Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

o falim te bože, nekome je došlo iz dupeta u glavu.
znam. al kad pogledash ove ljude, kako stoje u krugu, jel ti nekako onako, zao... 1 chovechanstva? i tog strashnog tumaranja, i nauchnog i alternativnog? meni bash neshto jeste... Edited by thermal bug
Link to comment

ma bolestan čovek će svašta da proba, koliko god da je inače racionalan, ali je problem što je on uzimao pare svima. Zajedno uz lekara.Šteta što je Vuk Stambolović otišao u penziju, hteo sam da ga pitam za rajfov generator prvom sledećom prilikom kad je hteo da demonstira silu nad studentarijom. A ima i dve sa virusologije što valjaju magnete. Da smo u zemlji kakvoj nismo, fakultet bi im se zahvalio na saradnji posle emisija.

Link to comment
ma bolestan čovek će svašta da proba, koliko god da je inače racionalan, ali je problem što je on uzimao pare svima. Zajedno uz lekara.Šteta što je Vuk Stambolović otišao u penziju, hteo sam da ga pitam za rajfov generator prvom sledećom prilikom kad je hteo da demonstira silu nad studentarijom. A ima i dve sa virusologije što valjaju magnete. Da smo u zemlji kakvoj nismo, fakultet bi im se zahvalio na saradnji posle emisija.
pa dobro, ja sam zena davez boziji, odma smaram sa statistikom i metodologijom.ko da ce magnet da utekne kad vidi veliki uzorak i kontrolnu grupu. al ne. ja to ne razumem ^_^(i sa ovim najdanom je lepo moglo da se uradi na milionskom uzorku, jedna ekipa da dzedzi u pravom, a druga u laznom najdanovom prstenu, koji bi za potrebe istrazivanja otvorili odma pored. al izlajali bi se seljaci :lol:)
Link to comment
pa i policajci i tuzioci se jadni razboleli pa usli malo u krugove....
Cenim da im je već bolje i da se bolje osećaju... Krugovi su čudo... ;) BTW. Mlađa sestra mi je zvanično dobila licencu za alternativnu medicinu... Ovo-Ono, Ministarstvo Zdravlja, Vuk Stambolović, državne takse, lekarska komora i tako to... Ne znam tačno šta joj je navedeno kao scope of work, ali je u principu uvek bila dobar dijagnostičar u lekarskom mi delu familije...Mene ne leči... Ja sam tvrdoglav i samouk... Slabo slušam... Osim baš ono kad zagusti i zaboli da rikneš... Onda ko pravi muškarac, batalim principe i vičem upomoć!!!
Link to comment

pade mi na pamet... u porodici Vindsor je jako omiljena homeopatija, pa kod njih niko ne umire pre 90-e laugh.gif e sad, da l' su geni, da l' homeopatija, da l' bakingemska palata i jos desetak zamkova, ko ce ga znati unsure.gif

Link to comment
pade mi na pamet... u porodici Vindsor je jako omiljena homeopatija, pa kod njih niko ne umire pre 90-e laugh.gif e sad, da l' su geni, da l' homeopatija, da l' bakingemska palata i jos desetak zamkova, ko ce ga znati unsure.gif
i to se reshava experimentom. sledece 3 generacije u etiopiju na samofinansiranje (i homeopatiju, dakako!), pa da vidimo razliku. a kontrolna grupa da ostane kotkuce :lol: Edited by thermal bug
Link to comment
i to se reshava experimentom. sledece 3 generacije u etiopiju na samofinansiranje (i homeopatiju, dakako!), pa da vidimo razliku. a kontrolna grupa da ostane kotkuce laugh.gif
dok je kraljevine u engleza nece tebe primiti u njihovu akademiju nauka laugh.gif
Link to comment
ma naravno,samo kojom granom alternative?
Ček da vidim šta je sve na listi ministarstva:AjurvedaAkupunktura i srodne tehnikeTradicionalna kineska terapijaHomeopatijaFitoterapijaKvantna medicina i srodne tehnikeHiropraksa i primenjenakineziologijaMikrobiotikaTradicionalna domaća medicinarehabilitacijaApiterapijaAroma terapijaČi Gong vežbeDuhovna energetska medicinaEnergetska terapija, ReikiDetekcija štetnih zračenjaJoga vežbePorodični rasporedTai Či Čuan vežbeTja... Cenim da se bavila sa bar 30-40% navedenog (par stvari odozgore i ne znam šta su?)... Od akupunkture i kineske medicine do Pelagića i čajeva... Ne znam za homeopatiju... Tu smo se nešto svađali... Znam da je jedina valjda u zemlji sa ruskom diplomom za kirilijanovu kameru (i tu smo se nešto svađali kad sam pokušao da joj objasnim kako ta sprava po meni radi...) Ono ciljani magneti i suplementi su takođe u priči...Kao što rekoh, ne pričamo previše o njenom poslu, jer onda ja krenem da joj objašnjavam, kako to sve u stvari po meni funkcioniše, onda cela priča ne izađe na dobro... Rekoh takođe, da je u lekarskoj mi familiji, seka izuzetno dobar dijagnostičar i po meni uz kompletne analize (ono, krv i urin) + jedan pristojan pregled sa pristojnim intervjuom, može sasvim tačno da proceni stanje pacijenta i bez dobrog dela tih da kažem alternativa...Ali ajde... Ona veruje da to funkcioniše dobro i ona je licencirani lekar... A ja sam majstorčina...Uglavnom ćutim sada, slušam i pratim što seja kaže, ali radim kao i uvek po svome... Edited by dare...
Link to comment
pade mi na pamet... u porodici Vindsor je jako omiljena homeopatija, pa kod njih niko ne umire pre 90-e laugh.gif e sad, da l' su geni, da l' homeopatija, da l' bakingemska palata i jos desetak zamkova, ko ce ga znati unsure.gif
Štos je po meni da ti igrači (tipa Vuka Stambolovića ili tamo nekih Vindsora ), jednostavno više vode računa o svom zdravlju, ishrani, kretanju i interesovanjima i tako preventivno fizički i psihički zadovoljni ljudi, duže i kvalitenije žive i bez obzira na možda lošiju genetiku...Oni sebi ne dozvoljavaju da se zapuste... I to završava posao... + malo suplemenata + činjenica da taj homeopatski placebo bez obzira koliko je naučno totalna glupost, pokreće prirodne placebo mehanizme, koji omogućuju brži oporavak i čine rekovalescente zadovolnjim... Placebo kao unutrašnji biohemijski samoregulator uopšte nije za potcenjivanje... To je lek kojim su ljudi lečeni hiljadama i hiljadama godina unazad od praistorije i koji je razvio svoje mehanizme i sigurno je bar kako tako završavao posao, kad kojekakvi vračevi nisu imali bolju alternativu... Nema razloga ne upotrebljavati ga i danas kao dodatno rehabilitaciono sredstvo uz savremenu terapiju...Elem, samim tim su ti gorepomenuti alternativni igrači, statistički mnogo zdraviji od normalaca... Znači preventiva i mentalna higijena bato... Ništa ono, samo kuća-posao-kuća posao.... Edited by dare...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...