Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

od jabuke, kao tartic veci, shto su 4 u pakovanju? jab mogla da sednem pred veshkorpu toga i jedem dok ima isuse.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Mislim da ne to su oni "banini poljupci" i to je bilo da jedeš dok ne povratiš...

Ovo je ono
Delhaize
Ima i oni vafli klasični i oni "presovani" sa nekom melasom ono vade plombe....





... Shiit has hit the fan


Link to comment

delez, jeste, 4 solidna isprekrshtana tarta sa filom od jabuke, skoro.za dz, manje od 200, ne mogu trazim sliku sad. davim, umirem [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Platio malopre u lokalnoj radnji glavicu kupusa preko 300 dinara, kilo 149.

“Komšo, poskupelo zbog suše, svagde je tako”. 
Meni bilo glupo da vraćam kad je već izmeren…

Ovo su baš neki novi momenti. :unsure:

Link to comment

Nešto mi to mnogo zvuči, ne pamtim cene, pa ne mogu baš 100% da ti pomognem, ali negde pre nedelju dana sam pravio super kupus sa slaninčetinom, mislim da je kila bila negde 60-70 dinara...

Link to comment

U Maxiju ne pamtim kada je paradajz valjao, a nekad me muka natera i svaki put se iznerviram, pa da ga ne bih bacila napravim paradajz sos, osim ako nije onaj iz uvoza sa pocetka sezone, cini mi se hrvatski bio, mesano pakovanje zuti i crveni.

Na pijaci ako nemate proverenog prodavca pravog, onda jurite onaj roze ili bivolje srce i da 200 dindzi je -.-

Link to comment

Nije loš taj kao domaći, svojevremeno par puta uzeo i šljivar, i taj bio ok....slažem se da su inače loši ali su za recimo Mega Rodu izmislili zeleniš i voće, to je tek debakl. Silom prilika išao do maxija inače imam ličnu snabdevačicu zeleniša, pouzdanu i fer sa cenama.

Link to comment

Nisam na sljivar naletela u Maxiju, zato samo pijaca, i to sabajle pa kod onih bakuta sto donose iz svojih basti a nalaze se obicno van tezgi oko pijaca, imaju sve super ili na fb grupa Mali proizvodjaci, svasta dobro moze da se nadje.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 23.7.2021. at 13:07, banatjanin said:

 

ovim redom:

1. Vojnović iz Kuzimina - samo to rade, imaju svoje svinje, svoju hranu. Izuzetan sremski kulen, idealno zreo, naravno, u katama. Krupno mleven, samo but, leđna slanina, samo paprika i so. Imaju i kobaje (nisu nešto, malo premasne) i slaninu (odlična). Možeš da izguglaš, ako ne ide, poslaću ti PM sa kontaktom, donose na adresu.

2. Lemajić, već pominjani - jednako dobar kao Vojnović, za mrvu ljući, ista konzistencija i zrelost. Jedino, da se ogradim, ja sam jednom imao loše iskustvo s njim, kulen je bio presušen. Ali samo jednom.

3. But&Co  iz Laćarka - jedini koji imaju geografsko poreklo za svoj kulen (to je jedini sremski kulen sa zaštićenim geo poreklom za sada). Njihove su svinje i hrana za iste je sa njihovih njiva, kontrolisana proiozvodnja, dugo zrenje u komorama, bio i video. Začini i sve kako treba, svaki kulen im je isti. Jedino, meso je mleveno na 8mm, što je - po meni - previše sitno. Ima ih na puno mesta, po delikatesnim radnjama, a moguće je i naručiti direktno, imaju dobar sajt. Uz kulen rade i šunke, pečenice, kobaje (isto mi se kobaje ne dopadaju. zapravo, Sremci kidaju kulen, ali kobaje onako. tu banatske preferiram), imaju slajsove, vakum, razna pakovanja.

 

 

 

Dođoh u posed kulena "Todošković" takođe iz Kuzmina. On ga ceni 25 EUR za kg. Sutra ću da ga otvorim pa šaljem fotke i utiske.

 

  • +1 2
Link to comment

IMG-20210905-144504.jpg


IMG-20210905-144517.jpg

 

Probah i mogu da kažem da je vrlo dobar. Ne baš najbolji kulen koji sam ikada u životu jeo, ali vrlo je pošteno odrađen. Čuva ih vakumirane u komori tako da nisu presuseni.   Neke je srednje ljutine, oseća se paprika ali mogu da jedu i deca :) 

Tu je negde u klasi sa Vojnovićem/Lemajićem, možda malo slabiji, mada to je vrlo subjektivna stvar, zavisi ko kakav kulen voli.



 

  • +1 6
Link to comment

narode, koji tahini kupujete, jel' i dalje na snazi ono neko trovanje susama iz Indije?

 

prijele su mi se moje Novak Djokovic kuglice od urmi, kakaa i tahinija, a stra' me da otvorim teglicu makedonskog sto mi stoji na polici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...