Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

17 minutes ago, morgana said:

gdje da kupim dobar sremski kulen?

 

uzela sam neki u domacinima, nije to ni blizu to, previse je suv, a ljutina mu je nekako neuravnotezena.

 

 

 

Probaj kod Lemaića:

 

Prerada mesa Lemaić (kulenlemaic.com)

 

Samo moraš da vidiš da li imaju i šta imaju trenutno.

 

Domaccini osciluju s kvalitetom, jedino što je konstanta tamo je da je cena visoka. Sličan kvalitet a upola jeftinije možeš da dobiješ u mlečnoj hali Bajlonijeve pijace u blizini.

 

Edited by JakeBlues
  • Hvala 1
Link to comment

Svojevremeno sam kod Slavonca na pijaci BKosa uzimao sasvim solidan kulen kata kroja, malo ljući nego što bih želeo, zreo, ali ako zanemarimo stepen ljutine, vrlo ukusan za BG ponudu. Nisam uzimao poslednjih par godina pa nmg da tvrdim da li ga imaju i dalje u ponudi i kakav je.

Imaju prodaju i na pjaci u bl 44.

  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, Barti66 said:

Svojevremeno sam kod Slavonca na pijaci BKosa uzimao sasvim solidan kulen kata kroja, malo ljući nego što bih želeo, zreo, ali ako zanemarimo stepen ljutine, vrlo ukusan za BG ponudu. Nisam uzimao poslednjih par godina pa nmg da tvrdim da li ga imaju i dalje u ponudi i kakav je.

Imaju prodaju i na pjaci u bl 44.

 

tenks, slavonski u stvari i trazim (prababa je pravila ultimativni kulen, rodjaci isto, volim taj recept) mada bi to trebalo da bude isto kao sremski. ne sjecam ih se iz bloka 44, moracu da obnovim gradivo.

Link to comment
2 hours ago, morgana said:

 

tenks, slavonski u stvari i trazim (prababa je pravila ultimativni kulen, rodjaci isto, volim taj recept) mada bi to trebalo da bude isto kao sremski. ne sjecam ih se iz bloka 44, moracu da obnovim gradivo.

 

Nema nekih razlika u receptu izmedju sremskog i slavonskog kulena, ukus se najviše razlikuje zbog rase svinja koje koriste za meso. U Sremu bi po pravilu treblo da se pravi od sremske mangulice a u Slavoniji od tzv. fajferice, koja je nastala ukrštanjem sremske mangulice i jedne američke sorte. I za dobar kulen, kao i za dobru šunku, valja da je svinja bila dve godine stara, bitno je i čime je hranjena itd... a to je u današnje vreme vrlo teško da se obezbedi. 

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, morgana said:

 

tenks, slavonski u stvari i trazim (prababa je pravila ultimativni kulen, rodjaci isto, volim taj recept) mada bi to trebalo da bude isto kao sremski. ne sjecam ih se iz bloka 44, moracu da obnovim gradivo.

 

5 hours ago, Frank Pembleton said:

I mene bi zanimalo gde su u b44.
No možda je očigledno jer nisam tražio.







... Shiit has hit the fan
 

U 44. su, čini mi se od pre jedno godinu i po do dve...ulaz od bl 45, kada se uđe sa te strane u zelenu pijacu drugi treći lokal sa desne strane, sa iste su, samo malo dalje, sve ribarnice.

Da se razumemo, nisam uzimao skoro kod njih pa nmg da tvrdim ni da ga imaju ali je svojevremeno bio sasvim solidan.

Naravno, daleko je to od praaaavog domaćeg, naročito zapadnoslavonskog, meni su taj ZS kulen i kobasice reper za vrhunski prehrambeni proizvod...prosto je gre'ota jesti bilo šta uz to. Dve tri vrste mesa uključujući i divljač.....ma lek za dušu i telo.

Link to comment

Morala sam da guglam, jer nisam gore bila sugurna da li pricate o mesari u bloku 44 ili nekom liku sa tezge.
Da to su oni, inace moja mesara na vudikovackoj, najbolji su. Za neke redje stvari tipa govedji repovi ili biftek zovem Surcin i kad se dogovorimo tada isporuce i ceka me u mesari (za vreme lockdowna isporucivali na kucne adrese). Klasicna ponuda odlicna, pecenje uvek vrhunsko, ali preradjevine nisam koristila. Vidim da imaju i kulen i slavonski kulen

http://www.mesaraslavonac.rs/asortiman.html



Link to comment
50 minutes ago, napadaj said:

Da li Slavonci stavljaju kim kao Slovaci?

 

ma kakvi. meni taj slovački kulen bezveze, iskreno. staviš so, papriku, mrvicu šećera i to je to. nema tu mnogo mudrovanja oko začina.

kad stavljaju previše paprike i dodaju te bespotrebne začine (biber, kim, rum i šta sve već stavljaju), to odmah znaš da je u pitanju taktika da se zamaskira manje kvalitno mesa.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...