Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

drzati Ticera na IL je kao setati se gole guzice kraj dignute kurcine. sa povezom preko ociju :D

A ovo za sat i po bez prislona lazes kao pas.. pa jos sa nekom fitnes ribom - nema sanse. Pa jebote, ja bi' to jedva izdrzao a sa Kriptona sam i nemam diskus herniju :P
razmisljaj logicno - je gotovo nemam osecaja u desnoj nozi, prikljesten mi je nerv koji treba da joj sprovede signal iz glave u stopalo. sta mislis sta sam vezao za nju u kolenu, a da moze da izdrzi pritisak od 50kg, tj pola moje kilaze......zajeb nastaje kad u sorcevima protrce predstavnice Rusije na Univerzijadi, tad se desava taj prokleti efekat sto sam opisivao Mau Dau
Link to comment

Jedna od opcija za diskus herniju je i trakcija - "razvlacenje" kicme. Tu se kao izvlacenjem noge ili vrata nekim aparatom relaksiraju prsljenovi oko tog problematicnog diska. I kazu da je bas delotvorno.Ja to nisam radila, ali sam gledala jednog cikicu sa diskus hernijom koji je bio super zadovoljan. Radi se u jednoj privatnoj ordinaciji na Terazijama. Doktorka koja je mene primila nije bas bila neki humanista - bila je sva presrecna kad je posumnjala na jednu gadnu reumatsku bolestinu, tako da ... hm nemam razlog bas da ih reklamiram, ali mislim da ta metoda sa razvlacenjem pomaze. Pa ako si vec stigao do razmisljanja o operaciji, eto mozda nije lose da imas i neku drugu opciju.

Link to comment
Jedna od opcija za diskus herniju je i trakcija - "razvlacenje" kicme. Tu se kao izvlacenjem noge ili vrata nekim aparatom relaksiraju prsljenovi oko tog problematicnog diska. I kazu da je bas delotvorno...
To je inače 1 vrlo star narodni recept... -_- Prvo kreneš lagano, na terapiju na specijalne sprave i aparate, uz obavezno zagrevanje ciljanog mesta...inquisition-wheel.jpgA onda kada su pršljenovi dovoljno razvučeni i zagrejani... Onda lagano vežbaš, sa dodeljenim ti terapeutom...10148930858251ef271bg9.jpgA ukoliko rezultati izostanu... Onda se uz konjsku mast, prelazi na radikalnije konjske metode, razvlačenja pršljenova...torture_580x.jpgEDIT: Cenim da posle ovoga operacija postaje sasvim prihvatljiva opcija... innocent.gif Edited by dare...
Link to comment

Zajcev, ima da se kupi neki pojas-podrška za taj lumbalni deo. Košta oko 2 hiljade. Sad sam videla. Pretpostavljam da je to samo kozmetika u odnosu na tvoj problem, ali eto, da ti kažem..

Link to comment
Jedna od opcija za diskus herniju je i trakcija - "razvlacenje" kicme. Tu se kao izvlacenjem noge ili vrata nekim aparatom relaksiraju prsljenovi oko tog problematicnog diska. I kazu da je bas delotvorno.Ja to nisam radila, ali sam gledala jednog cikicu sa diskus hernijom koji je bio super zadovoljan. Radi se u jednoj privatnoj ordinaciji na Terazijama. Doktorka koja je mene primila nije bas bila neki humanista - bila je sva presrecna kad je posumnjala na jednu gadnu reumatsku bolestinu, tako da ... hm nemam razlog bas da ih reklamiram, ali mislim da ta metoda sa razvlacenjem pomaze. Pa ako si vec stigao do razmisljanja o operaciji, eto mozda nije lose da imas i neku drugu opciju.
da, ordinacija se zove Centar i u onoj je zgradi gde je SG banka na terazijama. i da, postoji krevet za trakciju (sirenje volumena izmedju prsljena). imaju i dobrog kiroprakticara...ne mogu sad da se setim imena ali je cesto na TV, ima redovnu emisiju o kicmenim problemima...tebi hvala sto u prvom postu brines i savetujes ali je za mene za sve to na zalost kasno. diskus hernija je "jednosmerna ulica", gde sam sam se ja razvlacio tamo negde '94/'95 posle guljenja beton liga, strujao i magnetisao u vojsci i posle, kiropraktisao i lomio poslednjih godinu dana, a jutros mi je potvrdjena obavezna operacija ;) neurohirurg je inace nacelnik operativnog bloka Instituta za neurohirurgiju i ne radi ta "rutiska sranja" ali ce mene "obraditi". ipak je moja NBA karijera u pitanju :D ...covek vazi za najveceg konzervativca u struci i zezaju ga da ima ugovore sa nekim banjama koliko pokusava da izbegne radikalnu terapiju, a meni je jutros iz taka rekao doslovno:"auuu, pa ovde mora operacija sto pre!"...nije ostavio ni promil sanse za konzervativne metode...verovatno vec ove nedelje. posle sam cuo da je prepricao kolegama "zesci slucaj koji je primio", te da cu verovatno imati i publiku u vidu studenata i ovih na specijalizaciji ...da blam bude kompletan, pozicija je "naguzena" - lezim na stolu na kolenima i laktovima trseci neki anatomski jastuk ispod sebe <_< (Grunf ce organizovati forumsku aukciju za fotografije i snimak, a sav prihod ce ici u Fond za borbu protiv pederastije)
Link to comment
pffff. :( bemti zivot! kad je operacija?inace, meni su rekli da su ti kombo jastuci super podupiraci. :D
javice mi danas, kad uspeju da me ubace......javi se kad dodjes u Bg, mozemo da probamo jastuke, ionako prva dva meseca moram da suspendujem kukove u svim radnjama :naughty:
Link to comment
javice mi danas, kad uspeju da me ubace......javi se kad dodjes u Bg, mozemo da probamo jastuke, ionako prva dva meseca moram da suspendujem kukove u svim radnjama :naughty:
Mukice :(
Link to comment
ako ti je neka uteha, tamo ima (ili je bar bilo pre tri godine) dosta dobrijeh mladjanih sestrica.
secam se, sto ti mislis, da sam te posecivao zato sto te volim? kolko ono bese pusenje, 20e?
Link to comment

Kada se prehlade neki prvo zarade upalu grla, neko bešike, neko jajnika, sinusa, a ja donjeg dela leđa. U tinejdžerskim danima sam se kočila par puta posle naglih pokreta, pola srednje škole sam spavala umotana u vuneni šal oko krsta. Išla na elektro terapiju i vežbe. Valjda sam porasla i izrasla pa je stalo, ali i dalje mi treba jedno 5 minuta da se vratim u uspravan položaj, ako sam samo par sekundi bila savijena. Sad... nisam bila pažljiv đak, jel hernija i išijalgija isto? (Ne mogu da guglam i čitam doktorske sajtove, i ovo Zajcevljevo pisanje mi je teško palo)Evo sad danima vučem tu prehladu (bol u donjem delu leđa, iznad trtične kosti, i bol niz butine bočno, nekad čak do kolena...) iako sam upasana do bubrega. Sedenje od 8h na poslu me dodatno rastura. Valjda je svaki sport koristan?, pošto ne planiram jogu pre pedesete.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...