Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On 21.5.2021. at 22:49, askeladden said:

Ima li neko iskustva sa paradentozom?Imam dzepove sa kamencem 4,6mm.Nivo B ,kost nije ugrozena.Dubinsko ciscenje obavljeno ovih dana,sledece zakazano za Septembar.Ima li potrebe za cesce ili ?Savet misljenje sve dobrodoslo.

 

 

Ja sam pre multiple išao jednom godišnje na skidanje kamenca pogotovo jer ne gasim pljuge i to je dovoljno. Sad nisam bio barem dve godine. ne znam ni da li moja sjajna zubarka još uvek radi, možda je u penziji.

Link to comment
6 hours ago, askeladden said:

Kratak  opis ciscenja dauporrdimo.Dobije se anestezija i onda ultrazvukom dosta dublje ide i razbija kamenac.Nakon toga kiretama,debljim iglama ili kukama kopa kamenac iz dzepova oko korena.Krvi i kamenca na sve strane.Obicno se radi pola strane,dobijes anesteziju u gornju i donju Pa sledeci put druga polovina.

 

Anestezija? :blink: Kuke imamo a valjda jedna od tih spravica jeste UZ - nisam sigurna. :D Evo trazim i ne nalazim nista drugo osim tog "profesionalnog ciscenja" u ponudi (pomislih da ima vise vrsta) koje se preporucuje jednom godisnje, dvaput ako ima bas potrebe jer cesce moze da nasteti gledji. "Obicno" je to skidanje kamenca, preuzima i drzavno zdrav. osiguranje. Jeste da je bilo pre samo nedelju dana ali ja se vise ne secam sta je sve radjeno, valjda sam bila pod utiskom tog prikaza neopranih delova. Traje dugo, oko 45 minuta, nose se zastitne naocare, namaze mi usne vazelinom zbog tog neceg sto prska nenormalno i nagriza. Ide okolo sa jos necim, pa kukama ide izmedju i kopa, ali nema sad bas toliko krvi. Posle radi i poliranje i "fluoridiranje".

 

Zar to inace toliko boli da je neophodna anestezija? Ili je bas kod tebe zbog paradentoze?

Koristis li inace Paradontax pastu? Ja od kako sam na nju presla tada tesko mogu da se uhvatim redovnih, mnogo mi pene i deluju napadno (isto iskustvo ima i prijatelj) Koristim neku slicnu Paradontaxu sada iz lokala, isto tako sa nekim biljkama.

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Anestezija? :blink: Kuke imamo a valjda jedna od tih spravica jeste UZ - nisam sigurna. :D Evo trazim i ne nalazim nista drugo osim tog "profesionalnog ciscenja" u ponudi (pomislih da ima vise vrsta) koje se preporucuje jednom godisnje, dvaput ako ima bas potrebe jer cesce moze da nasteti gledji. "Obicno" je to skidanje kamenca, preuzima i drzavno zdrav. osiguranje. Jeste da je bilo pre samo nedelju dana ali ja se vise ne secam sta je sve radjeno, valjda sam bila pod utiskom tog prikaza neopranih delova. Traje dugo, oko 45 minuta, nose se zastitne naocare, namaze mi usne vazelinom zbog tog neceg sto prska nenormalno i nagriza. Ide okolo sa jos necim, pa kukama ide izmedju i kopa, ali nema sad bas toliko krvi. Posle radi i poliranje i "fluoridiranje".

 

Zar to inace toliko boli da je neophodna anestezija? Ili je bas kod tebe zbog paradentoze?

Koristis li inace Paradontax pastu? Ja od kako sam na nju presla tada tesko mogu da se uhvatim redovnih, mnogo mi pene i deluju napadno (isto iskustvo ima i prijatelj) Koristim neku slicnu Paradontaxu sada iz lokala, isto tako sa nekim biljkama.

https://www.dentalcentar.rs/paradontologija

Link to comment

pa ja sam zaboravila da napisem u kojoj sam ordinaciji imala situaciju opisanu nekidan. dental hygia, kicevska ulica. preskocite protetiku tamo, stvarno ne vrijedi, na stranu odnos koji ce mi biti dovoljan da je zaobilazim u sirokom luku, ali tehnika je losa i zahtijeva mnogo natezanja da se isprave ocigledne greske u uradjenom, tj ako se uopste i isprave.

 

Link to comment
  • 1 month later...

Može i 15 dana, ali optimalno je >2 mjeseca. To je što se tiče samog implantata, poslije toga ide protetika, računaj 3 odlaska u razmaku po 5-7 dana (suprastruktura, uzimanje otiska, stavljanje krunice). Znači sve ukupno da bi dobro leglo nekih 2-3 mjeseca. Jebem li ga, ne boli nešto spektakularno u odnosu na, štajaznam, vađenje umnjaka, možda prvih dan dva malo neki analgetik. Ima jedino pojačana posebna higijena tih prvih 10ak dana. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
On 26.7.2021. at 10:09, James Marshall said:

Može i 15 dana, ali optimalno je >2 mjeseca. To je što se tiče samog implantata, poslije toga ide protetika, računaj 3 odlaska u razmaku po 5-7 dana (suprastruktura, uzimanje otiska, stavljanje krunice). Znači sve ukupno da bi dobro leglo nekih 2-3 mjeseca. Jebem li ga, ne boli nešto spektakularno u odnosu na, štajaznam, vađenje umnjaka, možda prvih dan dva malo neki analgetik. Ima jedino pojačana posebna higijena tih prvih 10ak dana. 

Jasta,ja vadio umnjak daleke 2008 a u isto vreme kolega stavio celu gornju vilicu sa implantima.Meni jedno dve nedelje pakla na zemlji,samo poparu jeo a on posle pet dana nakon krunica sve ok,pecenje i to.

Link to comment
  • 2 months later...

Je li znate nekoga da je nosio one providne proteze, tzv. alajnere? Ipak sam se smislio da bih da ispravim malo donju vilicu, a posto sam 40+ ne znam koliko bih sebe dozivljavao ozbiljno sa onom metalnom konstrukcijom.

Link to comment
43 minutes ago, Kampokei said:

Je li znate nekoga da je nosio one providne proteze, tzv. alajnere? Ipak sam se smislio da bih da ispravim malo donju vilicu, a posto sam 40+ ne znam koliko bih sebe dozivljavao ozbiljno sa onom metalnom konstrukcijom.

Ima sigurno neko strucniji,ali supruga je nakon metalne godinama nosila i nosi tu providnu dok spava.Njega sestra je pocelo proces sa sta znam,33 g i nosi tu skalameriju dve godine Mislim.Ali godinu sigurno.Mislim na metalnu protezu.

Edited by askeladden
Link to comment

Par prijatelja nosi uredno. Sjajna stvar

Vidi se razlika vec posle 6meseci. il ja vidim posto moj mozak pamti tudja zubala kao da ima foto pamcenje. 

 

Inace mi mnogo slatko kad vidim odrasle da se brinu o zubima i nose proteze, fiksne, te sa zicom, kakve god. Zubalo i zeludac, gut, su nam prve stvari koje treba bas da negujemo da bi bili zdraviji

 

I izvadila bih umnjake ako ti je vilica ko u delfina, da neguraju prednje zube

Edited by mustang
Link to comment
Je li znate nekoga da je nosio one providne proteze, tzv. alajnere? Ipak sam se smislio da bih da ispravim malo donju vilicu, a posto sam 40+ ne znam koliko bih sebe dozivljavao ozbiljno sa onom metalnom konstrukcijom.
Posavetuj se sa stomatologom, moja žena (starija je od tebe verovatno) je to imala jer joj je stomatolog rekla da joj e to bolja solucija od "navlačenja" na postojeće ostrugane zube. I za sada super radi to, čak izgleda da su se i desni smirile.
I ona sada nosi te providne , rekla joj je da može svaku drugu noć ali ona to i češće...
Ali to služi da se ne vrate na staru putanju...









... Shiit has hit the fan

Link to comment
On 26.11.2021. at 16:22, Kampokei said:

Je li znate nekoga da je nosio one providne proteze, tzv. alajnere? Ipak sam se smislio da bih da ispravim malo donju vilicu, a posto sam 40+ ne znam koliko bih sebe dozivljavao ozbiljno sa onom metalnom konstrukcijom.

Folije mogu da posluže samo za ispravljanje blagih nepravilnosti, kod ozbiljnijih poremećaja isključivo fiksni aparat. Folije se menjaju, ne nosi se sve vreme ista, nego se dobije ceo set (kompjuterski se određuju međupoložaji). Ove folije treba razlikovati od folija koje se nose nakon terapije fiksnim aparatom i koje sprečavaju recidiv (to je ovo što korisiti askeladdenova supruga).

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

da li neko moze da mi preporuci proteticara specijalistu - svi se danas bave protetikom, a vazno mi je da ljekar bude uskostrucan?

 

ugradila sam zubnu krunicu prije par mjeseci, pisala sam i na topiku. imala sam krunicu i ranije jer sam zub polomila prije dosta godina, dakle promijenila sam je, a bolje da nisam, ova nova je tamnija od mojih zuba, nije savrseno ni oblikovana niti uklopljena sa okolnim zubima, strasno me nervira, a korijen pocinje i da me boli (sto nije novost, mucim se sa tim zubom sto godina, a zdrav je po rendgenskom snimku. vjerovatno je u pitanju neuralgija)

Link to comment
  • 3 months later...

Juce mi je menjana neka velika plomba na donjoj sestici i uzela sam one gumene folije protiv skrgutanja zubima. Pola sata nakon plombiranja (bela plomba) sam stavila te folije da  se navikavam. Da li iko zna da li sam smela to da radim bas tako brzo nakon plombiranja, da li je moglo da nasteti plombi?

Ako neko zna odgovor, uspanicila sam se da nisam nesto zeznula, bas je velika plomba, a ne vidim da joj bilo sta fali.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...