Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Meni je Quartararo isti Lorenzo :) Kad je na čelu i kad udari tempo kao metronom,  to niko ne može da prati..malo je bolji po kiši od Lorenca, ali i malo nekonstantniji za sada.

 

Ne treba zaboraviti da mu je ovo tek treća sezona, a prve dve je proveo u drugom timu Jamahe. Peak Markez bi ga svakako dobio, ali je jedini koji može da mu pruži neki otpor.

 

btw, meni je potpuno fascinantno da postoje ovakve razlike u snagama motora između npr Dukatija i Jamahe - bukvalno kao da su dve klase u pitanju.

Link to comment

Ako se ne varam, Lorenco je pobedio trojicu najboljih...Voleo bih da je Quartararo taj, nadam se da ti bolje vidis...:)

 

EDIT: Ili da cekamo Acostu :D

Edited by Nesh
Link to comment
2 hours ago, Nesh said:

Da, postoje i oni koji su navijali za Lorenca. Jja sam taj. a navijam i za Vinjalesa. :D

:heart: Covek od krvi i mesa, Markes i Rosi su vec kiborzi, najveci ikada.

  • +1 1
Link to comment

U pojedenom postu sam baš napisao da ima Lorenzo još jednog fana na forumu, jednom kad sam rekao da je Lorenzo ljigav ili tako nešto, kolegu Lanciu udarila kap :D Pa mi je rekao neke ružne stvari :sad:

 

Elem, napisao sam u tom postu da ne mislim da je Fabio level Lorenzo. Lorenzo je pored živog Markeza i Rosija samo prvu sezonu bio 4, posle je bio 3x1 i 3x2 i samo dva puta 3.  A i ne bi tu treću titulu 2015 osvojio da mali pacovko nije izvozao Rosija - znamo kako i da nije vozio za Lorenca. Njegovi krugovi u milisekundu su čuveni, dok Kvartararo i dalje može da sanja o takvoj konstantnosti. E sad, Lorencu ide u prilog činjenica da je po manje više opšte prihvaćenom mišljenju Yamaha imala najbolji tj najkompletniji motor na gridu, eventualno drugi, ova ujednačenost poslednjih pa recimo 5 godina je plod uravnoteživanja pravila, što ide u prilog satelitskim timovima i činjenica je da je sada mnogo veća konkurencija sa te strane. Valjda 2018 smo imali 9 pobednika u prvih 9, 10 kola, mislim da se to nikad nije desilo u istoriji sporta, a evo tu je i čudo zvani KTM koje se za ovo jako kratko vreme fantastično ukomponovalo i prošle godine su bili fenomenalni, a ove su krenuli loše i evo gledamo Oliveiru kako ređa podijume i pobede (2-1-2). Pokazna vežba ostalima kako se rešavaju problemi na mašini, Yamaha je 2 godine služila za sprdnju, dok se barem malo nije dovela u red. 

U poređenju Yamaha pre i danas, I Fabia i Horhea, Lorencu takođe ide u prilog da je vozio Bridgestone gume koje su na Yamahi radile savršeno. Čitao sam neki detaljan tekst oko Rosijevog "pada" i gume tj nemogućnost da se navikne na Michelin i da skine teret sa zadnje gume jeste glavni razlog što je nekonkurentan. Možda me Fabio demantuje i naređa titule, ali ja mislim da će Markez osvajati titule dok bude hteo, bukvalno. Odgledao sam sve jednu trku poslednjih 5 godina tj evo 6a, taj čovek jednostavno ne može da izgubi. Obiđu ga, izađe sa staze u šljunak, padne 5, 6, 7 mesta, i par krivina i bam bam evo ga gde je bio. Mislim, čovek nije normalan. 

Kvartararo je imao idealnu priliku prošle godine, počeo je sa dve pobede, a onda se totalno raspao... 

Što se tiče motora Yamahe i Dukatija, Dukati je od uvek bio RAKETA na ravnom, to nije nikakva novost, ali je poznat po tome što ga je teško kontrolisati po krivinama. U prilog tome dve sezone Rosija tamo gde je skrpio 3 podijuma u 35 trka. Samo je jedan čovek uspeo da ga ukroti u potpunosti i osvoji titulu za Dukati - naravno, Kejsi Stoner - i donekle Dovi u sezoni u kojoj je Markeza 4 puta karao u poslednjoj krivini (ovo je vredno barem pola titule...) i bio u igri za titulu do poslednje trke kada je pao i završio u šljunku... Dakle, to što je brži ne znači da je bolji, Yamaha je uvek bila dobra zato što je bila jaka na svim poljima. No činjenica - dukati nikad nije bio bojli nego sada. A pri tom će dogodine imati 6 motora na gridu, odličan feedback od vozača i prostora da dodatno napreduje. 

Ispade post duplo veći nego prošli, vratio sam forumu sve sa kamatom :cool:





 

Link to comment
20 hours ago, Mil@n said:

Što se tiče motora Yamahe i Dukatija, Dukati je od uvek bio RAKETA na ravnom, to nije nikakva novost, ali je poznat po tome što ga je teško kontrolisati po krivinama. U prilog tome dve sezone Rosija tamo gde je skrpio 3 podijuma u 35 trka. Samo je jedan čovek uspeo da ga ukroti u potpunosti i osvoji titulu za Dukati - naravno, Kejsi Stoner - i donekle Dovi u sezoni u kojoj je Markeza 4 puta karao u poslednjoj krivini (ovo je vredno barem pola titule...) i bio u igri za titulu do poslednje trke kada je pao i završio u šljunku... Dakle, to što je brži ne znači da je bolji, Yamaha je uvek bila dobra zato što je bila jaka na svim poljima. No činjenica - dukati nikad nije bio bojli nego sada. A pri tom će dogodine imati 6 motora na gridu, odličan feedback od vozača i prostora da dodatno napreduje. 

 

Ma znam to, ali ove godine razlika između Dukatija i Jamahe na pravcima je kao Moto GP vs Moto 2. Skoro na svakoj trci Fabio mora da napravi minimum pola sekunde kroz krivine da ga Dukatijevci ne bi obišli na ciljnom pravcu. Veliko je to opterećenje kad znaš da moraš sve krivine da odvezeš perfektno da ne bi bio ostavljen u prašini na pravcu.

Edited by Ivo Petović
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Ma znam to, ali ove godine razlika između Dukatija i Jamahe na pravcima je kao Moto GP vs Moto 2. Skoro na svakoj trci Fabio mora da napravi minimum pola sekunde kroz krivine da ga Dukatijevci ne bi obišli na ciljnom pravcu. Veliko je to opterećenje kad znaš da moraš sve krivine da odvezeš perfektno da ne bi bio ostavljen u prašini na pravcu.

Kako li je tek ovima iz Suzukija? Bas tuzno izgledaju Rins i Mir, kad sve sto naprave po krivinama izgube na najkracem pravcu.

Link to comment
5 minutes ago, Ivo Petović said:

Mislim da je Jamaha još gora od Suzukija na pravcima.

Ja nosim ovakav utisak od poslednje tri trke, Mir i Rins su poradjali mecku da obidju Dukati i KTM. Nekako je uvek jedna Jamaha napred a druga duboko pozadi, pa nisam mogao da uporedim. Suzuki mi deluje mnogo losije od prosle godine.

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

Ja nosim ovakav utisak od poslednje tri trke, Mir i Rins su poradjali mecku da obidju Dukati i KTM. Nekako je uvek jedna Jamaha napred a druga duboko pozadi, pa nisam mogao da uporedim. Suzuki mi deluje mnogo losije od prosle godine.


Sa tim da su sad bili jedna treća i 3 ispod 15og mesta :)

Link to comment
  • 1 month later...

:smiley_hail:

 

Moja prva full sezona praćenja Moto GP je ona kad je Keni Roberts osvojio titulu, a Rosi bio fenomenalan u svojoj prvoj sezoni u najvišoj klasi. Tad se već videlo da je najbolji vozač tamo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...