Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

Smrt iz Trabzona:

 

Dole: kajgana sa paprikom i sudžukom

Gore: muhlama ili kuymak - crnomorski fondue od sira rastopljenog u puteru i kukuruznom brašnu

Sredina: masline i paradajz da koliko-toliko ispeglaju invaziju masti na sve delove organizma

 

Zlo da mu nema ravnog. Konzumirati ne više jednom u šest meseci, osim ako nemate ovce gore na vrhu planine i morate da odete po njih odmah posle doručka.

 

Image1.thumb.jpg.efeb3cf909c411e399b9c874f4a66107.jpg

Link to comment

U originalu je više kremasta nego kod mene, pa se umače hleb koji prethodno mora da prođe kroz 5mm istopljenog putera. Ja i hanuma smo glutenfraj pa smo modifikovali recept tako što smo ubacili više kukuruznog brašna i dobili isti ukus samo u obliku kajgane otprilike.

Link to comment

jaoooooooooo.... to je meni baba redovno pravila za dorucak kad sam bio klinac. ali ne s puterom nego s maslom (gee). a znala je dodati i kajmak uz sir. nikad se nije presipalo u tanjir nego se serviralo u tiganju u kome se pravilo i umakao se hleb. na kraju tiganj bio k'o sjajan i cist kao iz masine. 

 

 

 

 

Link to comment

doruckujem uvek i uvek jak dorucak-jaja(obicno 3kom) sa slaninom/sunkom/maslacom/povrcem(tikvica,spanat,praziluk..) bez hleba ali uz obaveznu salatu(sezonsku,kups,kiseli kupus ribanac..)

ili pastetu od tune koju smiksam pa mazem na moje hlepcice bez brasna od semenki uz jogurt i salatu..ili  palacinku od jaja i bundevinog brasna pecenu na maslacu na koju mazem maslac uz jogurt i salatu ..

ili sendvic od pomenutih hlepcica i domaceg suhomesnatog,kiselih krastavcica,milerama i povrca(krastavac,paradajz..)

ili cvarke sa hlepcicima i salatom..

 

posle dorucka nisam gladna 5-6 sati...nemam zivaca da se bakcem hranom svako malo i da podizem insulin sebi 6x na dan..

Link to comment
2 hours ago, ivy said:

doruckujem uvek i uvek jak dorucak-jaja(obicno 3kom) sa slaninom/sunkom/maslacom/povrcem(tikvica,spanat,praziluk..) bez hleba ali uz obaveznu salatu(sezonsku,kups,kiseli kupus ribanac..)

ili pastetu od tune koju smiksam pa mazem na moje hlepcice bez brasna od semenki uz jogurt i salatu..ili  palacinku od jaja i bundevinog brasna pecenu na maslacu na koju mazem maslac uz jogurt i salatu ..

ili sendvic od pomenutih hlepcica i domaceg suhomesnatog,kiselih krastavcica,milerama i povrca(krastavac,paradajz..)

ili cvarke sa hlepcicima i salatom..

 

posle dorucka nisam gladna 5-6 sati...nemam zivaca da se bakcem hranom svako malo i da podizem insulin sebi 6x na dan..

 

Daj recepte za obeleženo pliz :) 

Link to comment

sameljem

 

7-8 kasika suncokreta

7-8 kasika susama

dodam 3-4 kasike ovsenih mekinja

2-3 kasike kokosovog brasna

2jajeta,so,prasak pp i 1-2dl jogurta

umesam.ostavim da odstoji 10tak min pa rukama vadim pogacice i pecem ih 20tak min na 200c

 

 

 

a palacinka je vise neki omlet/debela palacinka

viljskom razbijem 2 jajeta i dodam malo soli i 1-2kasike bundevinog brasna,umesam,izlijem sve na tiganj i ispecem na maslacu..

 

super je i sa lanenim brasnom samo onda ide 1 kasika

Link to comment

Hvala! Ja pravim sa laneninim, da, i odlično je. Od lanenog brašna pravim i krekere - jedno jaje, malo mulja, lomljenog kikirikija i brašna toliko da može da se oblikuje. I soli, naravno.

Link to comment
  • 1 month later...
1 hour ago, nezvanova said:

e, pa te druge su ruske, kod su njih heljda i raz, kao i svi proizvodi od toga, posebno dobri :wub:

Sad nije vreme dorucku :fantom: imas srece sto Renne nije vise mod na kulinarstvu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...