Jump to content
IGNORED

Zubari i informacije o kasapljenju vilica


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

 

Nadam se da preostala dva umnjaka nece praviti probleme,

nadajmo se :)

 

meni je inače ova osmica ćutala i gledala svoja posla preko 20 godina (za razliku od preostale tri), bila je skroz unutra, položena, i niko nije hteo da je dira

 

sve dok gospođa pre oko 2 godine nije rešila da počne da se uspravlja <_<, i sada (poslednjih meseci) se skroz uspravila i skoro probila desni => ćao/zdravo

 

inače svojevremeno sam pitala na ovom topiku za mišljenja, kada su mi po prvi put preporučili preventivno vađenje a ja sam se razmišljala da li ili ne li :D

Edited by Hjortron
Link to comment
  • 1 month later...

Hm, nervira me što dobijam "napade" bola oko gornjeg keca i dvojke, a kad god me je eksplicitno boleo neki zub priča nije imala srećan kraj (a bem mu miša kec ili/i dvojka!!!) plus sam trenutno u principu na putu, plus me čekaju 3 putovanja u maju

Edited by Hjortron
Link to comment
  • 5 weeks later...

Bila danas na kontroli svih "žurki" u poslednja 2-3 meseca, sve je ok osim što još 2-3 meseca ne bi trebalo da se tučem niti boksujem :lolol:

Edited by Hjortron
Link to comment
  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...

Jel ima neko iskustva sa apikotomijom? Ne znam šta mi je činiti...

Stari zubar mi je zeznuo dva zuba neadekvatnim lečenjem korena. Na jednom sad postoji neki proces na korenu, lepo se vidi na snimku. Nova zubarka kaže da je najbolje da to ne diram, da ću tako samo pre izgubiti zub, a da ovako može biti i godinama bez problema, ali kad jednom bukne moraće se vaditi. Naravno, može se desiti i mnogo ranije. Nema baš lepo mišljenje o apikotomiji, kaže da hirurzi to vole jer uzmu lepe pare, ali da rezultati nisu baš trajni, da se problem obično brzo vrati, a da se neretko i odmah ostane bez zuba.

Meni se nikako ne svidja ideja da taj proces ostane tu gde jeste, i da samo čekam da jednog dana dodje do neizbežnog. Čitajući malo po netu, nije to ni tako bezazleno, širi se na kost, kažu i da može imati loš uticaj na udaljene organe. Klasičnom metodm se valjda ne može učiniti ništa, pošto je koren zaliven ili šta već, a to se kaže ne dira...

Potražiću svakako i drugo mišljenje ali interesuje me ima li neko lično iskustvo.

Posle užasnog iskustva sa predhodnim zubarom baš mi je teško steći poverenje i razgraničiti šta je najbolje rešenje, a šta samo fora da se uzme novac od pacijenta.

Link to comment
  • 2 months later...

Već neko vreme važi moda produžavanja zuba, naročito tzv. vašarskih zuba, tj. sekutića. U kulturnom dnevniku RTS, Sandra Perović jedva priča od predimenzioniranih gornjih jedinica i neprekidno striže donjom o gornju vilicu.

Link to comment
  • 2 months later...

treba da vadim zivac u donjoj sestici. upalilo se to ali me ne boli. siri se upala ka predjnim zubima. na zalost nisam u cg gde imam svog zubara a zubara kojeg imam u usa prrko zdravstvenog, on me poslao kod nekog treceg jer je navodno moj zub komplikovan. kao ima 4 zivca. ja necu da ga vadim osim ako nije pred svrsen cin. e sad taj zubar kod kog treba da idem prvo ne moze da primi sada a posle je na godisnjem sto znaci polovina avgusta.  

 

mogu li da se nosim sa ovom upalom toliko dugo?

 

 ne boli me. malo je neprijatno kad zinem i desni su dole crvenkasti i nateceni. ispiracu peroxidom. dobila sam amoksicilin da pijem i norco. ne bih ni jedno ako mogu. imam nimulid ako krene bol al to samo u krajnjem slucaju

 

znala sam ja i pre 15 godina da ce morati zivac da se vadi. davali mu 2–3 godine...eto koliko je izdrzalo :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...