Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

  • 3 months later...

Današnjim programom zvanično je počela nova sezona bez konkurencije najzanimljivijeg sporta na svetu (da mi je neko rekao da ću ovako nešto napisati pre jedno 4 godine, rekao bih mu da je LUD, ali eto...). Treninzi kreću od nekih 12h pa obratite pažnju.

 

U prvom treningu je najbolji bio Rossi, u drugom je bio pazi sad 16i i trenutno nije plasiran u Q2. Markes je bio najbolji u drugom treningu oborivši sve rekorde staze ikada... :rolleyes: :angry:

Mislim da su i dalje, kao i na trening vožnjama najveće iznenađenje momci iz Petronasa, novog privatnog tima koji voze Yamahe iz sezone 2018, tačnije, Kvartararo je na 2018 modelu dok Morbideli vozi isti motor kao glavni tim yamahe, tj model za 2019. godinu. Pogotovu oduševljava mladi Kvartararo koji je sa 20 godina za sada peti - i što je još bitnije - uvek je konstantan, Morbideli, drugar iz tima mu je sedmi. Dukatiji su standardno pri vrhu, a na 10om mestu je i Mir, vredan pomena, ispred Lorenca. Sa obzirom da je Rins osmi, mislim da se od Suzukija i ove godine mogu očekivati stabilni rezultati. 

Sutra FP3 i kvalifikacije, ne propustite, biće ludilo. Ja ću nažalost propustiti jer ću biti u Rumuniji :dry: Valjda ću se barem za trku domognuti nekog TV-a no teško sa obzirom da kasnije počinje, verovatno će me uhvatiti u putu. Ne propustite trku u Kataru, jedinu koja se vozi pod reflektorima. <3

 

Pogledajte i najavu na SK, odlično su odradili:

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment
3 minutes ago, Mil@n said:

Biće Dovi ispred oba Suzukija 100% a verujem i ispred Lorenca, Petrući je misterija za sada šta može. 

To sigurno, malo mi je mutan Dovi, nesto su se mnogo ucutali iz Dukatija pred start ove sezone :)

 

edit: ja sam malo nespretno napisao za koga cu da navijam, a ispalo je kao prognoza.

Edited by Majo
Link to comment

Gledao u busu seckajući stream, al dovoljno da se isprati, Dovi keca 4 od 5 puta Markeza u duelima u završnici, to je ozbiljan uspeh. Kakva šteta za Kvartarara :(

Hawaii Mate 10 Pro

Link to comment

Šta reći za Markeza i Hondu, sem da su sada izjednačeni sa Dukatijem po maks brzini. Još strašnije je što su izdržali celu trku po hladnom vremenu sa medium gumama napred. Kračlou je samo potvrdio koliko je to dobar motocikl sada. 

 

Suzuki odličan, na nekoj drugoj stazi ovo bi Rins dobio sa 2-3 sekunde. 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Markez mogao da svrati na pumpu da popije pice, dok se ostali bore za 2, 3. i ostala mesta. Zanimljiva utesna borba, ali nije to to. Sledi Amerika gde ga isto nece biti u kadru.

Edited by Nesh
Link to comment

Bez obzira na Markesa, dobra trka. Još je rano, ali izgleda da je Yamaha ipak napravila kakav takav pomak pošto je ovo, da Yamaha izdrži celu trku (u smislu guma, pogotovu zadnjih), i da na kraju dobije 1 dukatija u bitci - bilo nezamislivo. Uostaom, prvi podijum za Rosija posle 15ak trka mislim... Tako nešto. 

Ponovo oduševio Rins, dečko sa 15og mesta na peto, svaki respekt, čovek je mnogo konstantan i dobar od kada se ratosiljao povreda u svojoj prvoj moto gp sezoni. Takođe vredan pomena ruki Kvartararo na osmom mestu. 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 1.4.2019. at 23:53, Mil@n said:

Bez obzira na Markesa, dobra trka. Još je rano, ali izgleda da je Yamaha ipak napravila kakav takav pomak pošto je ovo, da Yamaha izdrži celu trku (u smislu guma, pogotovu zadnjih), i da na kraju dobije 1 dukatija u bitci - bilo nezamislivo. Uostaom, prvi podijum za Rosija posle 15ak trka mislim... Tako nešto. 

Ponovo oduševio Rins, dečko sa 15og mesta na peto, svaki respekt, čovek je mnogo konstantan i dobar od kada se ratosiljao povreda u svojoj prvoj moto gp sezoni. Takođe vredan pomena ruki Kvartararo na osmom mestu. 

 

proslu trku je isto bio drugi 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Praktično istorijski dan danas u kvalifikacijama, privatni tim na pol i drugoj poziciji na gridu, drugim rečima Petronas Yamaha tj Kvartararo i Morbideli su se muški israli u usta fabričkoj Yamahi tj Vinjalesu i Rosiju. Rosi nije ušao ni u q2 i krenuće sa msm 13e pozicije...

Sve u svemu, Kvartararo i Morbideli :hail:

 

p.s. Kvartararo oborio rekord Markeza za najmlađeg na pol poziciji.

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...