Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

Apelujem da nastavite sa ovom temom i da te bolove i ostale neprijatnosti što podrobnije opisujete. Ako me ovo ne natera da odem kod lekara koliko u ponedeljak, ništa neće. Evo, i sad mi trne leva ruka..
ruka ili saka?ja jesam hipohondrican ali se tu pravi bitna razlika (internista/kardiolog ili neurolog)...znas na sta mislim, necu da malerisem. lak test u slucaju sake: imas razlicutu snagu stezanja pesnica i otvaranja prstiju (leva slabija; neki prsti malo "beze") neuroloski je, pici odma, ne cekaj da ti pocnu da ispadaju predmeti. malo elektroterapije, malo magneta, B12 i ko nova si...samo se ne zajebavaj, za te prsljenove neurohirurg ulazi kroz prednji deo vrata. i to sa instrumentima, pored grkljana, nista u mikroskopskoj tehnici :ph34r:
Link to comment

He he, ko vam je kriv što ne trenirate tekvondo, istezanje & razgibavanje triput nedeljno + vratilo i slične fore. I svaki put, pred stoni tenis, fudbal, košarku, trčanje - obavezno zagrevanje, a razgibavanje i pre i posle.

Link to comment
Oba. Prvo samo ruka, od ramena, a onda se barem jednom spustilo u same prste. :ph34r: Idem kod lekara u ponedeljak, i to ranom zorom ...
u ponedeljak mozda bude kasno, imas dezurne sluzbe; ako je prsljen, tu je kicmena mozdina najdeblja... ako je predinfarktno, minuti su u pitanju...sama si rekla da te motivisemo ^_^
Link to comment

Moja žena ima diskus herniju u vratnom delu. Nekoliko meseci joj trnula ruka dok nije otišla kod čikadoktora.Prvo je nosila kragnu mesec dana (priča je bila - na VMA odmah zakazali operaciju, u Kliničkom centru rekli "još si ti mlada za to, da probamo prvo ovako", izabrana opcija KC).Posle kragne dobila fizikalnu kombinovanu sa strujom, taman se bilo malo smirilo i onda krenulo ponovo. Odustala posle 3 tretmana, i krenula u teretanu, full program sa trenerom.Sad je sve ok. Naravno, to će se pojavljivati tu i tamo do kraja života, ali poenta je - slabi i mlitavi leđni mišići dopuštaju pršljenovima da vrludaju i zabadaju se u živce tu i tamo. Nije toliko poenta u istezanju i tim stvarima, koliko u snažnoj homogenoj masi koja će da drži kičmu i ne da joj da prdne. Dakle, dobar program sa instruktorom (bili to joga, pilates ili neke klasične vežbe, ali fokusirane na problem) je mama. Svaka ozbiljna teretana ima obučene instruktore koji znaju kako se radi sa tim stvarima, šta sme a šta ne sme, samo im skreneš pažnju na svoj problem.

Link to comment

Ja samo da ponovim da se u tu konjsku mast svi kunu...I to ozbiljni ljudi koje poznajem...Ja doduše nisam probao i ne znam miris iste, ali kažu da je to nešto najbolje što se može naći na ovim balkanskim prostorima...

Link to comment

@Luka: nekada su prsljenovi toliko nestabilni da se kragna stavlja kao fiksator, pa hirurg onda prvo sece gips testerom tu oko grkljana, pa otvara skalpelom, pa prodire instrumentom kroz sumu tih misica, tetiva, nerava i zlezdi u vratu. sve se radi sa lokalnom anestezijom da bi sprovodila komande stiskanja saka, podizanja ruku i sl. jesam ti rekao da je tu kicmena mozdina najdeblja? :evil: mozda je i bolje da je preinfarktno stanje :wicked:

Link to comment

Neka, Zajcev srce, ne moramo baš toliko da detaljišemo. Idem kod lekara u ponedeljak, to je rešeno. Ako me nema da se javim od ponedeljka, znajte da je ... neka frka... ( :ph34r: )Kako si ti sad? Rekla bih da si lepo raspoložen?

Link to comment

Vidim ja da se tema lepo razvila... I kritična masa forumaša postoji, da se krene u alternativna rešenja i samopomoć... Znači idemo lagano prijave...Dakle, ajmo prvo ruke gore... Sve devojčice koje bi bile voljne da Snajperisti utrljaju konjsku mast i obezbede mu 1 nežnu svrsishodnu masažu...E a onda, ajmo sada ruke gore... Svi dečaci koji bi bili voljni da Luki utrljaju konjsku mast i obezbede joj 1 nežnu svrsishodnu masažu...Samopomoć na delu... Izaberite terapeuta i na poslove i radne zadatke teraj... (Samo molim bez rzanja i njištanja... Civilizovano...)Analizu rezultata i javnu elaboraciju ove alternative, radimo od ponedeljka...

Link to comment
posalji nekog u veterinarsku apoteku da ti kupe tzv konjsku mast. kosta oko 400-500 dindzi. ... masa ortopeda tvrdi da je u pitanju farmaceutska zavera zasto se ne koristi medju ljudima. ... mislim, u poredjenju sa svim ovim fensi smensi mastima iz apoteke za po 30 evrica, konjusnica je bog.
Ja samo da ponovim da se u tu konjsku mast svi kunu...I to ozbiljni ljudi koje poznajem...
Baš pre neki dan mama mi pokazala gel koji koristi kad je bole ruke a ne zna šta joj je (reuma, artritis...šta li). Kupuje ga u apoteci za oko 150din, ima naslikanog konja, nemački proizvodjač pod nazivom Kräuter Pherdebalsam. Da nije ovaj apotekarski konjski balzam (zelenkast, ima ekstrakte biljaka u apotekarskoj hemiji) u nekoj relaciji sa tom veterinarskom konjskom masti?Opet kada je jedna moja prekookeanska prijateljica intenzivno trenirala za amaterske maratone i ozbiljno zeznula tetivu, preporučila sam joj samo po čuvenju konjsku mast i posle čula da joj je dosta pomogla. Ne znam kako je tamo nabavila, ni kako izgleda ta mast ali ako je to isto što i ovo iz apoteke, nema potrebe tražiti malobrojne veterinarske apoteke.Mami pomaže i hepalpan gel, ali njene muke nisu ni blizu vašim.edit: Slažem se sa henrikom da samo jačanje mišića kičmenog stuba može biti pravo rešenje. Edited by Lucia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...