Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

34 minutes ago, renne said:

Jebo te, koji ste vi hipsteri

 

Daaaavno sam pisao na forumu, ima tome godina... 

 

Popičkam se sa ženom, onako, baš, baš... Kad sam se smirio, shvatim da sam ja preterao i zasrao, pa rešim da se ujutru iskupim doručkom. Sad, po sećanju, ustanem prvi, odem do radnje i po cveće.

Za doručak, napravim jaja tako što odvojim belanca, umutim, pa na tiho ispržim na puteru, da bude savršena tekstura i okrugao oblik. Žumanca poširam posebno, na rovito do kremastog savršenstva, pa stavim na belanca. Odeljem nožem sitno iverje od pršute, zahrskavim ga na tiganju, smrvim i pospem jaja. Pored nacedim ručno pomorandže. Aranžiram sa cvećem i novinama, poslužim na tacni uz bavarsku kiflu iz Maksija... Odnesem joj u krevet. 

Otkravila se, otvori novine, uzme da doručkuje, ja čekam reakciju, a ona: E, dobra ova kifla... :D

Edited by banatjanin
  • +1 2
  • Haha 7
Link to comment
43 minutes ago, banatjanin said:

Probaj bez vode, u jajima je ima sasvim dovoljno. 

 

Bitno je da je poklopac pasent, da para ne izlazi. 

 

I da, probaj da zagreješ poklopac pre stavljanja jaja. Tako se belance pre ispeče odozgo, pa žumance ostane netaknuto. 

 

Radim i ovako, uvek na puteru, ali volim i starinski, na masti, otklopljeno, da prelivam, pa da belance malo uhvati odozdo i na ivici

Znam da poklopac mora dobro da dihtuje a probacu i da ga zagrejem, hvala. Svakako sam mislio da probam bez vode, vec rekle devojke da moze. :)

Link to comment
- jaja na oko, 4 ili 5
- umućena jaja, 5 ili 6
- kajgana sa sirom od 4 ili 5 jaja
- jaja sa slaninom

Sve na običnom suncokretovom ulju, Dijamant ili Cvet Banata najčešće.
Nema vise Cvet Banata u Maksiju od fakin korone -.-

Ja isto sve to savrseno bez poklopca, volim bar 3x masnocom da predjem preko belanaca, malo da zarude ivice.
  • +1 2
Link to comment

A što kuvati?

Kada mi je nana po prvi put ponudila mućeno jaje pitala me želim li so ili šećer i pogrešno sam dgovorio - so!

Sa šećerom i malo limuna.

Kako je BK govorio: što ga više mutiš, više ga ima!

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, adam said:

Jaje je idealna namirnica, greota je da mu se ne posveti odgovarajuca paznja. 

 

Ko kafa. Treba znati skuvati da bi se maksimalno uzivalo. 

Bila bi idealna kad bi bila ukusnija 😂

Sinoć dok sam se sladio ribom prošlo mi kroz glavu kako je riba idealna hrana: super ukus bez mnogo jebade, ako izuzmeš smrad na gajbi.

Od najmanje omiljenog do omiljenog jaja:

Kajgana

Tvrdo kuvano

Omlet

Na oko

Rovito kuvano

Poširano

 

Najčešće ga pravim na oko, a živaca nemam za poširana pa se zadovoljim rovitim kuvanim.

 

Link to comment

@Jumanji nije do Maksija, nego je firma pukla. Nešto su u blokadama, nemaju suncokreta za preradu, ne znam tačno, ali tako su mi objasnili ljudi iz te branše. Mislim, rade i dalje, ali sa poteškoćama.

 

@maheem prvom prilikom, uslikaću ti svoj omlet, korak po korak (ne mogu toliko da pišem), i okačiti ovde, pa da ga staviš na prvo mesto

  • Hvala 1
Link to comment

Meni lakse da posiram nego da ga skuvam rovito da mi bude taman. Imam kontrolu a i izvestio se. 

 

A volum i da przim na maslu. Otopim, tuknem jaja, posolim pa lagano mesam viljuskom taman dok belance ne pobeli, ne vise. Jedem prstima. Umacem hleb i cokcem. 

Link to comment
Just now, banatjanin said:

@Jumanji nije do Maksija, nego je firma pukla. Nešto su u blokadama, nemaju suncokreta za preradu, ne znam tačno, ali tako su mi objasnili ljudi iz te branše. Mislim, rade i dalje, ali sa poteškoćama.

 

@maheem prvom prilikom, uslikaću ti svoj omlet, korak po korak (ne mogu toliko da pišem), i okačiti ovde, pa da ga staviš na prvo mesto

Osetiću ukus putem fotke? :D

Nema šanse da mi se svidi jaje ako se žumance umuti sa belancetom više od rovitog žumanca.

Link to comment

 

1 minute ago, maheem said:

Osetiću ukus putem fotke? :D

Nema šanse da mi se svidi jaje ako se žumance umuti sa belancetom više od rovitog žumanca.

Vidim da ćeš prvi biti banovan!

 

Volim prženo jaje da dodam u tortilju, ukoliko je spremam bez mesa i tu mi se bez obzira na drugo povrće zapravo najviše dopada kombinacija jaje-luk.

 

Link to comment
8 minutes ago, adam said:

Meni lakse da posiram nego da ga skuvam rovito da mi bude taman. Imam kontrolu a i izvestio se. 

 

A volum i da przim na maslu. Otopim, tuknem jaja, posolim pa lagano mesam viljuskom taman dok belance ne pobeli, ne vise. Jedem prstima. Umacem hleb i cokcem. 

Daj hintove za poširana jaja smotanom kuharu pa da ih pravi češće.

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

 

Vidim da ćeš prvi biti banovan!

 

Volim prženo jaje da dodam u tortilju, ukoliko je spremam bez mesa i tu mi se bez obzira na drugo povrće zapravo najviše dopada kombinacija jaje-luk.

 

Jaje - luk kombo volim. Zapravo kajganu mora da vadi neki kombo. Luk, paprika, pečurke, sir,...

 

Link to comment
12 minutes ago, maheem said:

Osetiću ukus putem fotke? :D

Nema šanse da mi se svidi jaje ako se žumance umuti sa belancetom više od rovitog žumanca.

 

E u tome je trik! Omlet je, umućen, ali žumance svemu da kremastu strukturu i ostaje vlažno i sočno. Videćeš! Sve ćeš da voliš. 

 

I sam preskačem loš omlet ili suvu kajganu, a jaja baš volim

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...