Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Banjaji i Vinjalesu ponisteni krugovi, "umesto" prvi i drugi, startovace jedanaesti i dvanaesti. To u Vinjalesovoj rutini starta znaci da ce posle prve krivine biti blizu dvadesetog mesta. :sad: Steta.

Quartararo startuje sa prvog, Rins sa drugog, a Zarko sa treceg mesta. Markez sesti u kvalifikacijama. Ako ruka bude OK, poletece Honda. Jedno je sigurno - bice zestoko trkanje. Jos da Banjaja i Vinjales nisu pozadi...

A mozda se Maverik naljuti sto sumnjam u njegov start pa se povampiri sutra. :D

Link to comment
16 hours ago, Nesh said:

Banjaji i Vinjalesu ponisteni krugovi, "umesto" prvi i drugi, startovace jedanaesti i dvanaesti. To u Vinjalesovoj rutini starta znaci da ce posle prve krivine biti blizu dvadesetog mesta. :sad: Steta.

 

Posle prve krivine 19. sada 20. :sad:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Grozan pad Markeza. Srecom, prosao je bez ozbiljnijih posledica. 

 

Quote

 

Marquez had brief memory issue after Jerez MotoGP crash

May 1, 2021, 6:43 PM

Marc Marquez admits he was “scared” after his big MotoGP Spanish Grand Prix practice crash on Saturday as he briefly “didn’t remember exactly what happened”.

 
 
Marquez had brief memory issue after Jerez MotoGP crash
 
 
Listen to this article

The Honda rider – competing in the second weekend of his comeback after a nine-month injury layoff – had his first crash of the season at Jerez during Saturday’s FP3, sliding off at the fast Turn 7 left and going hard through the gravel.

Marquez went to hospital for precautionary checks but was able to return to action for FP4, before going on to qualify in 14th.

 

 

Edited by Nesh
Link to comment

Moto 3 je uvek ovakav, dvoje bukvalno mogu da se preskoče, bude dobra trka jednom u sto godina. 

Ne verujem da su kod Fabia problem bile gume, moguće, ali bukvalno se problem pojavio odjednom i kraj. To nije način kako se manifestuje problem sa gumama (uglavnom), no već će sam reći ako već nije...


Solidna trka, drago i je zbog Milera, bilo bi mi još draže da nije imao onaj pokušaj ubistva nad Mirom od pre neku trku. Takođe, mnogo mi je drago zbog Morbidelija a bogami i Take. Tog čoveka baš neće podijum...

Btw, ovo što radi Acosta niko nikad nije radio u istoriji, 4 trke, 4 podijuma, lu-di-lo, 3 prva mesta i jedno drugo i ona trka sa začelja na vrh. 

Motogp:heart:

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 2 weeks later...

Miler druga pobeda zaredom....Bravo!

Zarco ipak nije uspeo da nadoknadi zaostatak, mnogo Miler odmakao...

Vinjales jednom startuje dobro i onda ljuljne kisa i udri u rikverc...:sad:

Markez, kisni covek. Nazalost, opet pad...u stvari dva pada, kod prvog je bas poleteo, srecom bez ozbiljnijih posledica...mozda je bolje bilo da je propustio i ovu sezonu i sacekao da se potpuno oporavi, ovako izgleda bas kao neko ko ugrozava svoje zdravlje...

Tesno u generalnom plasmanu, bas onako kako i treba da bude...:)

 

 

Link to comment

Glupo je reći ali najveći utisak mi je režija prenosa koja se baš trudi da upropasti jebene prenose, i to traje cele sezone, ja ne  znam šta rade oni tamo, ali ovo je van pameti. Incident kada je pol Espargaro uleteo kao idiot u Rosija i sjebao pola trke, nismo videli do samog kraja.

 

Zanimljive su ove trke po kiši jer biranje guma dobije enormno na značaju pa faktor taktike ispliva na površinu. Međutim, i to je izostalo jer su svi menjali motore u manje više isto vreme.

Solidna trka, žao mi je Markeza, muči se, ali sam siguran da je vožnja za njega najbolji način da se što pre vrati u staru formu /nije da vapim za tim/, pa šta je trebao, dve godine da pauzira, to bi bilo van pameti + još jedna aklimatizacije, a ni on nema 20 godina. Njemu treba 1, 2 dobre trke i pobede i podijuma i gotovo, uostalom, da nije pao, verovatno bi i ovde bio prvi. 

Link to comment

Ne znam da li bi bio prvi, Miler ih je sustizao (doduse imao je dva siroka kruga kazne, mozda bi Markez odbranio prvo mesto, Quartararo svakako nije mogao), ali bi sigurno bio na podijumu...

Mislim da je Erceg pomenuo da su mu zabranili rad na jacanju ruke izmedju trka, mozda nisam dobro cuo ili razumeo, ali, ako je tako, to nikako ne zvuci dobro i ne deluje kao da treba da vozi...

Mnogo padova, imao je potres mozga na prosloj trci, pustili su ga da vozi, meni sve to deluje previse. 

Jeste dve sezone vecnost za MOTO GP sampiona, tacno je i da nema vise 20 godina, ali, bar gledano iz fotelje, on deluje kao neko ko nije fizicki spreman da vozi,

Ali, videcemo, mozda vec na sledecoj trci bude blizu onog starog...

Link to comment

Markezu je ta opšta priča da će da nastavi da rastura i da bude kandidat za šampiona čim se vrati na stazu očigledno ušla u glavu tokom pauze i rasturila softver, pa je počeo serijski da pada po dva puta tokom trkačkog vikenda. Svaki kadar sa njim kada ulazi u krivinu izaziva nelagodu.

 

Ko god da je radio sa njim na psihološkoj pripremi i planu za povratak, potpuno je omanuo. Njemu je (bilo) potrebno da završi prvih par trka makar i na sredini tabele, da uhvati rutinu, pa da onda diže tempo sa idejom o podijumima i pobjedama u drugom dijelu sezone. Ovako je grunuo na grid fizički nespreman, a nabrijan na titulu, ništa manje. Izgleda baš pogibeljno na stazi i tek je sad sebi upropastio i ovu sezonu.

Edited by autsajder
Link to comment

Čovek je vozio dve trke, bio 7 i 9 i ovde je padao jer je palo tipa 20 vozača u 3 kategorije, usput, padala je i kiša... 

Jeste upitno da li bi završio prvi, ali za njega je i top 5 uspeh. Čovek je pao sa prvog mesta, nije sa 15og, očigledno je da je kompetitivan, u kakvom god stanju da je povreda. On je jednostavno takav vozač i da nije, ne bi bio životinja kakva jeste. Nije to njemu rasturilo software, to jeste njegov software oduvek. Sigurno ne pada zato što nema snage da drži volan, a ako je u pitanju psihološka barijera, neće je nikako drugačije prevazići no vožnjom. 


Takođe, on je fizički sigurno jedan od najspremnijih vozača i nenormalno je posvećen fizičkoj pripremi i treninzima, tako da kontam da mu je ostatak tela u top formi. Što bude više vozio, biće to sve bolje. I dalje je, sigurno, pod velikim pritiskom.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...