Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

a shta je problem sa gramima? :unsure:

 

mislim, vama je sigurno jasno da kad dodjete do nivoa jednog molekula u nechemu, pitanje da li je 1 ili 2 ili 5 postaje neko sasvim drugo pitanje :unsure:

Link to comment

aj da probam.

ako u tabletici mase recimo grama ili grama ipo imamo 125 miligrama neke ciste aktivne supstance, da li ti se to poklapa sa homeopatskim principom gotovo beskonacnog rastvaranja?

Link to comment

aj da probam.

ako u tabletici mase recimo grama ili grama ipo imamo 125 miligrama neke ciste aktivne supstance, da li ti se to poklapa sa homeopatskim principom gotovo beskonacnog rastvaranja?

OK, sad kapiram. Ti u stvari kazes da to sto je historian okacio nije homeopatski preparat. 

 

On iz nekog razloga izgleda da misli da jeste bez obzira sto u njemu ima aktivne supstance (nije bitno koliko), a trebalo bi da je u stvari nema (otuda potreba za pamcenjem vode™).

Link to comment

OK, sad kapiram. Ti u stvari kazes da to sto je historian okacio nije homeopatski preparat. 

 

On iz nekog razloga izgleda da misli da jeste bez obzira sto u njemu ima aktivne supstance (nije bitno koliko), a trebalo bi da je u stvari nema (otuda potreba za pamcenjem vode™).

ma ne to, nego sto je mala pilotka pomenula, taj Tonsilotren®.

nemam pojma sta je on kacio, kvotovo sam njegov odgovor pa je presla i fotka

 

bubo, nije problem u gramima i miligramima vec sto mi nesto sto se sastoji od ovako taksativno nabrojanih aktivnih supstanci sa sve miligramazom ne lici na homeopatski lek, buduci da vise nemamo tu foru sa 1 molekulom u necemu.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma ti sa dosta akticne supstance se posljednjih godina provlace pod etiketom homeopatskih, ja sam recimo dobila od ljekara da pijem neki protiv rinistisa, caroban! isusuje sluznicu isto ko antihistaminik (pa mi nije palo na pamet da ga pijem umjesto histaminika), nakrcan aktivnim tvarima u nikako zanemarljivoj kolicini

Link to comment

 

nema frke

 

1 tableta sadrži:
Aktivne supstance:
Atropin-sulfat trit. D5 12,5 mg
Hepar sulfuris trit. D3 10 mg
Kalij um-dihromat trit. D4 50 mg
Silicij um-dioksid trit. D2 5 mg
Živa(II)-jodid trit. D8 25 mg
 
dakle tacno koliko cega ima, a ne rastvora 

 

 

Jel' ti vidiš ove Dx brojeve? To su sve rastvori, dakle 12,5 mg tog rastvora ukupno, a u njemu atropin-sulfata ima 1/1,000,000, ostalo je voda ili šta već.

 

Edit: yabadaba brži <_<

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

OK, sad kapiram. Ti u stvari kazes da to sto je historian okacio nije homeopatski preparat.

 

Nisam ja to kačio, onaj D6 rastvor je ilustracija sa wikija, u funkciji objašnjenja rastvora u odnosu 1:1000000.

 

Tek sad kapiram da medjed misli (ispravno) da ova količina aktivnih supstanci u tabletici nije u skladu sa homeopatskom filozofijom beskonačnog razblaživanja.

Ono što sam ja drvio je da je moguće imati taj stepen razblaženosti u šećernoj tableti, nevezano za konkretni "lek".

 

Dakle win-win, we're both right  :lolol:

 

Jel' ti vidiš ove Dx brojeve? To su sve rastvori, dakle 12,5 mg ukupno, a od toga je atropin-sulfata ima 1/10,000,00.

 

Ni ja nisam video Dx :lolol:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

bubo, nije problem u gramima i miligramima vec sto mi nesto sto se sastoji od ovako taksativno nabrojanih aktivnih supstanci sa sve miligramazom ne lici na homeopatski lek, buduci da vise nemamo tu foru sa 1 molekulom u necemu.

pa mislim, standardizacija jede sve, pa i njih. bi bilo nefer da i oni ne poginu od tog macha.

a deklaracija sa spiskom po jednog molekula u flashi bi bila upishavanje od smeja, pa se ne bi prodalo nikako ^_^

deklaracija sa memorijskim efektom, laku noc...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...