Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

super je magnezijum.ja to cepam posle basketa.ako preteras dobis proljev.

kazu ko ovaj da je dobro za ledja.

mg je odličan i protiv grčeva depresije i sprečavanja mamurluka po tome ga znam pamtim i rado sećam

Link to comment

 

Evo sta je meni predlozila jedna doktorica
i to mi je toliko pomoglo da nemogu da vam opisem.
 
Kupite u apoteci Magenzijum hlorid 
(to je so koja se dobija iz morske vode)
i destilovanu vodu. Prilicno je jeftino.
 
Ide 30g Magnezijum hlorida na 100ml destilovane vode.
 
So sipate u destilovanu vodu i promijesate 
dok se so ne otopi u vodi.
 
Onda to sipate u jednu pumpicu kojom mozete da prskate ledja.
 
Prskate ujutro i navece.
Meni je jako jako pomogo.
Potpuno mi nestanu bolovi i ako se vrate
ja samo naprskam i vec prvi put 70% bola nestane.
Nisu svima iskustva ovakva.
Nekima mnogo manje pomaze nego meni.
 
Taj magenzijum valjda pomogne misicima koji drze kicmu.
Postanu jaci i elasticniji pa valjda vrate prsljene na mjesto i
drze ih da se ponovo ne napravi problem.

 

odlican za transdermalnu primenu, mozete mazati i citavo telo. u nekim apotekama i radnjama "zdrave hrane"  ima i vec gotovo magnezijum hlorid ulje, a to je upravo to 100 g magnezijum hlorida i 100 ml destilovane vode. kosta oko 400-450 dinara. ovako rinfuzno nema uvek u drzavnim apotekama da se kupi, vec u nekim kesicama sto je naravno skuplje, ali znam da je cifra bila do 200 dinara za 100 g. ja kupila u onoj kod vuka, kod bivse zagubice. po netu cete naci i neke tekstove koji govore o tome da moze i da se pije, licno sam pitala profesora fiziologije koji je objasnio da to nije organsko jedinjenje i da slabo iskoristiv ako se u organizam unosi na taj nacin, a transdermalno je sasvim ok.

 

edit: nece misici od magnezijuma postati jaci, vec ce se opustit jer te upravo boli taj spazam koji se napravi, a to da vrate prsljenove na mesto, nisam bas sigurna. misici se jacaju ciljanim vezbama

Edited by gagilija
Link to comment

To baš magnezijum hlorid tražiš u apoteci?

 

....shit has hit the fan...

koristio sam razne magnezijumove soli do sada za različite potrebe (treonat bisglicinat)

hlorid nisam pogotovo ne transdermalno

za obične potrebe mg citrat će biti dovoljan ima onaj prah što se rastvara na jeziku uveče to uzmeš i spavaš ko beba a ujutru ko nov

Link to comment

Ne vrati pršljenove na mesto, već upala mišića splasne, a upravo to negnječi nerve na pršljen.

 

To možda pomogne u kratkom roku, kao što bi pomogao i ibuprofen, ali na duži rok samo veoma jednostavne vežbe koje ne zahtevaju puno napora da ti mišići ojačaju. Ne postoji nikakav čudesan napitak kao rešenje, osim ako nisi Asteriks.

Link to comment

magnezijum hlorid je oblik magnezijuma koji se i preko 75% apsorbuje preko koze i to je najbolji nacin uzimanja

moze se mazati na sve misice,po celom telu samo pece na posekotinama i ranama i nije bas za sluzokozu

nije bas ni za oralno uzimanje,za to su bolji drugi oblici mg-a

 

ima mg hlorid da se kupi kod onih Kristal So na dzak od 25kg  za tipa 1000din 

samo sto je to bas puno i skameni se brzo

Link to comment

magnezijum hlorid je oblik magnezijuma koji se i preko 75% apsorbuje preko koze i to je najbolji nacin uzimanja

moze se mazati na sve misice,po celom telu samo pece na posekotinama i ranama i nije bas za sluzokozu

nije bas ni za oralno uzimanje,za to su bolji drugi oblici mg-a

 

ima mg hlorid da se kupi kod onih Kristal So na dzak od 25kg  za tipa 1000din 

samo sto je to bas puno i skameni se brzo

 

zar ne bi trebalo toga da ima u svakoj apoteci?

pa to je obična "gorka so"

Link to comment

Ne vrati pršljenove na mesto, već upala mišića splasne, a upravo to negnječi nerve na pršljen.

 

To možda pomogne u kratkom roku, kao što bi pomogao i ibuprofen, ali na duži rok samo veoma jednostavne vežbe koje ne zahtevaju puno napora da ti mišići ojačaju. Ne postoji nikakav čudesan napitak kao rešenje, osim ako nisi Asteriks.

Kakve vezbe predlazes dragance?

Link to comment

odlican za transdermalnu primenu, mozete mazati i citavo telo. u nekim apotekama i radnjama "zdrave hrane"  ima i vec gotovo magnezijum hlorid ulje, a to je upravo to 100 g magnezijum hlorida i 100 ml destilovane vode. kosta oko 400-450 dinara. ovako rinfuzno nema uvek u drzavnim apotekama da se kupi, vec u nekim kesicama sto je naravno skuplje, ali znam da je cifra bila do 200 dinara za 100 g. ja kupila u onoj kod vuka, kod bivse zagubice. po netu cete naci i neke tekstove koji govore o tome da moze i da se pije, licno sam pitala profesora fiziologije koji je objasnio da to nije organsko jedinjenje i da slabo iskoristiv ako se u organizam unosi na taj nacin, a transdermalno je sasvim ok.

 

edit: nece misici od magnezijuma postati jaci, vec ce se opustit jer te upravo boli taj spazam koji se napravi, a to da vrate prsljenove na mesto, nisam bas sigurna. misici se jacaju ciljanim vezbama

Da, moguce je. Ja ne znam nisam strucnjak, znam samoda mi pomaze. Hvala na objasnjenju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...