Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Baš mi drago za Peka, ipak je to Rosijeva škola a i akademije, sigurno se i Rossi oseća kao pobednik barem nekim ali svkako zasluženim delom. Svaka čast za Kvartarara, sa onakvom kantom od motora realno je čudo neviđeno da je uspeo da vodi na početku sezone protiv verovatno najboljeg dukati motora ikada, teško da je mogao biti prvi, pogotovu pošto ga je Markez skljokao sa motora onomad, realno je od tada krenuo pad od koga se nije oporavio. I dalje mislim da je posle Markeza ubedljivo najbolji vozač na gridu. Neki testovi jako brzo pa ćemo videti šta će Yamaha moći, na prošlim je bila jako dobra. 

Jako mi drago zbog Rinsa, a još više zbog brata BB, mnogo je gotivan lik i vozi kao bog. 

Edited by Mil@n
  • +1 2
Link to comment
  • 4 months later...

https://www.youtube.com/watch?v=xYC4sbtYQHo


Ne da Dorna ni u promo svrhe da se okači ljudski, pa mora ovako na link...

Konačno trkački vikend.
Da li je jamaha uspela da doda nešto snage u svoj agregat?
Da li MM može da se trka bez bola i u punoj formi?
Kako će se suzukijev dvojac pokazati na fabričkoj hondi?
Da li aprilija može da zadrži formu iz prošle sezone?
Da li dukati ima dostojnog takmaca na stazi?
Da li će Bastianini moći da parira Banjaji sad kad dele garažu?
Ima li života u KTM, kako će se Džek snaći posle dukatija?
Kako će se uvođenje sprint trka odraziti na šampionat u celini?

Dosta pitanja, uz konstantaciju da je nova sezona jaaaako slabo promovisana. Dorna radi očajan posao.

Link to comment
2 hours ago, smooth.Op said:

https://www.youtube.com/watch?v=xYC4sbtYQHo


Ne da Dorna ni u promo svrhe da se okači ljudski, pa mora ovako na link...

Konačno trkački vikend.
Da li je jamaha uspela da doda nešto snage u svoj agregat?
Da li MM može da se trka bez bola i u punoj formi?
Kako će se suzukijev dvojac pokazati na fabričkoj hondi?
Da li aprilija može da zadrži formu iz prošle sezone?
Da li dukati ima dostojnog takmaca na stazi?
Da li će Bastianini moći da parira Banjaji sad kad dele garažu?
Ima li života u KTM, kako će se Džek snaći posle dukatija?
Kako će se uvođenje sprint trka odraziti na šampionat u celini?

Dosta pitanja, uz konstantaciju da je nova sezona jaaaako slabo promovisana. Dorna radi očajan posao.

 

Što bi se reklo... Its RACE WEEK.

 

1. Po testovima, ili ne ili jako malo, možda malo jača brzina na ravnom. U svakom slučaju Dukati se pita. Dominira i dalje.

 

2. Pa biće bez bola i u punoj formi, pravo je pitanje da li će ta forma biti dovoljna da se pegla sa Dukatijima i Kvartararom? Mislim da da, ipak je on čudo od vozača.

 

3. Mir će biti bolji, ne očekujem puno od Rinsa na Hondi.

 

4. Mislim da ne i da će biti slabiji nego prošle godine.

 

5. Ne.

 

6. Biće jako zanimljivo. Odlično su se peglali dok je ovaj bio u Gresiniju, a boravak u istoj garaži, kako nas istorija uči, može samo da doprinese raskolu. Biće zanimljivo. 

 

7. Nadam se da ima, KTM mi je možda i omiljena fabrika, a Binder mi je možda i omiljeni vozač...

 

8. Najveće pitanje u sezoni. U to ime, jedan dobar tutorijal. Vozači su uglavnom pizdeli kada su se objavile priče o  tome. Sama trka je ogroman napor i stres, očigledno nisu želeli ništa van toga. Videćemo šta se dešava u praksi:

 

 

7db6f448-410b-4e9b-970d-4cb9ae5a0201.jpeg

Edited by Mil@n
Link to comment

mali off na ulasku u novu sezonu

 

Upoznali smo večeras Srđana Ercega na Sajmu automobila na jednom štandu Motopassiona (izgledalo je da je domaćin). Bio je ljubazan, iako naizgled umoran, pozdravio se sa nama, pohvalio juniora zbog interesovanja za automoto, razmijenili smo par riječi i tako. Kopkalo me je da ga pitam da li F1 i Moto GP ostaju na Sport klubu, ali na kraju nisam.

 

Kod njih je instaliran zanimljiv PS simulator sa F1 Red Bullom na SPA. Znam stazu napamet žmurećki iz drugih igrica, ali sam se razbio nakon 3 krivine.

Link to comment


Ako se sezona po prvom petku poznaje.... Bilo je jako uzbudljivo, rekao bih i prelepo da nije bilo onog izletanja Espargara. Čitam sad da ima prelom pršljenova u predelu rebara, prelom vilice i kontuziju pluća, Pozitivno je da nema neuroloških oštećenja... Nadam se da će sve biti ok.

Okej, promenom pravila smo dobili da je svaki dan max važan. Petkom mora da se juri top 10, a što je sa šest konkurentnih dukatija (a vidim da i A. Markez dobro tera svog) vraški teško. Kvalifikacije određuju startne pozicije za obe trke, znači subota je za te bitne kvalifikacije bogatija i za jedan sprint, a onda u nedelju redovno. Lepo su smislili, videćemo kako će se pokazati posle par vikenda. Za sad obećava.

Aprilije se dobro drže. Džek ogromno iznenađenje. Mir iznenađujuće dobar na hondi!

Link to comment
1 minute ago, Have_Fun said:

Otvorio trku za Banjaju

Jos se dobro izvukao na startu, kad je izbegao pad zbog neopreznog Martina, ali ocito da ga je to napunilo adrenalinom. Ovo je bilo u rangu pocetnika a ne sampiona.

 

Btw, ja nesto mislim da ce Vinjales da dobije.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Have_Fun said:

Bravo Zarko!

Odlican na kraju. Steta sto nismo gledali borbu za prvo mesto, nego za cetvrto. Ducati razbija.

Mnogo lepa staza u Portugalu, steta sto im Markes izbaci ljubimca. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...