Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Sad sam se setio neceg sto sam kao dete jeo u slast.. 

Pasteta.. u crevu. Al domaca. Kod jednog naseg lokalnog mesara (koji je pokojni, a mesara odavno zamandaljena) u jednom selu u sremu. To je bio pravi delikates. Isto je pravio odlicne virsle domace. Znamo sta sve ide u ta dva proizvoda, al kad je domace.. bilo je vrh :)

Da l je to neko jeo skoro.. de ima da se pazari? Recimo negde u ns? 

Link to comment
8 hours ago, ZSNj said:

Sad sam se setio neceg sto sam kao dete jeo u slast.. 

Pasteta.. u crevu. Al domaca. Kod jednog naseg lokalnog mesara (koji je pokojni, a mesara odavno zamandaljena) u jednom selu u sremu. To je bio pravi delikates. Isto je pravio odlicne virsle domace. Znamo sta sve ide u ta dva proizvoda, al kad je domace.. bilo je vrh :)

Da l je to neko jeo skoro.. de ima da se pazari? Recimo negde u ns? 

 

 

ja se sećam da smo često početkom devedesetih kupovali negde paštete  od konjskog mesa. Bile tamne, guste i vrlo jakog ukusa

 

Ne znam da li toga sada igde ima

Link to comment

juce u Idei naidjem na ovaj sir..i naspram konkurencije dostupne na trzistu uopste nije los..ima fin ukus,oseti se cak i parmezanska slatkastost i nije piljevinast nego cak i vlazan

pakovanje je 100g oko 170din

 

_full.jpg

Link to comment

Recite mi koje kore za pite, dakle iskljucivo tanke kupujete, ali po marketima ako nesto valja, da ne dolazim do vasih pijaca Nbg ili Zemuna -.-

 

Do skoro sam kupovala na pijaci, privatnik jedan na vise mesta prodavao i stvarno su bile prvo odlicne, pa dobre, ali vremenom, kako to vec kod nas biva, sve gore i gore, tj.deblje i deblje, da su poslednji put bile katastrofalne.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
On 5.8.2020. at 18:16, Jumanji said:

kore za pite... privatnik jedan na vise mesta prodavao...

Zanimljivo mi je kako je ovaj termin opstao.

 

ima li nekoga sada ko prodaje kore a da nije privatnik?

Link to comment

Da, nsam bila jasna, nema ga po prodavnicama, marketima i sl, vec na tezgama iskljucivo, u tom smislu.

Ne cepidlaci, nego daj preporuku.

 

Gde pobogu kupujete kore??

 

 

Link to comment

Ma super mi je ta rec. Sad je privatnik onaj ko ne prodaje robu u korporativnim (privatizovanim) supermarketima, nego radi privatno, samostalno. 

 

Nastavljam da cepidlacim bez ikakve preporuke za kupovinu kora :happy:

Link to comment
5 minutes ago, renne said:

Saša

+1

 

Ed: premda ume i njima da se provuče po deblja tura, ili par debljih komada u pakovanju...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

 

 

 

Ma super mi je ta rec. Sad je privatnik onaj ko ne prodaje robu u korporativnim (privatizovanim) supermarketima, nego radi privatno, samostalno. 

 

Nastavljam da cepidlacim bez ikakve preporuke za kupovinu kora happy.gif

 

Pa znači nisam pogrešila [emoji848] posto se prodaju isključivo na pijaci, na tezgama, pa i oko pijace kod onih baba [emoji14]

 

Hehe[mention=1278]Ras[/mention] kakva provokacija [emoji41] umem naravno, ali to radim samo u specijalnim prilikama (da pokažem da umem [emoji3]) i kada imam vremena [emoji846]

 

Hvala svima, probaću Sašu [emoji16]

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...