Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Ustao sam da odgedam trku, naravo, pošto sam legao u 4 :D 

Sa obzirom da ima 25 godina, male su šanse da ne stigne Rosija. Mislim da će voziti dokle god bude trebalo. Ono što može da ga spreči je rapidno podizanje kvaliteta ostalih motora, ili barem konkurentnija Yamaha (koja je, podsećam, do početka prošle godine važila za najkompletniji motor). Verujem da u ovom momentu Dukati ima najbolji motor, inače ne bi šest puta dobili Markeza tj po 3 puta Jorge i Dovi, ali odlaskom JL-a u hondu kao i sigurno barem 1 godinu adaptacije na hondu - i to Markezu ide u prilog.

Takođe, od sledeće sezone, ukida se, tj univerzališe™ se još jedna stavka oko elektronske kontrole motora (ne znam tačno šta, ali članak kaže da to ide u prilog Yamahi kojoj to predstavlja veliki problem) - od sledeće sezone svi će imati ista podešavanja i u tom smislu. Ako bi nekim čudom Rosi uzeo jednu od dve sledeće titule - koliko ima podpisan ugovor - to bi možda malo usporilo Markeza, ali verujem da bi opet na kraju izašao kao trofejniji.

Svakako će sledeća sezona biti najzanimljivija sa aspetka odnosa "saigrača" Markez i Lorenco. Verujem da će tu biti svega. 

Link to comment
5 hours ago, Mil@n said:

Ustao sam da odgedam trku, naravo, pošto sam legao u 4 :D 

Sa obzirom da ima 25 godina, male su šanse da ne stigne Rosija. Mislim da će voziti dokle god bude trebalo. Ono što može da ga spreči je rapidno podizanje kvaliteta ostalih motora, ili barem konkurentnija Yamaha (koja je, podsećam, do početka prošle godine važila za najkompletniji motor). Verujem da u ovom momentu Dukati ima najbolji motor, inače ne bi šest puta dobili Markeza tj po 3 puta Jorge i Dovi, ali odlaskom JL-a u hondu kao i sigurno barem 1 godinu adaptacije na hondu - i to Markezu ide u prilog.

Takođe, od sledeće sezone, ukida se, tj univerzališe™ se još jedna stavka oko elektronske kontrole motora (ne znam tačno šta, ali članak kaže da to ide u prilog Yamahi kojoj to predstavlja veliki problem) - od sledeće sezone svi će imati ista podešavanja i u tom smislu. Ako bi nekim čudom Rosi uzeo jednu od dve sledeće titule - koliko ima podpisan ugovor - to bi možda malo usporilo Markeza, ali verujem da bi opet na kraju izašao kao trofejniji.

Svakako će sledeća sezona biti najzanimljivija sa aspetka odnosa "saigrača" Markez i Lorenco. Verujem da će tu biti svega. 

Stoji sve sto kazes + tipujem malo vise na Vinjalesa, nego na Rosija.

Link to comment
On 21.10.2018. at 20:08, Majo said:

Stoji sve sto kazes + tipujem malo vise na Vinjalesa, nego na Rosija.

 

Vinjales ima problem u glavi, prvo je oterao mehaničara Ramona Forcadu koji je 30 godina u motogp i sa Lorenzom osvojio pet titula, mnogo mu treba da uđe u ritam trkama, mada je u drugom delu polusezone bio sjajan u poslednjim trećinama trke što je i dalje bilo malo za podijume. Rosi je za razliku od njega osvojio mnogo više bodova, i da ne pričam da je nekim čudom u prvenstvu tipa 10ak bodova iza Dovija što je sa obzirom na okolnosti i stanje yamahe pravo čudo. Tako da, ne bih stavljao pare na Maverika ;)

Link to comment
11 minutes ago, Mil@n said:

 

Vinjales ima problem u glavi, prvo je oterao mehaničara Ramona Forcadu koji je 30 godina u motogp i sa Lorenzom osvojio pet titula, mnogo mu treba da uđe u ritam trkama, mada je u drugom delu polusezone bio sjajan u poslednjim trećinama trke što je i dalje bilo malo za podijume. Rosi je za razliku od njega osvojio mnogo više bodova, i da ne pričam da je nekim čudom u prvenstvu tipa 10ak bodova iza Dovija što je sa obzirom na okolnosti i stanje yamahe pravo čudo. Tako da, ne bih stavljao pare na Maverika ;)

Ne znam za tu pricu o mehanicaru, vidim da se cita lektira :) ja to vise odokativno tipujem na Vinjalesa. Evo stavljam tri piva za sledecu sezonu na prvu trojicu: Markes, Vinjales & Lorenco.

Link to comment

Pa to za Forkadu je bilo u sred sezone, baš su se popičkali. 

 

Sledeća sezona je veliki znak pitanja, pre svega u smislu da li će Yamaha da se vrati, ako ne, biće to još jedno otužno gledanje Markeza kako ih sve dere kao malu decu. 

I Dovi pre Lorenza, ipak je prva godina na hondi.

Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

Pa to za Forkadu je bilo u sred sezone, baš su se popičkali. 

 

Sledeća sezona je veliki znak pitanja, pre svega u smislu da li će Yamaha da se vrati, ako ne, biće to još jedno otužno gledanje Markeza kako ih sve dere kao malu decu. 

I Dovi pre Lorenza, ipak je prva godina na hondi.

Honda je slicna Jamahi, nece biti toliko frke kao sa Dukatijem. Tim Markesa je btw priznao da je titula osvojena samo na suvi talenat, jer je Dukati bila daleko najmocnija masina ove godina. Veliki zadatak za sve. Ja cak ocekujem da Suzuki bude veliki bum sledece godine.

Link to comment

Suzuki je bio odličan i ove, očigledno napreduju u kontinuitetu i ostale fabričke timove su ostavili daleko iza sebe, mada je to za KTM bilo očekivano, btw, biće zanimljivo gledati Zarka šta će moći na KTM-u dogodine... Dukati je fakat bio najbolji, ali ne bih se složio da je bio toliko najbolji, honda se mnogo popravila u akseleraciji, a i na pravcu ih Dukati ni blizu nije ostavljao kao prošlih sezona kada je to bilo bukvalno za gledati i smejati se, doduše ostavljali su ih sve na ravnom nenormalno.

Link to comment

Haha, samo sam te čekao :D

 

Jebe ga što je cele sezone iza Rosija, nekada osetno, boreći se da uđe i u 10. Mada, ko zna.

 

Moram da se ispravim, Forkada je nekim čudom ostao, mislio sam da je otišao. 

 

Ali evo sada vidim vest da je ipak bio otišao te da nisam tripovao, tako da ne znam šta se dešava pošto je Forkada slavio sa timom i bio na podijumu. 

 

https://www.motorsport.com/motogp/news/vinales-says-decision-to-split-with-forcada-not-only-his/3156316/

 

Nije da je bitno... Dobra trka sa najvećim osvrtom na jednog od najvećih careva na gridu, Alvara Bautistu :hail: Čovek prvi put seo na fabričkog Dukatija, namučio Dovija pošteno i bio četvrti!!! Inače, na kzš pred meč na pitanje šta svako od njih 6 misli koji će biti, Alvaro car rekao 4. :D Koja šteta što ide u WSB sledeće godine...

Link to comment
  • 3 weeks later...
3 minutes ago, Grandilof said:

Koji potop, popadalo ih boga oca, a Rossi se tek zahuktao i crvena zastava.

Po ovakvom vremenu nekad Alex Barrosu niko nije mogao nista.

btw, dobro se nosi Rins sa ove dve azdahe.

Link to comment

Dovi sisa diže ruku tek kad je izbio na prvo mesto...

A sa 16 na 1 može samo Rossi. (dobro, i MM).

Uslovi su užasni al opet odlično trkanje, da se nastavilo završnica bi sigurno bila super.

Hawaii Mate 10 Pro

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...