Jump to content
IGNORED

Prodajem/trampim/uvaljujem


MaryPoppins

Recommended Posts

Na prodaju korišćena DDR3 RAM memorija: 16Gb (2 modula po 8Gb) Kingston HyperX Fury Blue.

Detaljno

Memorija je kupljena kod domaćeg distributera sa 10 godina garancije, do avg 2025. godine. Posedujem račun i originalno pakovanje.

 

90€

Link to comment
  • 1 month later...
On 28.11.2018. at 16:37, renne said:

Ti postao veći mađar od glog

 

Ma gde, vidiš da je nestao, broji milijune. 


Stigao novi kontigent, dakle nov neotpakovan monitor AOC 24", 10.000 dindži, za PPP drugare najbolje na svetu - 9999. :)

Link to comment

prodajem svoj stari MacBook Pro.

 

Quote

macOS Mojave 10.14.2
MacBook Pro (Retina, 15-inch, Late 2013)
Processor 2 GHz Intel Core i7
Memory 8 GB 1600 MHz DDR3
Stratup Disk Macintosh HD
Graphics Intel Iris Pro 1536 MB

---------

Hardware Overview:
  Model Name:    MacBook Pro
  Model Identifier:    MacBookPro11,2
  Processor Name:    Intel Core i7
  Processor Speed:    2 GHz
  Number of Processors:    1
  Total Number of Cores:    4
  L2 Cache (per Core):    256 KB
  L3 Cache:    6 MB
  Memory:    8 GB
  Boot ROM Version:    149.0.0.0.0
  SMC Version (system):    2.18f15

 

to je ovaj model https://support.apple.com/kb/SP690?locale=en_US

 

- nema nikakvih fizčkih oštećenja
- sa standardnim punjačem
- mislim da imam i originalno pakovanje (moram da proverim u ostavi kasnije :D )
- trebalo bi da se servisira, očisti od prašine i to. nisam to uradio 3 godine sigurno.
- valjalo bi i bateriju zameniti. mislim da je na ~80%. (proveriću tačan broj ciklusa kasnije pa javljam)

- ima stiker na poklopcu, sličica Gylfi Sigurdssona iz albuma Panini Russia 2018, koji mogu da ostavim ako kupac želi :D 

 

comp stvarno fenomenalno radi. SSD disk leti, Retina display je fantastičan, urađen je i upgrade na najnoviji OS. 
od "problema" ima to što se zagreje ponekad i što ume da bude bučan u tim trenutcima. ali to će se rešiti jednim čišćenjem i novom baterijom, u šta ja nisam hteo da ulazim obzirom da sam znao da prelazim uskoro na novi comp a što se sad i desilo.

 

cena: 1000e

ukoliko se dogovorimo i uradimo primopredaju do subote uveče (19.01.2019.) može i za 900e. nakon toga me neće biti u Srbiji 2-3 nedelje pa i neću moći da uradim prodaju u tom periodu.

Edited by Svarog
Link to comment

da, ladno u ovom osnovnom sistemskom infou nema veličine diska. 256 GB je u pitanju.

 

Power:
Health Information:
  Cycle Count: 1393
  Condition: Replace Soon

Disk:
  Capacity:	250.79 GB (250,790,436,864 bytes)

 

pošto nekog prevelikog interesovanja nema trenutno a ja bih da prodam pre odlaska na put :D evo nove cene do subote - 800e

 

BAMHbtCCcAA3sBc.jpg

Edited by Svarog
Link to comment

ja sam na ovom mom bez problema terao istovremeno tokom developmenta: Docker, JVM/Tomcat, Eclipse, Couchbase, MySQL, SequelPro... i bogaoca sitnijih servisa... i sve to bez štucanja...

 

realno, najviše ga zabadaju Slack i Chrome/Firefox :D:D:D:sad:ako imaš neki gif u Slacku i otvoriš Facebook stranu u Firefoxu to je kraj.

Edited by Svarog
Link to comment

To je fascinanta tema.

 

Quote

Modern cars work, let’s say for the sake of argument, at 98% of what’s physically possible with the current engine design. Modern buildings use just enough material to fulfill their function and stay safe under the given conditions. All planes converged to the optimal size/form/load and basically look the same.

 

Only in software, it’s fine if a program runs at 1% or even 0.01% of the possible performance. Everybody just seems to be ok with it. People are often even proud about how much inefficient it is, as in “why should we worry, computers are fast enough”:
 

You’ve probably heard this mantra: “programmer time is more expensive than computer time”. What it means basically is that we’re wasting computers at an unprecedented scale. Would you buy a car if it eats 100 liters per 100 kilometers? How about 1000 liters? With computers, we do that all the time.

http://tonsky.me/blog/disenchantment/

Link to comment
On 14.1.2019. at 11:14, Svarog said:

prodajem svoj stari MacBook Pro.

 

 

to je ovaj model https://support.apple.com/kb/SP690?locale=en_US

 

- nema nikakvih fizčkih oštećenja
- sa standardnim punjačem
- mislim da imam i originalno pakovanje (moram da proverim u ostavi kasnije :D )
- trebalo bi da se servisira, očisti od prašine i to. nisam to uradio 3 godine sigurno.
- valjalo bi i bateriju zameniti. mislim da je na ~80%. (proveriću tačan broj ciklusa kasnije pa javljam)

- ima stiker na poklopcu, sličica Gylfi Sigurdssona iz albuma Panini Russia 2018, koji mogu da ostavim ako kupac želi :D 

 

comp stvarno fenomenalno radi. SSD disk leti, Retina display je fantastičan, urađen je i upgrade na najnoviji OS. 
od "problema" ima to što se zagreje ponekad i što ume da bude bučan u tim trenutcima. ali to će se rešiti jednim čišćenjem i novom baterijom, u šta ja nisam hteo da ulazim obzirom da sam znao da prelazim uskoro na novi comp a što se sad i desilo.

 

cena: 1000e

ukoliko se dogovorimo i uradimo primopredaju do subote uveče (19.01.2019.) može i za 900e. nakon toga me neće biti u Srbiji 2-3 nedelje pa i neću moći da uradim prodaju u tom periodu.

Bez ikakve namere da pametujem, ozbiljno pitam - kako je moguće da 6 god star model vredi sad soma evra?

Ne kažem da ne vredi, samo sam prilično fasciniran :)

Link to comment

Mac je novi Golf :D

 

Ja sam očekivao i više, iskreno. Ali po oglasima i nekim grupama se vrti ta neka cena. Ne znam, moja impresija je da (sa izutetkom manjih skorašnjih problema zbog baterije) radi podjednako dobro kao i prvi dan. Stvarno vrhunski komad hardvera (a to kažem kao neko ko je gunđao kako je Apple sranje precenjeno kad su mu uvalili tu istu mašinu). Delom je do toga, a delom do hipsterskog hajpa :)

Link to comment
  • 2 months later...

pre bez malo 50 godina, po povraku iz vojske, kupio sam profi trkački bicikl. na "alpes" ramu bili su kampanjolo delovi i pireli tabulari. u međuvremeu, tabulari sa zajedno sa točkovima zamnjeni uzanim gumama a kampanjolo delovi koječim. bicikl je lagan, nosio sam ga u dvokoraku uz stepenicena ramenu. ako nekom treba oldtajmer na dva točka....... cena? sitnica, daj šta daš, skupljam pare za ono predpojačalo jer je blagajnica zatvorila kasu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...