Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, Čutura said:

moras antibiotik, i to odmah kreni i popij celu dozu koliko su ti prepisali, najebaces ako se budes zezala bez antibiotika..

 

problem je sto sam ih vec pila pre mesec ipo dana. ne bih da mi imun sistem opadne. 

Link to comment
16 minutes ago, mustang said:

 

problem je sto sam ih vec pila pre mesec ipo dana. ne bih da mi imun sistem opadne. 

Mozda bolje da ti se malo sjebe imuni sistem, koji se relativno lako moze vratiti u normalu, nego nesto drugo? Mislim, sama kazes da imas upalu, koja se siri. Sta tu nije jasno? :/

Link to comment
24 minutes ago, mustang said:

 

problem je sto sam ih vec pila pre mesec ipo dana. ne bih da mi imun sistem opadne. 

 

nece opasti imunitet, slabi su ti antibiotici za infekcije u glavi. zavisi koje su ti prepisali. inace gledaj da ojacas imunitet i ako pusis ne pusis deset dana

Link to comment

amoksicilin od 500mg x3 dnevno. 

 

hvala na savetima

 

mislicete da tripujem ali meni oteknu dok spavam a preko dana se to povuce za pola. ne znam da li je zbog turmeric ili peroxida ili belog luka cesanj sto inace pojedem dnevno. turmeric jedem u obliku zlatne paste svako jutro jer je odlican za zeludac i protiv cireva na zelucu sto sam sklona. 

Link to comment
17 minutes ago, darling said:

mustang, zasto ne odes kod zubara tu gde si? 

 

pa tu je i jesam se ovo desava. imam zubno osiguranje ali ne mogu kod svakog zubara nego koji su mi u network. pa sam mogla da biram kojeg cu, izabrala sam nekog koji mi je najblizi a da ima solidne preporuke na netu. i tako je krenulo....ne moze ovde svaki zubar sve da radi, salju te dalje na komplikoavnije procedure al za krunicu se svi ispruze

Edited by mustang
Link to comment

zajebavas se mustanze.

ne bih da mracim, ali znam za lika koji je bas onako jaaaako lose prosao zbog gangrene oko kutnjaka.

 

jbt, sta rade jednostavno, ako je ovo komplikovanija procedura?

Link to comment

ciste zube a ni to kako treba. ma ... 

 

u stvari...problem je do mene jer jako tesko sticem poverenje u zubare. vrlo sam tu picky. ne vodim racuna obsesivno o svom zubalu ali sam na ivici da budem. 

 

jedino kad placas u keshu/kartica i odes u neku ordinaciju koja pruza raznovrsne usluge, mozes da dobijes neki kvalitet. do tada samo ako si srecnik da ti upadne neki dobar. 

 

ovo sad je poseban slucaj. da sam na moru, otisla bih kod konjevica. on je odlican zubar al puskom treba da ga teras da ti popravlja. pravi crnogorac

 

Edited by mustang
Link to comment
On 11.7.2018. at 19:16, mustang said:

mogu li da se nosim sa ovom upalom toliko dugo?

ja ne bih na tvom mestu, nego bih otišla kod zubara koji je dostupan, makar da to otvori i stavi lek. 

 

Link to comment

mustang, kao osoba kojoj je upala zuba narusila godine zivota, savjetujem ti da ides kod zubara sto hitnije. lako ces ponoviti odlazak zubaru kad budes u hn, ako bas hoces iskljucivo konjevica, ali upala zahtijeva rpavovremeno lijecenje.

Edited by morgana
Link to comment

Ja se panicno bojim zubara, pa sam par puta skoro zaglavio. Jednom je malo falilo da dobijem sepsu; celo vece sam imao groznicu i preterao nekako. Drugom prilikom uzasna upala, preko sredine nepca; Orvagil+Amoxiclav nedelju dana. nakon toga sam rutinski otisao na neophodnu operaciju.

Sada opet odugovlacim sa zahvatom, nema tegoba vec neko vreme, no znam da i dalje imam jednu cistu, pa je samo pitanje vremena. 

Odi na vreme, pre nego sto se upala znacajnije prosiri.

Link to comment

napisala vec na prethodnoj strani da sam bila kod zubara. ne citate os pocetka

 

ne bojim se zubara ali tesko sticem poverenje u dobrog. vrlo vodim racuna o svom zubalu i odrzavam ih mozda vise nego sto to prosecan gradjanin radi. muz ponekad ume da me “izgrdi” tipa “aman koliko puta ih peres na dan?!”...al za sada ni jedan osim umnjaka nije izvadjen i sve moji i jos se cakle :)

i umnjake sam vadila na moje insistiranje jer su poceli da mi guraju ostale zube a volim red i liniju kakva vec jeste. ko u delfina haahahaaha

Edited by mustang
Link to comment
4 hours ago, mustang said:

napisala vec na prethodnoj strani da sam bila kod zubara. ne citate os pocetka

 

 

i šta ti je taj zubar rekao, koliko dugo možeš da ideš sa upaljenim zubom?

Link to comment

Kraj price. Ja nisam bio kod zubara dve  godine, samo obican pregled I eventualno skidanje kamenca. Ali ja imam opravdanje. Koje je tvoje...

Idi odmah.

Link to comment
1 hour ago, Frile said:

 

i šta ti je taj zubar rekao, koliko dugo možeš da ideš sa upaljenim zubom?

dao mi antibiotike i norco aka viacodin ako zaboli (viacodin popila jednom i nikad vise. imam srpski nimulid za svaki slucaj...)

 

bila juce ponovo da pogleda dok ne odem kod specijaliste i da li hitno da krenem sa njegovim antibioticima rekao je da ako necu za sada ne moram. upala se smanjila ali ako krene, odmah da pijem. potvrdio mi da turmeric i beli luk i peroxid imaju svojstva antibiotika. rekla sam mu da sam koristila i sodu bikarbonu na sta je odgovorio da sigurno pomaze ali da ne radim to svaki dan (sto i ne radim). cekam jebenog endotonist ili kako se vec zove da dodje sa godisnjeg pa da vadi te pomrle zivce osim ako ne ozive ...

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...