Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne mogu da ti objasnim koliko je poređenje koje si napravila retardirano i neuko. Al dobro, ostaje nada da se makar u nešto u svom životu razumeš.
Wow! Ne mogu da verujem kakav recnik koristis. Stvarno sramota. Sigurno sam ti povredila ego koji je ocito preveliki kad se ovako nepristojno ponasas. Slusaj sada pazljivo.1. Rec R je vrlo osetljiva i ne koristi se narocito ne ako se bavis time cime tvrdis da se bavis. Kao nekakav zdravstveni radnik aka cika zuba trebalo bi da znas da koriscenjem ove reci vredjas osobe cija su deca , prijatelji ili whoever fizicki ili mentalno challenged. To ujedno pokazuje i kakvo misljenje imas o osobama koje imaju takvih zdravstcenih problema. Obama je skoro napravio jednu tako neumesnu opasku glede specijalnih olimpijsjih igara pa se posle javno izvinjavao.2. Nisam neuka i moje poredjenje je sasvim na mestu jer se radi o pain menadzmentu generalno. Kao sto zeni treba epiduralna kada se poradja da ne bi trpela bol tako i klijentu koji podleze hirurskom zahvatu - ne obicnom vadjenju zuba treba adekvatna anestezija. Ako mislis da je u redu da nekog operises dva sata pod lokslnom kada imas drugih mogucnosti koje su za klijenta bezbolnije onda treba da preispitas svoju praksu.I da pogledaj youtube na kraju , narocito od 1:20 http://hubpages.com/hub/The-Importance-Of-...Dentistry-Today Edited by MarlaSinger
Link to comment

Pazi, sveznalice: opšta anestezija i intravenska sedacija nemaju apsolutno nikakve veze sa "pain management", koriste se iskljucivo za anxiety control kod pacijenata koji su pod stresom zbog intervencije. Bezbolnost same intervencije se obezbedjuje lokalnom anestezijom. Preporucio bih Peterson Ellis Hupp Tucker "Contemporary oral and maxillofacial surgery", pazaris pa pročitaš pre nego što kreneš da prosipaš ovde svoja mišljenja šta je lege artis procedura a šta ne. Ne zbog mene, svaki dan se susrećem sa laičkim zabludama, nego zbog ljudi koji čitaju ovaj topik pa će možda i poverovati da je ovo što pišeš tačno.Priče o političkoj korektnosti me zajebi.

Link to comment
Pazi, sveznalice: opšta anestezija i intravenska sedacija nemaju apsolutno nikakve veze sa "pain management", koriste se iskljucivo za anxiety control kod pacijenata koji su pod stresom zbog intervencije. Bezbolnost same intervencije se obezbedjuje lokalnom anestezijom. Preporucio bih Peterson Ellis Hupp Tucker "Contemporary oral and maxillofacial surgery", pazaris pa pročitaš pre nego što kreneš da prosipaš ovde svoja mišljenja šta je lege artis procedura a šta ne. Ne zbog mene, svaki dan se susrećem sa laičkim zabludama, nego zbog ljudi koji čitaju ovaj topik pa će možda i poverovati da je ovo što pišeš tačno.Priče o političkoj korektnosti me zajebi.
"Dragi" u neku ruku kolega,Nisam ja nikakav laik, nego si ti nekulturan, drzak, tvrdoglav i smatras da sve znas. Bas zbog tih ljudi koji citaju i koji treba da budu informisani kada se o njihovom zdravlju radi. Velika, ogromna razlika je u zdravstvu ovde i tu kod tebe.Nemam vise namere da diskutujem sa tobom jer takav tip ljudi se trudim da izbegnem. Sa tobom ne postoji komunikacija, jer sve sto radis u ovom nasem dusutovanju je pokusaj da me omalovazis o diskretitujes moje misljenje na najruzniji moguci nacin. Smatraj da necu da gubim vreme citajuci tvoj odgovor tako da nema potreba da mi ista pises osim da mi se javno izvinis. Edited by MarlaSinger
Link to comment
"Dragi" u neku ruku kolega,Nisam ja nikakav laik, nego si ti nekulturan, drzak, tvrdoglav i smatras da sve znas. Bas zbog tih ljudi koji citaju i koji treba da budu informisani kada se o njihovom zdravlju radi. Velika, ogromna razlika je u zdravstvu ovde i tu kod tebe.Nemam vise namere da diskutujem sa tobom jer takav tip ljudi se trudim da izbegnem. Sa tobom ne postoji komunikacija, jer sve sto radis u ovom nasem dusutovanju je pokusaj da me omalovazis o diskretitujes moje misljenje na najruzniji moguci nacin. Smatraj da necu da gubim vreme citajuci tvoj odgovor tako da nema potreba da mi ista pises osim da mi se javno izvinis.
Ako nije previše indiskretno: Da nisi iz Japana? :huh:
Link to comment
Ako nije previše indiskretno: Da nisi iz Japana? :huh:
Teacher you're so sweet bas me nasmeja. Bas sam pomislila kako ovaj zuba lici na Yoyogija. Gde mi se uvek prilepi nekakav ovakav egoista.
Link to comment

ok, Dig jes malo grublji (taki su ti momci iz blokova, jbg) ali moram reci da se slazem sa njim da je totalna anestezija nepotrebna, osim kod ljudi koji imaju strah od zubara (kao npr. ja :lol: ). a koliko je opasnija od lokalne i da ne pricam.ja ovde bezim od zubara koji mi odmah predloze totalnu anesteziju, a one koji mi to ponude za sina od 8 godina (a predlazu za svaku sitnicu u tim fensi-smensi zubarskim ordinacijama), koji je pri tome idealan pacijent, bez imalo straha, prvo posteno napusim pred svim prisutnim pacijentima i njihovim roditeljima.

Link to comment
ja zalim sto za vreme moje operacije umnjaka nisam bila pod totalnomrado bih se odrekla secanja na to iskustvo, ali s godinama ono ipak ne jenjavazubar reko da moram da ih vadim. redosled je odredjen po sistemu eci peci pec.vadjenje prvog zuba, ne znam da li je trajalo 5 minutaodem sva puna samopouzdanja na vadjenje drugog zuba - 2 sata rudarskog rada 3 stomatologamoji zubi imaju vise korenja nego korovda je redosled ispao takav da je to bio prvi zub, na vadjenje onog drugog garant ne bih nikad ni otisla
a to je kod tih umnjaka kao kad otvaras sampanjacili glatko u sekundi ili se natezes tri dana....ja imam neke koji su narasli jedan iz drugog i sa strane i odozgo, sad cu da skupim hrabrosti za pregled, boli me vilica plasim se da nije vec i ona za vadjenje.
Link to comment
"Dragi" u neku ruku kolega,...Smatraj da necu da gubim vreme citajuci tvoj odgovor tako da nema potreba da mi ista pises osim da mi se javno izvinis.
Nego šta ćeš nego čitati, takvi kao ti umiru za pažnjom bilo koje vrste.Neko ko je u bilo koju ruku, nogu, nokat ili pramen "kolega" ne bi nikako mogao da uporedi odsustvo bilo kakve anestezije sa jedne strane i dva klinički prisutna i ravnopravna metoda anesteziranja sa druge a da time ne dokaže da je apsolutni diletant. Igrom slučaja je koleginica u ordinaciji malopre pročitala to poređenje i došla do sličnih zaključaka kao i ja, tako da ništa od izvinjenja, konzilijumski nalaz, jbg. Yoyogijevština "ovde/tamo" i briljantne duhovitosti tipa "čika zuba da zeku" propraćene smejanjem sopstvenoj "fori" svakako to neće promeniti. Aj uzdravlje. Edited by dig_chohano
Link to comment

mene ta koljacina pod lokalnom anestezijom nista nije bolela, da ne bude zabunenego sto svedocis ociglednom fizickom naporu jednog zubara i jednog hirurga da savladaju tog tvog monstruma, pa se onda pridruzi i treci da pomogne. i dosta krvavih instrumenata okolo.

Link to comment

jeste, to ima smisla ako imas kultivisane umnjake koji nemaju tendenciju da se raspistolje na sve cetiri strane svetamogla sam ja da vadim sedmicu kolko volim, nego se ovaj bio zaputio na drugu stranu, negde u obraz otprilike

Link to comment

Meni se svideli krvavi instrumenti, krv po zubaru i krvav umnjak. Zaboravio da kažem zubaru da mi ga spakuje <_<.Vadio dva umnjaka pod lokalnom, ništa nije bolelo samo malo neprijatni zvuci. Posle bolelo za sve pare.

Link to comment
Teacher you're so sweet bas me nasmeja. Bas sam pomislila kako ovaj zuba lici na Yoyogija. Gde mi se uvek prilepi nekakav ovakav egoista.
koje su to intervencije na zubu prilikom kojih bi ti dala/trazila opstu anesteziju? Edited by Velecasni Precog
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...