Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

350 dindži je bagatela, 990 već ne znam, pristojna kinta - realno, ne verujem da bih mogao za te pare (količinski) klopu da izjedem

 

bio je pre 4/5 godina u hotelu jugoslavija, chinease orientated švedski sto koji toliko koštao, al je izbor bio veoma raznovrstan - ono, ne znaš bi pre, i brzo se zasitiš (moguće da ima i dalje)

Edited by boshoku
Link to comment
  • 1 year later...

Pretpostavljam da sam na dobroj temi za ovu vrstu pomoci: da li ovo lici na dobro skuvane ovsene pahuljice? (dodata je izrendana jabuka)

 

znyUOq2QmrKq2qlLCO5TMQ8BWgqUCnu91k1sx0zV

 

Po receptu za vocnu kasicu stoji da se sipaju dve vrsne supene kasike u 90ml vode, prokuva i onda mesa 3 minuta. Doda narendana jabuka ili neko drugo mekse voce, kasicica ulja i - voila. Medjutim, nas zabac koji je pravi Pera Zdera nesto nije reagovao ushiceno na ovo, pa sad ne znam da li sam ja to lose napravila - da li se mozda taj ovas nije dovoljno skuvao, ili je prosto bio premoren za novu vrstu hrane sinoc. Probala sam tu kasu posle, ali sta to vredi kada ne znam kako tacno to treba da izgleda. Nije mi se nesto svidelo though.

Link to comment

dal si kuvala pahuljice ili zrno? ovde kao da vidim zrno?!

 

pahuljice bi skuvala za minut dva, ne moras ni da ih kuvas, ostavi ih u toplom mleku, vodi, i raskasice se, il ih zalij kljucalom vodom. zrno ima proceduru za kuvanje. inace pahuljice kad se skuvaju budu ko mekane kasa, griz, palenta, ta vrsta amorfnosti do tecnosti, u zavisnosti od toga koliko tecno volis. 

os ja da mu skuvma pahuljice, da dete zavoli od prvog dana? :D

 

Edited by darling
Link to comment
1 hour ago, darling said:

dal si kuvala pahuljice ili zrno? ovde kao da vidim zrno?!

 

pahuljice bi skuvala za minut dva, ne moras ni da ih kuvas, ostavi ih u toplom mleku, vodi, i raskasice se, il ih zalij kljucalom vodom. zrno ima proceduru za kuvanje. inace pahuljice kad se skuvaju budu ko mekane kasa, griz, palenta, ta vrsta amorfnosti do tecnosti, u zavisnosti od toga koliko tecno volis. 

os ja da mu skuvma pahuljice, da dete zavoli od prvog dana? :D

 

 

41 minutes ago, mraki said:

Mislim da mora više tečnosti, one baš mogu dosta da upiju.

 

Ovo su bas pahuljice, evo na ovu foru:

koelln_haferflocken_im_test.jpg

Mozda ti se darling cini, ono vece u kasi su jabuke.

 

Postupak i mere iz ovog recepta nalazim u jos jednoj knjizi i drugim materijalima koje dobismo od pedijatra, svugde stoji ista kolicina vode i mera pahulja: 90ml i 20g pahulja (= 2 vrsne kasike). Medjutim, za kase sa mlekom stoji 200ml mleka a ista kolicina pahulja - jeste malo cudno.

 

Nema ovo po meni teksturu griza niti kulje, nekako me vise podsetilo na kuvano zito ali nije bilo isto, mada se sad ni ne secam dobro vise, bila sam zauzeta pravljenjem griza da dete ne bi umrlo od gladi :D Ja sam vise u fazonu da probam vise vrsta zitarica za njega, da se navikne na sto vise ukusa, no mozda treba probati ponovo kada lepo ozdravi.

 

 

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ne znam sad za bebca kako ide, ali ne može ni njemu smetati tečnost. Slobodno kuvaj u više vode, biće lepše i kremastije...

 

Ja bih tu dodao i malo cimeta  :tongue:

Edited by mraki
Link to comment

okej, ove su krupne pahuljice, aj tako da kazem i njih bi morala da kuvas duze da ih raskasis. ako imas mlin za kafu, obican, onaj stari, obrni par krugova i samelji ih u brasno. ne moras da meris, ne treba ti recept, sipaj brasno od pahuljica, zalij vodom ili mlekom da ogrezne, i mesaj dok ne provri, gustinu regulisi dodavanjem tecnosti. ako nemas mlin, ostavi ih dovoljno dugo da se kuvaju i raspasce se. il ih prelij vodom da odstoje, pa ih onda zakuvaj. u teoriji mozes da ih kuvas beskonacno dugo. meni su one ukusne bez icega, pretpostavljam da su i bebanu. inace, u projektu tova posle treninga jela sam instant griz za bebe iznad 4 meseca, tako znam sta pricam :D

 

bolje od njih, po meni, za bebe su ove, plavo pakovanje, sitne. kod nas ih ima u univeru i u ideinim zdravim hranama. sledece su fortin sitne ovsene pahuljice, imas ih po zdravim hranama. dm sitne imaju poseban ukus i njih preporucujem samo poznavaocima ovsenih. one same idu u kasu posle minut kuvanja.  

 

mraki, mislim da bebe ne jedeu zacine, tako da cimet cao. 

Edited by darling
Link to comment

Za cele ovsene bih isao 1:3 sa vodom i kuvao nakon kljucanja jedno 5 min na blagoj vatri uz mesanje.Dobije finu kremastu strukturu.Te instant oats cesto umeju da imaju kao granulice,i bolje je i njih skuvati a ne samo prelivanje.

Link to comment

ja od juce nakuvala lonac ovsenog zrna, eksperimentisem s novim receptom, opet su me iznenadile i narasle preko ocekivanja, lonac postao tesan, nemam gde danas da mesam i ukuvavam, i stala sam na pola puta. kad pojedem ovu turu, probacu opet. ako recept bude savrsen, podelicu ga s narodom. u inostranstvu ima stil kat ovsenih, presecenog zrna. kod nas nema. jesi kuvao mozda stil kat?  

 

Link to comment

Probacu onda sa malo vise vode. Jbt, koja je kvantna fizika taj ovas :D Ajde videcu da li se te pahulje iz DMa, koje je i drugarica preporucila, razlikuju, jer mi ovako na osnovu slike deluje isto sta i ja imam, nije ovo nesto posebno krupno. [Sad citam komentare na sajtu, svi su pozitivni sem jednog koji kaze da je cudne konzistencije, da je vise slicno ukusu neceg drugog sto ne znam kako se zove na nasem jeziku, i da nije mekano ni posle kuvanja - dok u ostalim pise upravo suptorno, da su mekane]

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...