Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

On 12.9.2021. at 15:33, Tale said:

Samo da prijavim da već dugo na policama ne može da se nađe krupna so.

 

Kupih večeras u radnji zdrave hrane "Biodolina" na Bajlonijevoj pijaci. A prošli put, pre oko mesec dana, kada sam pitao nisu je imali. 

  • +1 1
Link to comment
Dr Oetker’s aroma vanile, nema je nigde, šta se dešava?
Onaj kobajagi ekstrakt?

Posto kod nas nikako da se pojave ti famozni ekstrakti, paste ali pravi, ja napravim secer, jeste da to znaci i one skupe mahune ali to mi je za sada vrh.
Prvo iskoristim srz za kolace, a teglu onu veliku iz Ikee, napunim kristal secerom i samo ubacujem stapice, tj prazne mahune i dodajem secer kako koju kolicinu iskoristim iz tegle, izmesam dobro i ostavim. Ukus je pravi, i bolji od kupovnog sto puta.
Ili ako mi treba sitan, sameljem, a jos bolje za jaci ukus zajedno sameljem secer i dodam malo od mahune, s tim sti mora bas dobro, dobro da se usitni.

Moze ekstrakt da se napravi ali mu treba dugo nesto da stoji, u flasu votke se stave cele mahune, tj valjda se raseku, no to mora da stoji. Ima na netu recept.
  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Domaći čvarci, handmade, skoro svaki dan ispred pekare Miloš u 45. bloku (prekoputa je Maxi).

ValjaTM domaćin - živ bio! 

500 kinte po kile, iljadu kilo.

 

Hrskavi. Većinom osrednji i mali do mikro sitnih da može da se umače sredina hleba ili korica (ko šta voli).

Gnjecavo/musavo/šugavo free.

 

Malo niže, YUBC u 45. bloku isto - pekara "Vića" ima jedan od boljih bureka sa sirom u gradu.

Link to comment
Domaći čvarci, handmade, skoro svaki dan ispred pekare Miloš u 45. bloku (prekoputa je Maxi).
ValjaTM domaćin - živ bio! 
500 kinte po kile, iljadu kilo.
 
Hrskavi. Većinom osrednji i mali do mikro sitnih da može da se umače sredina hleba ili korica (ko šta voli).
Gnjecavo/musavo/šugavo free.
 
Malo niže, YUBC u 45. bloku isto - pekara "Vića" ima jedan od boljih bureka sa sirom u gradu.
E Vića je odlična pekara.
I hleb i makovnjača.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

E Vića je odlična pekara.
I hleb i makovnjača.
 

 

E, da - i to. 

Hleb je za sve nas ukućane, makovnjača za malog.. i to često pazarim.

 

Mada je razlog zašto sedam u auto vikendom i teram do Viće - burek sa sirom. :sleep:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...