde :sad:

Link to comment
21 minutes ago, I*m with the pilots said:

da bi u tome napravila stagod da je napravila, ne razumem nista


Pa dodala je pastu od paprike da se dobro zagreje i oboju fino puter i na kraju ljutu tucanu papriku. To stvarno spektakularno ide sa dobrim jogurtom.
A da je masno, masno je, nema slučajno Refika onakve obraščiće  :wub:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...