Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

ne mekinje za bebu, bebi pahuljice.

 

pilots, ovsene su je najjednostavnije jelo na svetu, ko da kuvas griz, nema nikakve razlike, to ti je to isto, samo od pahuljica razlicite velicine i sto ce se skuvat brze od griza, ne mora ni da se kuva, mozes preliti vrelom vodom il mlekom i sacekati par minuta. 

 

ja ovsene obozavam. za tri dana treninga pojedem celo pakovanje od pola kile :D

 

Edited by darling
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Probacu onda sa malo vise vode. Jbt, koja je kvantna fizika taj ovas :D Ajde videcu da li se te pahulje iz DMa, koje je i drugarica preporucila, razlikuju, jer mi ovako na osnovu slike deluje isto sta i ja imam, nije ovo nesto posebno krupno. [Sad citam komentare na sajtu, svi su pozitivni sem jednog koji kaze da je cudne konzistencije, da je vise slicno ukusu neceg drugog sto ne znam kako se zove na nasem jeziku, i da nije mekano ni posle kuvanja - dok u ostalim pise upravo suptorno, da su mekane]

 

slazem se s tim jednim komentarom, da imaju grub ukus i da se ne raskasuju. dm su za poznavaoce i iskusne jedace pahuljica :)

te sto imas su super, ako mozes da ih sameljes, samelji ih, il ih kuvaj malo duze da se raskase, il obrni par krugova stapnim mikserom da se naprave u kasu za bebea. 

ja sam somelijer za ovsene, ovsenijer, il na hrvatskom zobenijer :D

 

inace sam jutros skuvala loncinu celog zrna. to je kasa! 

 

Edited by darling
Link to comment

za koliko ti je dana taj lonac? :D

 

Kupovao sam te Kolln i ovde, ali su bile nešto nepotrebno skupe, tamo je vrv neka simbolična cena. Imaju i usitnjene, čini mi se žuto pakovanje.

Nadjoh skoro neke nemačkog porekla a domaćeg pakovanja po super ceni, pa kupio par kesica. Danas videh i Quaker u lokalnom supermarketu, ali neka besmislena cena za takav proizvod. Ni Oetker nisu loše.

Edited by mraki
Link to comment

ne znam, kuvala sam za tri, al sam potcenila koeficijent bubrenja zrna :D ove ne znam ni kako da odmerim, znam koliko grama za dorucak, znam koliko posle treninga, s ovim ne znam sta cu, osim da ih jedem dok ne puknem :D

 

najvise volim plave hahne, koje se kod nas prodaju u pakovanju od 450 grama za 180 dinara (u kroejsi su ispod 100 dinara za pola kile, 5 kuna), sledece su fortin, pretpostavljam da su to te nemacke (njihova cena je od 180 do 240 dinara), i na kraju dm (160). 

 

quaker, nisam videla da ima sitnih?! a i u fazonu sam americke su gmo :D dr oetker su sa secerom? il postoje samo pahuljice?

 

Link to comment

Postoje samo pahuljice, njih trenutno trošim, a i ove desno su  mi dobre i povoljne.

14480120-9186-43-DD-9180-F8-A41-FE51-B00

Za Quaker pojma nemam, video samo u prolazu da ih ima, istaknute na onoj nekoj reklamnoj polici da ne možeš zaobići. :D

Edited by mraki
Link to comment
9 hours ago, mraki said:

Postoje samo pahuljice, njih trenutno trošim, a i ove desno su  mi dobre i povoljne.

14480120-9186-43-DD-9180-F8-A41-FE51-B00

Za Quaker pojma nemam, video samo u prolazu da ih ima, istaknute na onoj nekoj reklamnoj polici da ne možeš zaobići. :D

 

nisam nikad videla ove etkerice. gde se ih kupio? :)

a nisam videla ni da iko osim fortina pakuje ove sitne. gde ih kupujes?

 

 

Link to comment

ja nisam videla. u zdravim radnjama krupnih pahuljica ima u rinfuzi, sitne nisam primetila da ima.

 

kuvana zob, treci dan. konacno sam uspela da inkorporiram mak u zob da bude ukusno bez da se dodaje secer. problem sam resila jako slatkom jabukom. kuvana zobena kasa, 20g mlevenog maka pofurenih s dve kasike mleka  i nesto oraha, fenomenalna kombinacija, ko fitnes medjimurska giba :)

 

iodgup.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...