Jump to content
IGNORED

Tunis...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    19

  • Кристофер Лумумбо

    13

  • zorglub

    8

  • SleeperSleep

    5

Egipat je iz mog iskustva apsolutno neuporediv sa Tunisom. Crveno more je, bez konkurencije, najlepše u kome sam se plaknuo, dok sa Tuniskim delom Mediterana imam katastrofalno iskustvo - more je praktično bilo crno zbog velikih količina travuljine i skoro pa neupotrebljivo. Sad, taj se problem da rešiti ako si od onih koji na more idu kako bi se kupali u bazenima, pošto su u onim boljim hotelima isti vrhunski, no pošto sam ja od onih koji se vole plaknuti u dobrom, starom i slanom moru, onda mi je celo to letovanje ostavilo loš utisak. Naročito što sam u Tunisu bio samo godinu dana nakon Egipta, pa je samim tim razočarenje bilo još veće...Da ne navodim šta te sve čeka za videti u Egiptu, a što ćeš pamtiti ceo život...U svakom slučaju, u Egipat ću sigurno opet ići (bio sam još 2004. godine), dok me Tunis više neće videti.Ipak, pošto mi se čini da ćeš se zajeb... ipak otići u Tunis, onda definitivno pokušaj izbeći Sus. Ja sam bio u jednom hotelu između Susa i Port el Kantauija...i dok je Port jedno fino mestašce, nalik na male mediteranske luke, dotle je Sus retko prljav i smrdljiv grad od nekoliko stotina hiljada ljudi. Uzgred, bio sam na hotelskim plažama i u Portu i u Susu - utisak o "kvalitetu" mora je apsolutno isti. Dvodnevni izlet u pustinju, kao i jednodnevni izlet u grad Tunis ne bi smeo propustiti.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
...spavanje u jednoj oazi kojoj sam zaboravio ime.
douz2 kojotkao sto su ti ljudi vec rekli, izbegavaj sousse. guzva, prljavo, smrdi... sto i nije cudno kada se radi o, cini mi se, drugom po velicini gradu u tunisu. na wiki linku imas i sliku gradske plaze, za koju mi se ipak cini da izgleda lepse na slici nego uzivo. a, onu ulicu pre plaze je skoro nemoguce preci. semafora nema, a voze k'o ludaci.pored soussea je port el kantaoui. turisticko mestasce sa lepom marinom u centru gde se nalaze luksuzniji hoteli, ugostiteljski objekti i neke radnjice sa drangulijama. svakako bolji izbor od soussea.more mi je ostalo u secanju kao previse slano i prljavo. mada sam vecinu vremena provodio u unutrasnjem bazenu jer je bilo previse vruce (sredina jula, cini mi se). :)hotel za izbegavanje je riadh palms. veliki hotel pa i neminovna guzva u istom, pogotovo za vreme obroka. jos je u sousseu. napominjem da to nisu moja iskustva vec ljudi iz moje smene koji su odseli u njemu. el mouradi (valjda neka tunizanska porodica, bave se hotelskim biznisom i poseduju lanac hotela po tunisu) hoteli deluju lepo (u njihovom hotelu u douzu cete verovatno i odsesti kada budete isli na vec pomenuti dvodnevni izlet u saharu (ne kazem ako, jer to stvarno ne treba propustiti)). imaju luksuzan hotel u port el kantaouiu (mada se sa njihovog sajta da zakljuciti da su im hoteli uglavnom luksuzni).meni je u tunisu bilo lepo, ali, kao sto billy kaze, imao sam super drustvo sto svakako doprinosi kvalitetu opsteg utiska.
Link to comment

Twisted, meni i dalje nije bilo jasno što ti je bilo sranje u Egiptu? Zato što si bio telohranitelj devojci? Zato što si bio u proverenom krš hotelu?Ako neko naleti u ponudi na Aqua Fun hotel, 3*, ja mislim da bolje za te pare ne može da se dobije... Postovaću kasnije panoramu hotela, u principu to je niz soba uz bazen. Ono što je posebno zgodno jeste da iz sobe može direktno da se izađe na bazen, a da su ta staklena vrata spolja ogledalo, a iznutra staklo... Jasno je na koji način to može da bude korisno, samo jedan bitan savet: ne paliti svetlo, osim ako ne želite da priredite šou komšiluku i prolaznicima :)edit: radi se o Hurgadi naravno...

Edited by copkillah
Link to comment

pa jednim delom što sam bio telohranitelj, stalno su na ulici simali i vukli za ruke, drugim delom što sam dobio sobu na čijim zidovima su se i dalje videli tragovi borbe, a velike crne dlake su zaposele kupatilo, račun za isti obrok na plaži je svaki dan bio drugačiji i tako 10 dana, da sam na kraju morao digitron da mu zakopam u pesak posle čega je ovaj prestao da radi...jednostavno, nisam se odmorio, to mi je bottom line.

Link to comment

odluka je pala. idemo u yasmin hamamet krajem septembra. ako je neko bio tamo neka napise iskustva.

Link to comment

Ja idem baš tamo prekosutra, pa ću ti preneti taze utiske iz prve ruke. Ako se vrnem....I'm blond. Đem blond. Ok, honey blond, to je to.

Edited by Chivo D'Arbo
Link to comment
Iskusno.Ukoliko ikada budeš imao dilemu: Omekšivač ili štirak za gaće, batali forum- meti štirak.
muda, ispasa!
Link to comment
odluka je pala. idemo u yasmin hamamet krajem septembra. ako je neko bio tamo neka napise iskustva.
tipično turističko naselje, jedno 15-ak km od hamameta obalom. u načelu su sve hoteli, ima marinu i mini medinu (reporodukciju za turiste). od tamo se treba svakako muvat okolo (hamamet, tunis, sidi bou said...)hotel sa 4 zvjezdice ne odgovara sasvim europskim standardima, ali nije loše. sobarice recimo redovito naprave skulpturu labuda od lancuna, ali ne ostave wc papir i sl. spiza je dobra, ima dosta voca i povrca, jedino u restoranima postoji onaj specifični miris (eteričnih ulja, šta li je) na koji se treba priviknut. i na mačke koje skaču po stolovima.plaža je ogromna, pješčana, pruza se valjda do egipta. na moru dosta puše, veći su valovi, sve u svemu više divlje od jadrana, ali da se okupat. e da, dinari se ne smiju iznosit iz zemje pa potrošite na vrime...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...