Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

On 9.8.2020. at 16:36, ivy said:

kako mislis zelatin u korama? 

Pa cula sam (jos od pokojne bake) da neki stavljaju zelatin u kore jer se tako lakse razvlace i budu tanje, a posle su zilave. Moja baka je za razliku od mene umela da razvlaci kore, pravila je i rezance, flekice (jao flekice :heart:) pa verujem da je znala sta prica.

U svakom slucaju, ja sam zbog zilavih kora odavno potpuno prestala da pravim pite - zapravo zamenila sam ih lisnatim testom, a to nije to. Tek kad sam nasla ove vratila sam se pravim pitama.

Link to comment

Baba je možda mislila na gustin (nišestu, majcenu), kojim se prosipaju kore umesto brašnom kada se razvijaju oklagijom, ako se žele posebno tanke i prozirne kore, ponos starinski domaćica. 

  • +1 1
Link to comment
On 30.7.2020. at 12:56, ZSNj said:

Sad sam se setio neceg sto sam kao dete jeo u slast.. 

Pasteta.. u crevu. Al domaca. Kod jednog naseg lokalnog mesara (koji je pokojni, a mesara odavno zamandaljena) u jednom selu u sremu. To je bio pravi delikates. Isto je pravio odlicne virsle domace. Znamo sta sve ide u ta dva proizvoda, al kad je domace.. bilo je vrh :)

Da l je to neko jeo skoro.. de ima da se pazari? Recimo negde u ns? 

 

Prvu domaću paštetu u debelom crevu smo kupovali kod starog Laze u Krčedinu, kao i viršle, krajem osamdesetih. Posle kod Bate u Beški, za klasu bolje. Nisam odavno bio u Beški, ali mislim da je Dejan nastavio da drži ćaćin nivo bod budnim okom mama Glorije.  

Link to comment
On 6.8.2020. at 19:42, Jumanji said:

Da, nsam bila jasna, nema ga po prodavnicama, marketima i sl, vec na tezgama iskljucivo, u tom smislu.

Ne cepidlaci, nego daj preporuku.

 

Gde pobogu kupujete kore??

 

 

 

JakeBlues, radi li još famozna Vuka na Bajlonijevoj? 

Link to comment

Morao bih da proverim, sve su ih ispremeštali kada su radili neki kao facelifting pijace, teško je pohvatati gde je ko. A i ko se samo šlepa na staru slavu tj. brand.

 

Link to comment
2 hours ago, ajgor said:

 

Prvu domaću paštetu u debelom crevu smo kupovali kod starog Laze u Krčedinu, kao i viršle, krajem osamdesetih. Posle kod Bate u Beški, za klasu bolje. Nisam odavno bio u Beški, ali mislim da je Dejan nastavio da drži ćaćin nivo bod budnim okom mama Glorije.  

 

:)

 

A sto se tice Bate, nije to to.. Previse forsiraju te germanske zacine za moj autohtoni ukus

Link to comment
3 hours ago, ajgor said:

 

JakeBlues, radi li još famozna Vuka na Bajlonijevoj? 

Ne radi više Vuka, ostala je radnja Vuka, drže drugi ljudi. Kore su solidne, nisu kao Vukine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...