Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

18 hours ago, 3opge said:

nek se deca vezbaju, na greskama se uci

 

 

,,deca,, tu samo gledaju i uce a intervencije rade profesori...

 

moja sestra oduvek ide kod zubara u studentsku ambulantu u Ns,jer imaju besplatno sve za invalidna lica, i kaze da je nijedan student nije pipnuo za sve ove godine...

Link to comment
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Hajde da pitam unapred, iako sutra idem kod stomatologa, verujem da na ovoj temi ima stručnjaka. Problem je sledeći: donja osmica (koja nikad nije izrasla do kraja) mi je pod plombom već nekoliko godina, imam problema sa desnima tj. u tom delu gde nije izrasla imam džep. Poslednjih nekoliko dana me boli ta osmica na hladnu vodu, ali to je kratak, oštar bol i imam utisak da u sekundi nešto "krcne" na tom zubu. Ponekad reaguje i kad udahnem hladan vazduh od klime recimo, ali ne uvek. Trenutno osećam samo tup bol koji je podnošljiv. Nekad boli na razmake, možda bih to najbolje opisala kao pulsirajući bol. Ne boli na dodir, na žvakanje,na slatko, nisam proveravala da li boli na toplo. Drugi problem je taj što sam pre par dana takođe osetila baš oštar, živčani, sevajući bol na sedmici pored ove osmice, ali to samo dok pričam osetim. Sedmica je zdrava (bar do sada bila). U stvari, nisam ni sigurna koji me od ova dva boli, moguće je da se to sve prenosi sa ove osmice. Bila sam pre 2 nedelje na redovnoj kontroli i čišćenju kamenca i tada je sve bilo ok.

Ono čega se najviše plašim je da tu plombiranu osmicu nije zahvatila gangrena, da je plomba negde popustila :cry:  Ni ne znam kakvi su simptomi gangrenoznog zuba, googlanje mi ništa ne pomaže, totalni sam laik, jedino što mogu reći je da zub nije promenio boju i ne boli ni na kakav  dodir ili zagriz.

Sutra ujutro hitno idem kod svog stomatologa, ali sam jako jako nervozna i plašim se. Plašim se gangrene i da mi se, daleko bilo, prenelo na ovu sedmicu.

Ima li nekog da me uteši, kaže nešto, bilo šta, poludeću do sutra :cry:

 

edit Palo mi je na pamet i da mi se upalio koren ili da imam nek apsces na korenu ili živcima zuba, svašta mi se trenutno mota po glavi. Evo, i trenutno me boli prokletnik, tup, dosadan bol, pa onda kao pulsirajući, sve se smenjuje, ludim. Pomagajte, molim vas, utešte preplašenog laika.

Edited by Alfa
dopisala svoje sumnje
Link to comment
On 7.7.2019. at 20:46, Čutura said:

ja ovako laicki cenim da ti taj dzep pravi problem. gangrena nije sigurno, onda boli neprestano i jako dok se zub ne otvori..

 

Sve ok prošlo. :) Detaljno mi pregledala celu tu regiju, nekoliko puta prešla onim čudom što ispušta vazduh (mislila sam da će  boleti k'o đavo, ali apsolutno me ništa nije bolelo), proveravala nekim aparatom (od kog valjda boli ako je zub živ, tako nekako kontam), kuckala, proverila isto to samo na gornjoj vilici, ništa,   poslala da snimim, na snimku sve ok, kaže da su mi zubi osetljivi na promenu vremena, leto, klima i da će proći kako je i počelo. I zaista prolazi.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 14.7.2018. at 13:52, Majo said:

najvaznije je da je zubar zgodan.

 

Moja polupoznanica iz UE stomatolog, sećam se da je na veliku maturu došla sa crnom tokom i mrežicom preko lica, prozvali je Crna udovica. 

Link to comment
  • 4 months later...
  • 7 months later...

potrebna mi je informacija koliko dugo moze da traje privremena plomba, 

posto je on meni rekao da dodjem sledece nedelje, ali  njegova sekretarica mi je zakazala za 20 sept,jer kao veliki redovi zbog toga sto dugo nisu bili 

radili zbog korone.

 

jel to normalno da toliko dugo u sebi nosim privremenu?

Link to comment

Meni je stavljeno neko privremeno punjenje u umnjak koji je za vađenje, meni se nešto nije žurilo, onda svo ovo sranje i ja nisam otišao biće na zimu dve godine.

  • Hvala 1
Link to comment
On 18.7.2020. at 14:10, Rowanoke said:

potrebna mi je informacija koliko dugo moze da traje privremena plomba, 

posto je on meni rekao da dodjem sledece nedelje, ali  njegova sekretarica mi je zakazala za 20 sept,jer kao veliki redovi zbog toga sto dugo nisu bili 

radili zbog korone.

 

jel to normalno da toliko dugo u sebi nosim privremenu?

 

Najverovatnije ti je stavio Ca(OH), kao terapiju dubokog karijesa. Nece biti problem da stoji 2 meseca

Link to comment
11 hours ago, ZokiAsov said:

 

Najverovatnije ti je stavio Ca(OH), kao terapiju dubokog karijesa. Nece biti problem da stoji 2 meseca

da to... plus neko ulje da olaksa bolove, osecam se okej, samo mi frka jel normalno toliko dugo da sedi, deluje cvrsto.

Link to comment
4 hours ago, Rowanoke said:

da to... plus neko ulje da olaksa bolove, osecam se okej, samo mi frka jel normalno toliko dugo da sedi, deluje cvrsto.

 

Normalno je. Neko drzi mesec, neko dva, u svakom slucaju nema stetnih dejstava. Jedino ako zub pocne spontano da boli, treba da se javis stomatologu,

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

odem kod zubara radi neke krunice sto imam jer sam polomila zub prije 100 g, i presminkana kokos, tzv estetski proteticar, mi mrtva ladna kaze da su ostali moji zubi ruzni :D 

(nisu)

naravno to tek kad je obezbijedila sebi posao na ovom zbog cega sam dosla.

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...