Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Ne mogu opisati koliko sam prso što su otkazane trke.. Nabacio nov tv, sk u HD-u, sve je bilo spremno za spektakl, Yamaha se popravila... Ali nešto mora da usere.

 

Ko nije pratio testove, evidento je da Yamaha bolje radi, Markez nije više (toliko) dominantan, Suzukiji rade odlično, VInjales vozi odlično, brzo i konstantno. Kvartararo takođe jako dobar, sada već standardno. 

 

Lorenzo će u Valensiji voziti sa wild card.

 

Rossi sledeće godine definitivno ne vozi u fabričkom timu. Ako bude vozio, voziće u Petronasu ili svom timu. Svoj tim i još godinu dve vožnje da mu ga da po marketingu su mi skroz realna opcija. No rekao je da sve zavisi od njegove konkurentnosti ove godine, a sa obzirom na rezultate yamahe na testovima, trebao bi da bude tu negde pri vrhu uglavnom. 

 

Markeza i dalje zeza povreda ramena, i jedva čekamo da vidimo kako će da šljaka bratski tandem.

 

I KTM i Aprilija imali odlične rezultate na testovima, pogotovu Sepang i čini se da nikad veća konkurencija neće biti. Do sada su kaskali, aprilija pogotovu. Dok je KTM od skora u motogp i od njih se puno ne očekuje, ali je Espargaro imao dosta ok rezultata.

 

Sve u svemu, sezona ima sve potencijalne da bude spektakularna. Velika šteta što Lorenzo nije u priči.

Edited by Mil@n
Link to comment

10 najboljih trka u  Istoriji free na motogp sajtu.

 

Hvala koroni i hdmi kablu od 10 metara koji nekim čudom imam u špajzu. Kreteni imaju smart tv app na 4 platforme ali ne i na LG i samsung operativnim sistemima. :frust::frust:

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

 

Quote

Fabio Kvartararo 2021. godine postaje vozač fabričke Jamahe, a u toj ekipi će zameniti legendarnog Valentina Rosija koji ima verovatno najveću podršku u motociklizmu.

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kreće najzanimljivi sport na svetu :cool:

 

Odrađene kvalifikacije.

Kvartararo pol, nastavlja sa sjajnim vožnjama, još jedna Yamaha druga, Vinjales, Markez treći, ali tempo mu je ubitačan i kontam da će sutra da ih masakrira sve.

 

Najprijatnije iznenađenje je Banjaja (:hail:) na 4 mestu, Kračlou 6 kao osveta pošto neće voziti za LCR dogodine što mi je malo teško da poverujem jer nema šanse da će ni on ni LCR beležiti iste rezultate kao što su zajedno.

Za one koji ne znaju, Aleks Markez nije dobio novi ugovor u Hondi što je poprilično zanimljivo jer nije odvozao nijednu trku na osnovu čega bi to mogli da urade, mislim da su skontali da će njegovor prisustvo u timu biti dodatni pritisak i opterećenje za starijeg Markeza na putu do titule koja će ga po ukupnom broju izjednačiti sa Rosijem. Tj svakako će odvozati ovu godinu zajedno ali neće biti to to sa saznanjem da odlazi. Aleks će od 2021 zameniti Kračloua u LCR, a u hondi će ga na iznenađenje mnogih zameniti Pol Espargaro. :unsure:

 

Dukati podbacio, Dovi pao pred kraj kvala, a Petrux je pri dnu. Možda se sveti jer nije dobio ugovor za 2021 - zameniće ga Jack Miller iz Pramak Dukatija na mestu fabričkog vozača za 2021. godinu.


Rosi iza sebe ima jako loš vikend i 11 mesto na gridu :dry:

 

Sutra u 2 party  on, nažalost, sa Džankićem kao komentatorom, Erceg ima koronu i leči se :sad:

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Markez izlece sa staze, vec je "pao" pre toga u krivini (mislim, pao bi svako drugi verovatno, ali ne i on), vozi po sljunku i vraca se na stazu. Neverovatno! Ovo je i za njega bilo cudo!

  • +1 1
Link to comment

Nadam se da je Markez OK, u jednom trenutku mi se ucinilo i da ga je motor malo potkacio kad je izleteo u sljunak.

 

EDIT: Jeste, udario ga je motor. :sad:

 

Prva pobeda Quartarara! Bilo je vreme!

Edited by Nesh
Link to comment

bas mi drago zbog kvartarara, vec sam bio u fazonu da ga otpisem jer zna da vozi samo brze krugove ali ne bas i da se trka

 

markeza prezirem, ali je fakat brutalan vozac. nadam se da je ok

 

i rosija mi je jako zao, vreme je da se povuce. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...