Jump to content
IGNORED

Tunis...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    19

  • Кристофер Лумумбо

    13

  • zorglub

    8

  • SleeperSleep

    5

Idi...I lepo se provedi...
hvala, nadam se da hocu. :)@ikardobices honorar na kraju godine, ali nisam ja jedini na forumu koji ti je duzan. :D
Link to comment
Hvala i Tebi na ispaši. Nadam se da slično nećeš reagovati kad lokalci počnu da Te psuju zato što ne trošiš više para. Doživeo u Susu.
ne znam arapski, tako da necu razumeti :Dbez zajebavanja, ne mogu da poverujem da su gori od turskih ulicnih prodavaca?! u istanbulu su me strasno gnjavili i to me bas nerviralo.sto se ispase tice, prvi si poceo, pa sam morao da uzvratim na PPP nacin. izvini, jbg...
Link to comment

Što bi vi mladi rekli- nema frke.Ne da su gori, nego ne mogu da zamislim gore. Možda u "tvrđim" zemljama Magreba, nisam bio. Ako su Te Turci nervirali, od ovi' ćeš da odlepiš. A kad počnu da vređaju, znaćeš...Mada, ideš u "Jasmin", turističko naselje, te je velika šansa da ćeš izbeći ove ekstremne "urbane"...

Edited by zorglub
Link to comment

kojot ako kupujes tepihe cenjkaj se do iznemoglosti, da ne kazem ko ciganin :)inace, meni su tunizani bili fini ( hamamet ), a istina je da poneki malo smaraju po ulici da im svrnes u radnjicu, al to me je zabavljalo, nije mi smetalo.

Link to comment

Cenjkati se samo ukoliko će se i kupovati. Razgledanje robe im je nepoznata aktivnost na koju obavezno odreaguju. Neko burno, psovkama i povicima, neko uz zajedljive komentare tipa "Kako ste Vi Španci jadni, samo gledate"...Još par stvari, da malo izgeneralizujem- Tunis je pun bučnih i neprijatnih Alžiraca, te Libijaca, koji mi se učiniše nešto prijatnijim.Oko 11 uveče ostavimo naše tuljane u hotelu i izađemo ona i ja u grad (pomenuti Sus). Svi nas gledaju. Razlog? Jedini belci. :lol: Napomena, taj "grad" je nekoliko većih ulica u centru i pokraj plaže u kojima nismo videli problem "pokazivanja". Prvi sokak desno mi se činio poput teškog geta. Tamo nismo išli ni danju.Posle nas neki lik pratio do hotela, draga se usrala i popizdela, a i ja se iskreno uplašio- reakcije lokalaca ako im omlatim zemljaka. Brže, brže do hotela, gde je odustao od gonjenja. Da li je hteo da nas kriminališe ili možda da mi uvali neki šit, ne znam.

Link to comment
ubeđuje me da idemo u avgustu u neki novootvoreni hotel elysees (dal' sam ga pogodio) sa 4* na nekoj novoj ultragigafensi plaži dreambeach (punoj dreambitches) za manje više džabe pare za 15 dana - 450€
Prosle godine sam bio u hotelu koji nije imao svoju plazu vec smo imali free entry na tu famoznu Dream Beach.Elem, lezaljke, kafic i ostalo je fensi sto rece Apotekarica ali sasvim korisno i ugodno ali je ulaz u more blago receno uzasan. Usko, kratko, nikakvo, kao da se svercujes da udjes u more.Svakako nije plaza za svih 15 dana boravka.Ako hoces, mogu da proceprkam po fotkama da nadjem neku...
Ja sam prosle godine u septembru bila u Mariottu, koji je odmah pored i nije bas tako kao sto kazu (mislim na Elysees). Prvo - taj hotel nije na obali (sto je u Hurgadi prava greota) vec na ulici, pa do plaze koja jeste s tim fensi smensi lezaljkama moras da predjes i prodjes kroz kao neki klub/kafe. Plaza, kao sto rekoh ima te fensi smensi lezaljke, ali je jako uska i dugacka, pa ti prakticno ni ne vidis more ako lezis u nekom od zadnjih redova. Mada, za te pare... Proveri da li mozes da se prosvercujes na plazu Mariota (kad sam ja bila dolazilo je par gostiju sa strane - ne znam da li su platili ili sta...).
Na plazu Meriota moze da se svercuje, licno proverio... ;)Jedino sto ces biti uocljiv sa svojim peskirima jer svi ostali imaju hotelske koji se izdaju na posebnu karticu.Ali i to je resivo, meni su cak ostale 1 ili 2 kartice...Plaza na Meriotu je odlicna, prostrana, sa ostrvcetom povezanim sa kopnom i prosecnim bazenom ali je izrazito penzionerska i dosadna, preporucljiva samo za one koji su krenuli bukvalno na odmor...Plus sto je Meriot na samom pocetku novog dela Hurgade, bukvalno svugde moras taksijem sto je meni licno smor kad ne mozes nekad prosto da prosetas iz hotela napolje...
Link to comment

Iz ličnog iskustva mogu da govorim samo o Djerbi. Ostrvo je praktično zatvoreno i rezervisano samo za strance(u abnormalnom broju turističkih naselja), i tunižane koji tamo rade. "Glavni grad" ostrva je Houmt Souk, i tamo ima gomila tih radnjica sa njihovim lokalnim pizdarijama, koje mene lično uopšte ne interesuju tako da nisam ništa ni kupio. Primetio sam da je preplavljen gomilom raznih falšoka (očigledno da zaštita prava i trade mark-ova nije mnogo zastupljena). Prodavci po tim radnjicama su dosadni do zla boga, i lepe se kao krpelji, ako ih samo pogledaš.Plaža je fantastična, čista, i tamo ima smisla uplatiti ono "all inclusive" jer je zaista all inclusive.Super je otići na ekskurziju 3 dana džipovima po pustinji, jer imaju par super kampova gde se spava noću.U blizini Douz-a smo spavali u nekom hotelu "Pustinjska ruža", koji je bio stvarno de luxe, sa nevidjenim bazenom.Srpski pasoš im nije najomiljeniji kod pandura na aerodromu, pa sam zbog toga namerno isti koristio prilikom ulaska u Tunis. Obično isti koristim tamo gde najviše nervira.Van turističkih naselja zna da bude dosta prljavo, ali ni iz bliza onako patološki prljavo kao recimo u Egiptu, gde mi se povraćalo od štroke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...