Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

1. nema da ja znam. od zobenih vidjala sam samo florida bel pahuljice i hahne pahuljice, dakle samo pahuljice, i takodje sitno mlevenu zob, da ne kazem ovas, jednog domaceg proizvdojaca i u deemu neke nemacke. 2. nema da ja znam, osim ako nisu obogatili ponudu u prodavnicama zdrave hrane. mozda ima u nekim supersnabdevenim. a da, mozda i u deemu, oni imaju nemacki program zrnevlja i pahuljica. 3. ima u merkisu, rodicu, mozda u i ostalim hiperima.4. prodavnice zdrave hrane.5. ima. prodavnice zdrave hrane.
tu sam i ja informaciju dobila od mojih pa sam htela da ih proverim ovde.hvala
Link to comment
ima li i gde da se kupi u beogradu :1.steel-cut oats cereal /on je onako grubo mleven/2. flaxseed meal- znaci samleven3. oni aluminijski 'plehovi' u kojima se , ovde, pece curka pa se posle upotrebe bace, veliki, za rernu, duboki?4. rice milk5. ima li hleba bez kvasca, bez vestacke boje, bez prezervativa, secera i td...oni vec upakovani ne iz obliznjih pekara?
Sleeper - 1977Miles Monroe: Where am I anyhow, I mean, what happened to everybody, where are all my friends?Dr. Aragon: You must understand that everyone you knew in the past has been dead nearly two hundred years.Miles Monroe: But they all ate organic rice!
Link to comment
pa progovori, majka mu stara, gazzo, mrsis o hrani 24/7, detoxu, nutricistima a cutis.
pa odgovorio sam ti ono sto je ostalo neodgovoreno i sto sam znao, ostalo nemam idejumogu da dodam da kada/ako budes zvao radinu ordinaciju pitas za taj krupno mleveni ovas = ako je to sto si pitao = posto nisam siguran da poznajem to sto si na engleskom napisao. moguce je da oni znaju kako da do toga dodju posto koriste ovas u obrocima koje prodajuotherwise - svi ostali prodaju pahuljice kao sto ti je darling napisala, a povremeno na kalenicu se pojavi jedan cikica sto prodaje heljdino, kukuruzno i ovseno brasno - opet ne znam da li bi se s njim moglo dogovoriti da ti se to grubo samelje ali bi verovatno potrajalo dok ga ne pronadjes, pa organizujes bla blamleveni lan - toga je bilo u nekim bezumno skupim pakovanjima po bio shopovima. meni bilo skupo i probao sam da meljem i naravno nisam uspeo u kucnoj varijanti. svejedno koristim tako ucelo, ali vidim da ozbiljni nutricionisti to ne preporucuju jer ni stomak to ne moze da razbije.rice milk, ima svuda po boljim bio spajzovima.plehovi svuda po boljim hipermarketima, metrou itd.hleb bez kvasca - ima nesto po bio shopovima, probaj onaj u hilandarskoj koji ima neko indijsko ime. taj je nepojamno tvrd i dosadan, stvarno deluje kao nekakav poveci kameni oblutak. ne znam zasto mora da ti bude zapakovan, ako je to samo retoricki uslov imas na kalenicu u prolazu malom gde se iz onog dela pijace gde se jaja, kolaci i ostalo izlazi na maksima gorkog zenu koja prodaje iskljucivo zajeban hleb raznih crnih varijanti - ima izmedju ostalog i hleb bez kvasca, naravno sve je bez ikakvih dodataka i taj je neuporedivo bolji.btw ne znam kako se pravi hleb od onog kiselog testa (sour dough), da li to ima kvasac ili ne ali ako ti to radi posao, mogu na pp da ti posaljem kontakt za ubedljivo najbolji hleb u srbiji, koji se 1 nedeljno isporucuje iz okoline sapca sa jedne organske farme, prave ga stranci, kosta nesto oko 200 din za 1kg i neverovatno je dobar.
Link to comment
  • 2 weeks later...

zna banatjanin. ima da neko to gaji u vojvodini. ja sam to mnogo davno video na zemunskoj pijaci, ima 6-7 godina najmanje. ocigledno, statisticka greska. mislim da onaj ko je to pomenuo ne zivi u srbiji.

Link to comment
zna banatjanin. ima da neko to gaji u vojvodini. ja sam to mnogo davno video na zemunskoj pijaci, ima 6-7 godina najmanje. ocigledno, statisticka greska. mislim da onaj ko je to pomenuo ne zivi u srbiji.
bas steta sto se vise ne koristiovde raste kao korov - svako dvoriste ima jedan zbun..
Link to comment

Gde u Beogradu ima da se kupe najljuce i najzajebanije papricice, sveze ili ne, svejedno? Treba mi za neka korejska izivljavanja.

Link to comment

sve zavisi sta je za tebe najljuce i najzajebanije - mogu ti dam od mojih suvih koje mi stoje na terasi. kupio venac negde na jugu srbije prosle jeseni, ako sam potrosio 15-tak komada preko zime. 4-5 komada u blenderu bi trebalo da ti skenjaju zelju za zivotom (samo ne treba vaditi semenke), ako si relativno normalno ljudsko bice koje voli ljuto. povremeno se vide po pijacama neke uvozne koje lice iz daleka na halapenjos.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...