Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

    Uvek prekasno vidim pitanja  :isuse:, ali ajde za sledeći umnjak, B vitamin pomaže kod malih oštećenja nerva da bi se brže oporavio, sa ranama nema neke veze. Doca bio u pravu, nema šta specijalno da se radi i za svaki zub može da bude drugačije. 

Link to comment

Evo jutros sam imala operaciju, namucili su se posteno da ga izvuku a dok su to radili, imala sam utisak da su mi isekli usta i obraz, no ipak je samo kraj usne malo rascepan. :)

Sad imam osecaj da me boli uvo, uopste se "vec" osecam malko lose. Ali mislim da mi je najgore ovo konstantno bljuckanje.

Bice okej.  :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Jos uvek pomalo licim na asimetricnog hrcka i ne znam vise sta cu sa sobom od bolova :cry: Otvaranje vilice i pored bolnih vezbi jako slabo napreduje, najvise me plasi taj deo i da li ce biti nekih trajnih posledica - sada sam vec pocela i da gubim razum.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

morgana meni je zubar boris konjevic u igalu. bez zezanja, odlican je. pre bih cekala njega nego nekog u beogradu a da nije po bas dobroj preporuci. a ja sam sajko za zube. 

Link to comment

treba mi proteticar a boris to nije. mislim, nije specijalizovan za to. a isla sam kod njega za druge stvari, dobar je, slazem se :)

 

edit, za ovog ristica sam cula pohvale, ali ne znam je li zbilja dobar ili neka estrada

Edited by morgana
Link to comment
  • 1 month later...

jel' ima ovde neko ko se razume u čitanje ortopana, maxilofacijalni hirurg, stomatolog ?

 

treba mi pomoć. sluđena sam potpuno, dobila sam dva različita mišljenja

jedno od mog stomatologa ali koji nije hirurg i sasvim drugačije od hirurga  :ph34r:

Link to comment
  • 2 months later...

Imam problem sa *vadjenjem zivca* tj. lecenjem kanala. U pitanju je gornja jedinica a svrha tog rada je to sto bi ta jedinica trebala da bude u buducem mostu od trojke do trojke (gde su tri preostala korena - obe dvojke i druga jedinica za vadjenje jer je bilo nemoguce ista pokusati sa njima). Na osnovu snimka te jedinice nije se video nikakav *proces* na njoj iako je bila pod plombom pa zato i pokusavaju da bar tu jednu jedinicu spasu
 E sad, u prvoj seansi doktorka mi je dala anesteziju, otvorila  zub sa unutrasnje strane busilicom i onda u toku  poduzeg rada (prvo se mucila da nadje kanal ali na kraju je  nekako uspela) valjda izvadila zivac a onda je i onim raznim iglicama strugala po kanalu verovatno cisteci to sto treba i cak smo slikali to sa iglicom unutra. Na kraju te prve seanse stavila je unutra neko sredstvo sa vaticom (sto je imalo onaj jak *hemijski* miris) i provizorno zalepila to sa unutrasnje strane zuba i rekla da dodjem za nedelju dana. Posle nedelju dana kad sam dosao pitala me da li sam imao bolove i ja sam rekao da nisam imao prave bolove ali da imam bolnu osetljivost tog zuba na pritisak npr. pri jelu i to posebno na unutrasnju povrsinu zuba (sa koje je otvaran) ali i na pritisak vrha krunice. Ona je na to rekla da to ne bi smelo da bude nimalo osetljivo jer je *zivac izvadjen*. Ponovo je otvorila zub i malo ga ispirala nekom tecnoscu sto sam isto *osecao* a onda je stavljala nesto sto se zove otprilike *kalcijum* ili *kalcijum hidroksid* i ponovo zatvorila i rekla da dodjem ponovo za 7 dana. Kada sam je pitao zasto me to boli odgovorila mi je da je moguce da *IPAK POSTOJI NEKI PROCES* na ili oko korena koji NIJE VIDLJIV NA SNIMCIMA. Danas je 5. dan od tada i meni taj zub i dalje NIJE NEOSETLJIV (iako je nesto manje osetljiv nego posle one prve seanse).
Da li neko ume da objasni sta se verovatno zbiva? Da li je moguce da je *skriveni * proces - koji se ne vidi na snimku jedino objasnjenje ili mozda SAMO CISCENJE PULPE nije potpuno odradjeno tj. da je zaostalo nesto sto pravi bolnu osetljivost. Ili nije *ubijeno* sve *zivo* unutra tj. ima i neko trece objasnjenje? Imam utisak da nismo na dobrom putu. Kako izaci iz ovoga? Video sam da neke ordinacije imaju neke aparate- masinske prosirivace kanala koji se zovu Protaper DentSplay i uz to Apex locator aparat koji valjda omogucuju da se ovo radi *preciznije i bolje*. Da li je to zaista istina ili je to samo marketing za nas laike? Ako je istina da li ima svrhe da sad u ovoj fazi ipak odem u neku takvu *modernu* ordinaciju ili ni od njih ne bih dobio neku bolju pomoc? Izvinjavam se na preopsirnosti i molim za odgovor od neke strucne osobe

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam vise sta cu sa sobom od bolova :cry: Otvaranje vilice i pored bolnih vezbi jako slabo napreduje,

ja baš došla da pitucnem koliko dugo nakon operacije je društveno prihvatljivo drogirati se brufenom (ono nije da ne znam šta ću sa sobom od bolova, ali još uvek su tu i idu nekako u talasima pa kad dođe sam nervozna najstrašnije)

 

a ljudsko otvaranje vilice i jedenje normalne hrane je još uvek mislena imenica

 

(inače dan 4.)

Link to comment

ja baš došla da pitucnem koliko dugo nakon operacije je društveno prihvatljivo drogirati se brufenom (ono nije da ne znam šta ću sa sobom od bolova, ali još uvek su tu i idu nekako u talasima pa kad dođe sam nervozna najstrašnije)

 

a ljudsko otvaranje vilice i jedenje normalne hrane je još uvek mislena imenica

 

(inače dan 4.)

 

ja sam sedam dana. prva tri dana jedan brufen na svaka tri sata. onda po potrebi. posle skidanja konaca sam prestala.

Link to comment

Ja nisam koristila brufen, jer znam da me od njega boli stomak. Dobila sam papirce na kome je pisalo sta sme a sta ne sme da se uzima, to uvek dobijes na Stomatoloskom, a nemam sad pri ruci. Razmisljam sad i ladno ne znam sta su mi dali protiv bolova, ali to nista nije pomagalo prve nedelje, verovatno zato sto sam imala kombinaciju bolova od rane valjda, i razdrndane vilice koja se ~zatvorila. Ovog puta se rana zatvorila prosecnom brzinom, ali sam se preko mesec dana mucila sa tom vilicom i vezbama za istu, na pregledima su mi isle suze, a u nekim momentima sam mislila, gotovo je, nikad vise necu moci da otvorim usta normalno. Sredilo se naravno sve, samo je jako dugo trajalo. Potisnuh sve iz secanja! :D

Nadam se da preostala dva umnjaka nece praviti probleme, pain of unreasonable proportions* za jedan zivot dosta...

 

*Tad sam najozbiljnije mislila da me je stigla karma jer sam se nekoliko godina pre smejala tokom Hercfeldovog genijalnog kratkog filma i terala sve prijatelje da ga gledaju,

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

hvala svima :) (uključujući i arama :fantom: )

 

danas je bolje, još uvek se nisam drogirala, probaću samo pred spavanje (što je sigurno sigurno je)

 

inače imam utisak da je to burgijanje vilice najveće sranje u celom projektu, mislim da me sad samo još to boli i bolucka

(a zbog toga se i otekne a i dobije po koja modrica  <razilazi se polako>)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...