Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Koja nepravda da Lorenzo uzme neke bodove ovde, usrao se samo tako.

 

Čovek je najbolje prošao od svih. Em je Rosi pao a stigo bi ga u plasmanu, em je dobio 6 bodova umesto nula. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Rosi ubedljivo najveći gubitnik poslednje dve trke. Obe je vozio odlično, prošlu pao sa prvog mesta, sada se pravi pametan i ignoriše odluku tima i skupo je to platio. I još mu stave intermediate gume, kraljevi, kakav fail.

Markesu svaka čast, kada se vratio vozio je kao nenormalan.

Sa Lorencom stvarno ne znam šta je, verovatno problem i/ili strah u glavi od pada, ništa mi drugo ne pada na pamet. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Čast mi je pohvaliti se da idem u Brno sa drugarima koji su me navukli na ovo ludilo..

 

I to u kamp na stazi, očekujem once in a lifetime provod! :)

 

264210642bead2278ba8a6321cdcae3d.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by Mil@n
Link to comment

Meni je bilo najjače kako su ih i pored ubedljivog vođstva ovi iz boxa gledali mrtvi ozbiljni, niko nije pomišljao na radovanje dok nisu prešli cilj. :D

 

Krećem ujutru za Brno, mahaću vam sa tribine [emoji14]

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment

353a16d295ab776b93f599b8b986d17e.jpg

 

Stigli sinoć, šator nam je 10m od staze, gledati trke uživo je takva pizdarija da se to ne može rečima opisati, a gledali smo samo treninge..

 

Više slika kad se vrnem.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment

Zar ni reč posle jedne od najboljih trka u sezoni? :)

 

Elem, ja ću ondak da napišem par utisaka posle prvog u životu prisustvovanja moto gp trci. Da mi je neko rekao da ću i to doživeti samo mesec dana pred kraj prošle sezone, slatko bih se nasmejao i nazvao ga ludakom, ali eto, put od totalno dakle TOTALNO nepoznatog do totalne adikcije i zaluđenosti lako se prelazi ovih dana. :)

Bili smo smešteni u kampu na A tribini. Dakle, cela tribina je kamp pa je tako i naš šator bio praktično 15ak metara maks od staze te smo imali prilike da iz bliza vidimo sve kategorije i sve vozače. Šta reći sem da hvata jeza od zvuka i neverovatne brzine iako taj deo staze nije bio preterano brz, kao i naravno, od ležanja na stazi u krivinama što uživo izgleda još lepše, neverovatnije. U kampu je super atmosfera, ljudi su kulirali, mirno je bilo, opušteno.. Što se ne može reći za "pravi" kamp gde je bio kako smo čuli totalna anarhija i razvrat :) Motore su turirali bukvalno c-e-l-u noć, do samog jutra, svako veče, svaki sat, minut, sekund... Nekako se moglo spavati :) Kamp je inače fenomenalno uređen, trava podšišana, mobilni wc-i čisti, sređeni, mirišljavi /opaka hemija kontam ali miriše lepše nego neki toaleti po lokalima/, prikolica sa tuševima, topla voda, sve stvarno fenomenalno. Cene su bile svuda iste, kobaje 3e, veliki hot dog 3.5, pivo je valjda 2.5, hamburger 4 valjda i to je to. 

Prvi i drugi trening smo gledali sa naše tribine, treći takođe, za kvalifikacije i trku u nedelju smo otišli na tribinu C. I dalje sve organizovano nenormalno dobro, ljudi, znakovi, putokazi na sve strane, nema mesta zbunjenosti ili bilo kakvoj anarhiji, sve funkcioniše kao sat, satnice se poštuju u minut. 

Pored samih trka, motora, vozača, ono što me je bez konkurencije najviše oduvalo je marketinški momenat cele priče, popularnost gp-a kod ljudi, količina para koja se okreće. Ja nemam dilemu da Rosi dobija od dorne duplo više od onoga što dobije od Yamahe. Na tribinama pa minimum 80% ljudi nosi njegove proizvode, majice, dukseve, kačkete... Njegovi štandovi su krcati NON-STOP, količina para koja se obrne samo za weekend je jednostavno nepojmljiva, a on vredi bukvalno milijarde što kao Rosi što kao nosilac i pokretač celog tog ludila. Primera radi, Lorenco, petostruki prvak i zvanični šampion ima popularnost ravnu nuli, njegovi štandovi su bukvalno PRAZNI i nisam video nikog obučenog u bilo šta njegovo, osim jedne zastave. Bukvalno, jedan artikal sa njegovim likom i delom za ceo weekend. Markez je na drugom mestu, tech3 yamaha, Suzuki i Dukati i to je to... Za gomilu vozača ne možete da nađete nikakve artikle. Ja sam pazario dve majice (brno event majica i još neka motogp u nekom outletu) i dukatijev privezak. Monsterov štand je ubica, d.j, dobra muzika, i monstera za džabe koliko ko želi, po ceo dan.. Šta ti je marketing, to su desetine hiljada komada za weekend, podeljenih.

 

Što se tiče trke i tog momenta, Lorenco je bio odličan na treninzima, stalno. Sada više nije tajna, čoveč očigledno ima ogroman strah od vožnje po kišnim uslovima. Ne mogu se drugačije objasniti njegovi katastrofalni rezultati po istoj.. Ovu trku su u dobroj meri rešili izbori pneumatika i to se po rezultatima jasno vidi. Kračlou i Baz Hard Hard (prvi i četvrti), Rossi zadnja hard - drugi, Lorenco počeo odlično da vozi sa zadnjom hard takođe i otišao u pit kada su mu vremena konačno ušla u 2.08, zamenio motor, pa se ponovo vratio u pit i na kraju bio poslednji... Markes je bio odličan sa obzirom da je imao obe soft, doduše iskoristio je uništene prednje gume Dovija i Janonea čije osmo mesto zaslužuje svo divljenje sa obzirom na šta mu je guma ličila na kraju trke. Rosi je katastrofalno krenuo, izgubio je 6 pozicija u samo prvom krugu, vozio je iza Pedrose dobrih 3, 4 kruga ali kako su se gume grejale i kako se staza sušila, bio je sve bolji i na kraju bio drugi. Markes je iskoristio priliku na kraju da obiđe Barberu i Janonea i probije se na podijum što me poprilično smorilo jer je razlika mogla i više da se smanji između njega i Rosija, ali šta je tu je, barem je Lorenco iza Rosija. 50 bodova za 7 trka je stvarno dosta, ali nikad se ne zna.. 

Sve u svemu, weekend koji ću sigurno pamtiti celog života, sigurno ću otići na još neku  trku, nekad, ali ova prva će sigurno ostati posebno upamćena kao prva, kao uostalom i sve ostalo prvo u životu. :) Vrhunski provod što u kampu, što po gradu Brnu, što na trkama, neopisiv doživljaj gledati /i slušati/ kako voze uživo, jednostavno spektakl.

 

Edit: e da, zaboravih nešto bitno. Super mi je momenat kada posle treninga i trke vozači korespondiraju i pozdravljaju publiku koja im aplaudira i sl, voze na jednom točku i sl, nekako se javlja neki osećaj povezanosti, mi cenimo njih, oni cene nas, super momenat. Tako se desilo da smo jedan jutarnji trening gledali sa naše tribine, ali skroz iz ćoška sa pogledom na ravninu /gledati ih kako bukvalno NESTAJU na toj ravnini je jednostavno perverzija/. I pošto je bio trening završen, mi smo se spustili na pola padine, uzeli suncobran i krenuli da mašemo kao kreteni, da im tapšemo i sl, gomila njih nam se javila, mahnula i sl, i kad je prolazio Rosi, tu smo se najvieš derali /više nekako iz zajebancije, bilo nam je smešno i plakali smo od smeha :D/, Vale Valeeee, skačemo mi tako, mašemo i deremo se i čovek se ladno okrene, pošto je prošao krivinu, pogleda nas i mahne nam, nikog živog oko nas 100 metara, znači, smejali smo se i baš bili radosni, javio nam se Vale, idemo kući. :Hail: :D


 

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...