Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

2 tost hleba, puter, vegemite, par kriskica nekog nejakog kackavalja i 2dl jogurta. drzi me 4 sata. nema uzbune u stomaku, solidno se slaze sa kafom koju pijem 15 nakon klope.

Link to comment
Od pre godinu dana stalno doruckujem (ranije sam preskakala i dobijala spektakularne napade gladi). Sad jedem pet kasika ovsenih pahuljica u nemasnom jogurtu (ostavim 15 min da omeksaju)
e, ja sto jedem pahuljice uvek i stalno, ali kombinujem drugacije. skinula sam ti malopre ovaj recept i mnogo mnogo mi se svidja, gde mi je pamet bila sve ove godine... (zobene, naravno, hahne, ko se jednom skine s floridabel nikad im se vise ne vrati)
Link to comment

Odmah po buđenju - pre škole, faksa, posla- dakle godinama (da ne kažem decenijama) - sendvič (2 manja ili 1 veći) i šolja jogurta. Retko zamenim parom viršli, jajetom na oko, konzervom tunjevine ili nekom mesnom pitom.Probala pahuljice - sita otprilike do posla, ne duže, nakon čega je nastala agonija gladi. (+nije ukusno)

Link to comment
  • 3 years later...

Ovsene pahuljice Fun & Fit sa ukusom jagode i maline su mi omiljene, čokolada mi se ne dopada. Pošto ne volim musli a mrzi me da sebi pravim sendviče, kajganu i tako to...

Link to comment

poslednjih nekoliko meseci mi smoothie hit za dorucak - tj nesto sto je smoothie kako ga ja dozivljavam: u blender ujutru grunem jednu bananu, saku kupina (ili jagoda, ili borovnica, mada kupine najvolem pa sam ih zamrzla podosta), surutku u prahu, malo meda, kasiku kikiriki putera, i led - nista mleko, nista jogurt - i izblendujem. i mirna do rucka, fin osecaj sitosti.e da, kad stavljam zamrznute kupine onda led izbacim.

Link to comment
  • 5 months later...

Jedno od omiljenih jela za doručak kačamak, napravim ga tako što u njega ubacim sremskog sira, manju kockicu sjeničkog( umesto da solim) pospem to začinima - suvi vlašac, biber, mešavina provansalskih ili italijanskih začina, dodam malo paradajz koncentrata i mlaz mulja, sad još imam neko sa čili papričicama i sve to dobro izmešam... :piggy:

Link to comment

zdravko to sve kuvas ujutru?svaka cast!meni dorucak obavezan i jako bitan,umrla bih kada bih popila kafu na prazan stomak sada ili pahuljice sa necim orasastim i lanenim semenkama i jogurtom ili jaja,sunku i to..nikada u zivotu nisam mogla da shvatim slatki dorucak ili voce to mi probusi zeludac...

Link to comment

Mešam nekoliko vrsta žitarica, pahuljica i semenki sa brusnicom ili iseckanom bananom zimi, a svežim voćem leti (najviše volim maline i jagode, ali mogu i kajsije). To prelijem mlekom. Plus kafa i ceđeni grejp. Kad sam mamurna pecivo i jogurt. Ponekad, ali retko, plazma s mlekom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...