Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

43 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ima poslastičarnica negde kod Cvijićeve, prodavali su kesten pire (ređe) i kesten brašno (češće), ako ti znači, pitaću gospođu za kontakt kad se vrati sa šljake...

Čini mi se da je u Bistričkoj ulici, između Cvijićeve i Albanske spomenice. 

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, decak Kejt said:

jel' to beše ona poslastičarnica MM?

 

kad smo kod kesten pirea, jel' neko probao onaj madjarski koji može nekad i u Maxiju da se nadje? jel' i on presladak?

Ja sam taj kupovala na pijaci ( tamo gde i Milka čokolade za 90 din., i slična roba),koristila sam ga za neki kolač i bio je odličan. Nije bio zašećeren.

  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

super, hvala!

 

47 minutes ago, ajgor said:

Čini mi se da je u Bistričkoj ulici, između Cvijićeve i Albanske spomenice. 

 

17 minutes ago, decak Kejt said:

jel' to beše ona poslastičarnica MM?

Jeste MM, Albanske spomenice 12.

011/6765-578

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Taj na pijaci u zlatnom omotu je sasvim OK, Jeste zaseceren ali je ukusan i znatno jeftiniji nego po prodavnicama. Mislim da je na Djermu bio 140din 250g. Samo sto kod ovih jednih sto kupujem, stekla sam utisak da je bio zamrznut, bile su sve kapljice vode po njemu. Htela sam nekoliko da stavim u friz do NG pa sam odustala, i kupila samo sad da uzivam. :)

  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, Ras said:

Ne znam što kupujete, kad od pripreme kesten pirea nema bolje aktivnosti za lečenje neuroze?

 

  Hide contents

Reportaže | STARI SLANKAMEN I SURDUK: DUNAV I ČARDE | Vinski magazin  Vino&Fino | Magazin o vinskoj i gurmanskoj kulturi

 

 

daj nam recept za neurozu, ovako nemamo uslove za pravljenje pirea :sleep:

Link to comment

Nema univerzalnog rp, već je poput Bahovih kapi kombinacija sastojaka jedinstvena za svaku personu.

 

U par navrata u životu bavio sam se kestenom, pireom i njokama, ali proces previše zavisi od kvaliteta namirnice, a ja nemam za šta da se uhvatim prilikom kupovine., ili ne kupujem dovoljno često, da bih se oslonio na iskustvo. Evo juče sam slučajno dobio preporuku za kesten kupljen u Lidlu prethodnih dana, sa malo otpada i da se relativno lako ljušti. 

 

Nego, šta ti nameravaš sa kesten pireom, daj rp?

 

 

 

Edited by Ras
Link to comment

a meni poslednja tura koju sam uzela u Maksiju (prekjuče) užas, pola pokvareno, a druga polovina onako, mnja.

 

a baš sam im se radovala, par nedelja nigde u blizini ih nije bilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...