Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

Verujem u holističku medicinu, pa tako i u kinesku i korejsku akupunkturu. Čak sam sama sebi pomagala u nekim situacijama. Iskustva sa lekarima su, međutim, prilično oprečna. Naši lekari ne uspevaju da prihvate filozofiju istoka i prilaze akupunkturi razmišljajući zapadnjački i sa stanovišta sopstvene struke. To sam primetila iz iskustva sa doktorkama koje su bile fizijatar i lekar opšte prakse. Kod mene njihovo znanje nije imalo rezultate, imala sam reakcije koje nisu umele da protumače, te im nisu ni pridavale značaj, a nije im palo na pamet da organizam ima anti-imune procese i da i na to treba obratiti pažnju. Za ovu drugu čak i znam ljude kojima je pomogla. Lekar, koji se bavi s-đokom, u razgovoru me je pitao odakle ja znam sve to o s-đoku. Navedem knjigu (osnovni priručnik), a on mi kaže: "Pa, to tamo ne piše." A ja sam uspevala sama sebi da rešim neke probleme tim bockanjem.

Link to comment

Zaboravih gore jednu preporuku. Za sve koje zanima holistički pristup medicini, kao i akupunktura, preporučujem sajt http://drbenkim.com. Čovek je Koreanac, bio je kiropraktičar i još ponečto, dugo živi u Kanadi, gde ima i kliniku. Ima odlične članke o zdravlju i ishrani,vežbama i o tome kako da pomognete sami sebi, poslednjih godina je više skoncentrisan na životnije situacije, jer je dobio dvoje dece. Ne preporučujem opciju Newsletter radi lakšeg upoznavanja sa sajtom. Ja sam imala sreće, jer sam ga otkrila dok je još te članke pisao i slao. Sad je u tim newsletter-ima više okrenut prodaji sopstvenih proizvoda i radu na internet izdanjima.

Link to comment
Verujem u holističku medicinu, pa tako i u kinesku i korejsku akupunkturu. Čak sam sama sebi pomagala u nekim situacijama. Iskustva sa lekarima su, međutim, prilično oprečna. Naši lekari ne uspevaju da prihvate filozofiju istoka i prilaze akupunkturi razmišljajući zapadnjački i sa stanovišta sopstvene struke. To sam primetila iz iskustva sa doktorkama koje su bile fizijatar i lekar opšte prakse. Kod mene njihovo znanje nije imalo rezultate, imala sam reakcije koje nisu umele da protumače, te im nisu ni pridavale značaj, a nije im palo na pamet da organizam ima anti-imune procese i da i na to treba obratiti pažnju. Za ovu drugu čak i znam ljude kojima je pomogla. Lekar, koji se bavi s-đokom, u razgovoru me je pitao odakle ja znam sve to o s-đoku. Navedem knjigu (osnovni priručnik), a on mi kaže: "Pa, to tamo ne piše." A ja sam uspevala sama sebi da rešim neke probleme tim bockanjem.
ovo s djokom i bockanjem ti nije trebalo...sad kad krene forumska masina.^_^
Link to comment
...
Ti meni ne želiš dobro kad si ovo obnarodovao. :mellow: I ko te tero da čitaš ovu temu! :bee: Poneo me holistički zanos, pa izvalih biser. :blush:
За акупунктуру знам да ради и кад не верујеш :)
Proširi dalje. :) Možda ti pre poveruju.
Link to comment
За акупунктуру знам да ради и кад не верујеш :)
Moze da smeta ako ne verujes. :D Uvek se isplati verovati (a i dzaba je), samo ne treba biti sucker. Ako nesto izgleda kao prevarancija, najverovatnije i jeste. Imao sam ranije jednog hiroprakticara koji mi je odradio super posao. Pa sam se kasnije preselio. Posle nadjem drugog, oficijelno praktikanta "iste vestine". Medjutim, kad sam video sta je kod njega u brosuri napisao da sve "leci" - otprilike sve, rekoh, evo sacu ja, samo da tetki odnesem lek. Onom prvom (koji mi i danas nedostaje) sve to nije trebalo, on je govorio "I'm just re-aligning your spine"). I onda bi, btw, naplatio jednu sesiju "poravnanja" kicme nekoliko dolarica, docim je ovaj drugi zahtevao da se udje u visemesecni program za "svega 2000 dol." Posto to "jedino funkcionise". Ma da, a i ja imam most na prodaju.
Link to comment
Moze da smeta ako ne verujes. :D Uvek se isplati verovati (a i dzaba je), samo ne treba biti sucker.
Ма ја сам веровао онако у начелу, чим сам се понудио за пацијента, да видим и то чудо. Ал' нисам уопште знао шта то треба да верујем, тј какве ефекте да очекујем. Сопствени ме организам изненадио неким реакцијама - нисам ни знао да уме да изведе такве трикове. Рецимо, почну у сну да ми се затежу стомачни мишићи (за које уопште нисам био сигуран да их имам на инвентару), или развијем вучији апетит који нестане кад у тањиру остане за две кашике. Ја то не бих био у стању ни да измислим, а камоли да унапред верујем да ће да се деси :).
Ako nesto izgleda kao prevarancija, najverovatnije i jeste. Imao sam ranije jednog hiroprakticara koji mi je odradio super posao. Pa sam se kasnije preselio. Posle nadjem drugog, oficijelno praktikanta "iste vestine". Medjutim, kad sam video sta je kod njega u brosuri napisao da sve "leci" - otprilike sve, rekoh, evo sacu ja, samo da tetki odnesem lek. Onom prvom (koji mi i danas nedostaje) sve to nije trebalo, on je govorio "I'm just re-aligning your spine"). I onda bi, btw, naplatio jednu sesiju "poravnanja" kicme nekoliko dolarica, docim je ovaj drugi zahtevao da se udje u visemesecni program za "svega 2000 dol." Posto to "jedino funkcionise". Ma da, a i ja imam most na prodaju.
Како рекоше ДЛМ, ствари боље ходају кад не мислиш на продају. Ако Цига сувише вешто и увежбано хвали свога коња, и у сваком тренутку зна шта треба да каже да би ти што дубље нанишанио у новчаник, беш ти тог доктора, тај је за купологију а не да лечи људе.
Link to comment
Ма ја сам веровао онако у начелу, чим сам се понудио за пацијента, да видим и то чудо. Ал' нисам уопште знао шта то треба да верујем, тј какве ефекте да очекујем. Сопствени ме организам изненадио неким реакцијама - нисам ни знао да уме да изведе такве трикове. Рецимо, почну у сну да ми се затежу стомачни мишићи (за које уопште нисам био сигуран да их имам на инвентару), или развијем вучији апетит који нестане кад у тањиру остане за две кашике. Ја то не бих био у стању ни да измислим, а камоли да унапред верујем да ће да се деси :).
a koja je ti bila inicijalna ideja idenja na akupunkturu? mislim, sta si teo da saniras?
Link to comment
Ма ја сам веровао онако у начелу, чим сам се понудио за пацијента, да видим и то чудо. Ал' нисам уопште знао шта то треба да верујем, тј какве ефекте да очекујем. Сопствени ме организам изненадио неким реакцијама - нисам ни знао да уме да изведе такве трикове. Рецимо, почну у сну да ми се затежу стомачни мишићи (за које уопште нисам био сигуран да их имам на инвентару), или развијем вучији апетит који нестане кад у тањиру остане за две кашике. Ја то не бих био у стању ни да измислим, а камоли да унапред верујем да ће да се деси :).
Izvin'te ako sam indiskretna, je l' te obrađivao Kinez ili neka druga nacija? Edited by leto je
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...