Jump to content
IGNORED

RIBA


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • wall

    8

  • darling

    8

dabovicu mislim da se treba raspitati na onom splavu sa kog krece camac za tri tocka. ti ces bolje od mene objasniti koje je to udruzenje. od sarana stepenicama dole pravo na vodu. jefitno pivo i spricer, btw. mislim da se tamo moze dobiti info kada se od alasa direktno moze kupiti riba.na zemunskoj pijaci su takodje alasi tj njihova riba - sa mogucim izuzetkom sarana koji mozda stize i iz ribnjaka. ostale ribe u ribnjaku nema - smudja, soma, deverike, kecige, manica, bucova i bele (u zavisnosti od sezone) tj ona je sigurno alaska. ali verovatno nema tako autentican smek kao kada kupis pravo iz camca, kome je bitno, meni nije.inace na pancevackoj pijaci ima jedna super prodavnica, pravi alasi drzi tj covek koji se preziva čerčil. ne znam da li ima nešto englesko u familiji ali to mu je pravo prezime. mogu da nadjem negde vizitku, moze da se naruci od njega sta god treba.

Edited by gazza1
Link to comment
+1, totalno podcenjena stvar, a fenomenalna.
I ja je kupujem, prvo zbog cene, 2 ukusa i 3 jer su manje ribe manje zagađene. Samo, nešto ih nema. Послато са RACERII користећи Тапаток 2
Link to comment
da mi je neko rekao da ce gaza da veruje u postojanje ove vrste, iscupo bi mu jezik
mozda gazza ne misli da je to vrsta nego je svestan da je to komercijalni naziv za krupnu pastrmku?ucitelju?haha, shvatio sam sta je posredi! Gazza testira nase znanje! Pravi je to sensei, lukav! Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • 3 weeks later...

Mali apdejt za sardele u ribarnici "Squadra" na Kalenicu: dobijaju ih cetvrtkom, a ne sredom (sada ih ima, ako nekome treba).Eh kada bi neko znao gde da kupim sardele u nedelju...

Link to comment

imas fore do nedelje da probas da li ti odgovaraju zamrznute i ociscene i odfikarenih glava koje kostaju cini mi se oko 150din za pakovanje od pola kg (mozda sam lupio cifru, prascaj). ako je to uradjeno kako bog zapoveda, ociscene i smrznute odmah na brodu a ne dan kasnije na kopnu, trebale bi biti skroz OK.ima u onoj ribarnici sto se nalazi na onoj transverzali izmedju njegoseve i maksima gorkog, sa desne strane - kiosk pored onog drugog kioska sa ribom sto se sada renovira. imam dva pakovanja u zamrzivacu, hocu da probam ovaj grcki fazon da ih provizorno pokrijes persunom, sitno seckanim lukom, paprikom i limunom i bacis 5 min pod rostilj u rernu, ali me smara neunistiv smrad kojim cu zagaditi kilometar oko sporeta

Link to comment
imas fore do nedelje da probas da li ti odgovaraju zamrznute i ociscene i odfikarenih glava koje kostaju cini mi se oko 150din za pakovanje od pola kg (mozda sam lupio cifru, prascaj). ako je to uradjeno kako bog zapoveda, ociscene i smrznute odmah na brodu a ne dan kasnije na kopnu, trebale bi biti skroz OK.ima u onoj ribarnici sto se nalazi na onoj transverzali izmedju njegoseve i maksima gorkog, sa desne strane - kiosk pored onog drugog kioska sa ribom sto se sada renovira.imam dva pakovanja u zamrzivacu, hocu da probam ovaj grcki fazon da ih provizorno pokrijes persunom, sitno seckanim lukom, paprikom i limunom i bacis 5 min pod rostilj u rernu, ali me smara neunistiv smrad kojim cu zagaditi kilometar oko sporeta
hvala, uzecu sutra jednu malu turu za probu
Link to comment

inace ako ikada budes turao sveze srdele u tu resetku za ribu - a to je jedini nacin da izbegnes pakao na rostilju - probaj jednu cakustavi ribu na mnogo jacu vatru nego sto se preporucuje i peci kratko sa obe strane, po minutda se spali kozica, a oko kosti ostane zivkastoima ta stigma kod ljudi koji se plase trovanja od zive ribea ovakva al dente riba je milijun puta ukusnija od one koju zaboravis na skariskoro sam probao isto to i sa pastrmkom u onom ribnjaku ples kod aleksandrovcamajstori prvo nisu hteli da nam ispeku tako, u fazonu nije zdravopa smo ih naterali, onda su ispekli i sebi i dosli da nam zahvale sto smo im prodali foru

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...