Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Na faxu smo uzimali uzorke kose i pljuvačke pacijentima sa 10+ amalgamskih plombi u glavi. Ne bi verovao kakvi su rezultati, ko da su proveli radni vek u Boru.
Shit. :mellow: Kako stoje stvari sa tri-cetiri amalgamske. I meni zubar prodao pricu da kod zuba koji su duboko u vilici nema veze sta se stavlja jer estetski ne smeta osim ako se ne smejes oko glave, a navodno su te amalgamske cvrsce i ne ispadaju tako lako.Vidim ja da ce brzo red ispred Digove ordinacije. Red doskorasnjih zubara zajebanih forumasa sa bejzbol palicama. :lol:
Link to comment
a navodno su te amalgamske cvrsce i ne ispadaju tako lako.
Čvršće bile možda nekad davno, sad su neuporedivo čvršće kompozitne tj. bele. A oko lakoće ispadanja: amalgamsku drži samo pakroretencija pre svega oslikana u trenju i paralelnosti zidova, dok belu uz to drži i čvrsta hemijsko-mehanička mikroretencija (bukvalno na mikroskopskom preparatu izgleda kao čičak kad se zabode u tkaninu). Naravno, i jedna i druga najlakše ispadaju ako nisu adekvatno stavljene.Podseti me Razz sa "Mein Kampfom" - pre par godina radio kod kume u ordinaciji. Naleti i njen ćale, stari stomatolog. Počeo da me ubeđuje da su bele plombe govno i da obavezno probam nešto iz njegovog šteka: nemački amalgam iz 1943. :lol: (ne zajebavam se, bočica i orlića ima).
Link to comment

Svi koji su osnovnu skolu zavrsavali krajem 80tih i pocekom 90ih u Srbiji u zubima imaju amalgamske plombeabitno da li su isli kod skolskog/drzavnog ili privatnog zubara

Link to comment

jel tacno da vadjenje amalgamskih plombi ne sme nikako biti po principu 'sednes, izburgijas, povadis', vec ima posebna procedura po kojoj se moraju postaviti kao neki stitnici koji bi sprecavali da ta prasina ode u grlo i da se udahne, posto bi od toga mogla biti jos veca steta nego da su te gvozdene plombe ostavljene da cuce netaknute u zubima? koliko sam gledala, ne postuju svi tu proceduru.

Link to comment

Može da se koristi koferdam guma, ali ako se radi bez nje onda obavezno mora turbinom (ona brza zjalica sa vodom) da bi umesto pračine nastajao vodeni rastvor koji skuplja sisaljka, uz često ispiranje usta, i to na način da se plomba tankim svrdlom preseče na veće komade i tako odstrani iz zuba, baš da se ne bi krunila u sitnu prašinu.edit: Beholdera samo da podsetim na to kakav je bio kraj osamdesetih i početak devedesetih, kao i na to da je od tad prošlo dve decenije.

Edited by dig_chohano
Link to comment
Može da se koristi koferdam guma, ali ako se radi bez nje onda obavezno mora turbinom (ona brza zjalica sa vodom) da bi umesto pračine nastajao vodeni rastvor koji skuplja sisaljka, uz često ispiranje usta, i to na način da se plomba tankim svrdlom preseče na veće komade i tako odstrani iz zuba, baš da se ne bi krunila u sitnu prašinu.edit: Beholdera samo da podsetim na to kakav je bio kraj osamdesetih i početak devedesetih, kao i na to da je od tad prošlo dve decenije.
Jes proslo toliko, al drze te komunisticke plombe. :D Ja mislim da je ovo sa amalgamom i histerija malo. Secam se pre 5-65 godina ovde u nemackoj svi nesto ispitivalikosu,kozu, nalazili u tim plombama uzroke za glavobolje, impotenciju,sterilnost,reumaticne bolove i en secamse cega josh. Danas vishe niko o tome ne govori.
Link to comment

ja cito odavno da se od gvozdenih plombi stvara u ustima slaba struja. cito sam i da je jedan lik prespojio nesto sa zubima i amalgamskim plombama te kao posledicu poceo da cuje glasove u glavi. istripovao da ludi, kad ono neka hemija bila na delu i napravila radio prijemnik od njegovih zuba.dize, jeste li ucili nesto o tome? :unsure:

Link to comment

u sunce ti, nisam gledo tu epizodu. a ono sa strujom, to mi deluje nekako vjerojatnije, cak mislim i da sam vido da je neko u nekakoj tv emisiji mjerio napon u ustima (ne znam koja emisija, mozda cak i nesto nakon ponoci)? zna li tko nesto o tome? :unsure:

Link to comment

mozda je to tajna bibe struje!nego, samo da potvrdim kao skoro godinu i po dana korisnik ove druge haj-tek metode resavanja paradentopatije da se isplati svaka para koja se da za to. prajsles za svakog ko se pati sa tim prokletinjama.meni samo bilo krivo sto nisam mogla da vidim sta mi to rade u vilici i posto sam esteta, smetali mi oni crni konci na desnima.skoro je pa bezbolno (tj bol se pojavi, cak ne ni prejak, posle) a sem kupovine meksih cetkica za zube u prvih par meseci posle intervencije, nikakve druge troskove ni brige nisam imala do sada.

Link to comment

Ja imam 3 komada tih maliganskih i za sad je sve ok.Inace bejah skoro kod zubarke iz moje ulice na pregledu posto idem u USA na malo duzi period i rece mi da je manje vise sve ok jedino imam neki dzep gore levo pozadi koji moram cesce da "flosujem" da mi ne bi krvario sa vremena na vreme sto mi se desavalo pa sam zbog toga malo panicio.

Link to comment
...Podseti me Razz sa "Mein Kampfom" - pre par godina radio kod kume u ordinaciji. Naleti i njen ćale, stari stomatolog. Počeo da me ubeđuje da su bele plombe govno i da obavezno probam nešto iz njegovog šteka: nemački amalgam iz 1943. :lol: (ne zajebavam se, bočica i orlića ima).
Čuva čiča za specijalne prilike - kad ženi ćerku i slično :lol:Meni su po beganju u jevropu zubari povadili sve amalgame i stavili bele; s tim da su me pitali da li hoću ove bele koje pokriva kasa ili neke turbo durex ili kako se već zvaše sa cirka 30€ doplate po zubu. Radeći te amalgame su me pitali odakle sam i ko mi je to radio; reko, je l' znate gde je VMC Novi Beograd? :s_d:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...