Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ovo je ona skalamerija sa Alija?
To ima i ovde kod Kineza?

Ovo što meni treba mislim da je komplikovanije za oštrenje i od noža i od makaza.
To je mali krstasti nož koji se oštri obostrano a i ona rešetka isto mora da se naštri obostrano, svaki onaj okrugli otvor.
Za masinu za meso? Da moras kod ostraca.
Link to comment

Ako nećeš skalameriju onda probaj da naoštriš nož uz pomoć šmirgle. Šmirgla je vrlo jeftina (kupuje se u farbarama, "uradi sam" radnjama i dr) i kad stekneš malo iskustva za oštrenje noža "iz ruke" najbolje da ih staviš na neku ravnu staklenu površinu i dalje postupaš kao da imaš skupi japanski kamen za oštrenje. :) Te šmirgle se zovu vodene jer se kvase vodom da bi se lakše odrstanjivalo to što je ošmirglano (ta fini prah) sa same šmirgle. 

 

Dok ne stekneš osećaj za oštrenje (držanje pravog ugla itd.) preporučujem ovu tehiku:

 

 

  • +1 2
Link to comment

Hvala[mention=8982]JakeBlues[/mention] na ovome, isprobacu, znam sta je smirgla i koje su granulacije u opticaju, pa i vodena cak smile.png volim da prckam po kuci, farbam, popravljam, naravno samo ono sto mi je zanimljivo biggrin.png



  • +1 1
Link to comment

Otac, koji je osnovao tu radnju, je bio prilično dobar oštrač, a sin koji je sada drži je onako... solidan... Za klasične kuhinjske noževe je ok, za ostalo (a zasta ima svašta izloženo u izlogu ) bi valjalo oprezno probati. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...