Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Kako čujem, ima kod Mejdejke.. tamo gde sam ja bio, strancima nisu dali da ih pazare, mater im rasističku. A meni je sake radio pos'o sasvim korektno. Jednom sam pola onog elektronskog kupatila izbljuvao. A posle išao u parlament. Vratimo se na temu, jer ima još interesenata. Neko od beogradista komunicirao sa tim reštoracijama, oklen njima? I zar nemate u Beogradu neku radnju sa međunarodnom cugom, jebem vas u centralizam?

Edited by Buck Naked
Link to comment

Treba u Srbiju to da se nađe.. ovako na jednu flašu sad il nikad - bolje da te ne opterećujem. Jer ja mislim na tebe i to sve tako. A i onda ću ti se morati podati..

Edited by Buck Naked
Link to comment
Treba u Srbiju to da se nađe.. ovako na jednu flašu sad il nikad - bolje da te ne opterećujem. Jer ja mislim na tebe i to sve tako. A i onda ću ti se morati podati..
Pa gde su te gilje??... angry.gif
Ne mogu sada da otvaram radnju. Kad prodje kriza. Za sada samo po narudzbini. Ima Paul Smith radnja 10 metara od moje kuce, ali u Fra.Bucketu sam vec odvojila jednu Dzapanizerku. Ovo preostalo sto imam nije za Bigeja. Mora novi kontigent. E, i MD casti sakeom preko!Ma u stvari, Bigeju, spakovacu ti ja jednu lepu ridjokosu i Jameson i ajde ciao! Edited by MayDay
Link to comment
  • 2 weeks later...

di da kupim mermerni avan? koliko su oni teski, uopste?koje biljke/zacine preporucujete za uzgajanje u stanu? Bosiljak planiram da pazarim, imate li jos neku ideju?edit> gde moze da se kupi jamajcanski biber?

Edited by pacey defender
Link to comment

meni peršun, pitoma nana, ruzmarin i tzv. lisnati celer uspevaju baš dobro. samo, ako nameravaš da gajiš nanu, nikako je ne sadi u žardinjeri, jer ostaje kao korov godinama, i vrlo je teško otresti je se. od nabrojanih - celer i peršun možeš bez problema da uzgajaš u sobi. i feferoni uspevaju u sobnim uslovima, samo što se dobije jedva dvadesetak patuljastih plodova godišnje.sa korijanderom i majčinom dušicom nikada nisam imao većih uspeha. ne znam da li je fora u neodgovarajućem zemljištu ili višku/nedostatku sunčeve svetlosti, odnosno toplote.

Link to comment

vrlo solidni i masivni mermerni avani, kod kineza u bloku 70. prodavnica hrane u prizemlju starog dela trznog centra sto gleda na onu glavnu dzadu kroz blokove, sa po 2-3 trake, ne znam ime.

Link to comment

ne bih znao da ti kazem cenu, ali na stranu hajp iz TV emisija, ti avani nisu tako prakticna stvar. recimo kada pomenu garam masalu, uvek cu ti radije preporuciti da novac plasiras u nov mali elektricni mlin za kafu, on je keva za usitnjavanje zacina a kosta plafon 20E. ako ti nije gadno, romulijanci po buvljacima to valjaju za 100 kinti. ko voli i ima razvijenu desnicu ruku, cak moze da se izmotava i sa starinskim rucnim mlinom, pod uslovom da je ili dobro opran (i tako odstranjen miris kafe) ili nikada nije koriscen u te svrhe. ako si kupio zacine za garam masalu u cvrstom stanju i zelis da ih sameljes u prah, razmisli kakva te akcija u avanu ceka da recimo istucas anis ili cimet. pa ja se smorim kad krenem da petljam sa svezim ruzmarinom a kamoli sa necim sto su realno komadici tvrdog, suvog drveta.

Link to comment
razmisli kakva te akcija u avanu ceka da recimo istucas anis ili cimet
zamišljam da tučem svoje poslodavce blunt objectom u zube, i ide sasvim lepo
Link to comment
zamišljam da tučem svoje poslodavce blunt objectom u zube, i ide sasvim lepo
idealno.ja prvo pocela sa bokserskim dzakom, ali doslo do nekog blagog samopovredjivanja, tako da sam presla na avan. vredi svake pare.mada dosta dobro deluje i pikado/dart tabla na koju nalepis sliku neprijatelja. nekad sam vrlo volela da pogadjam pocivseg predsednika u desnu zenicu.posle trola, savet, secam se da sam negde ovde kacila sliku izuma dzejmija olivera (da, da, tog) kog sad nema na sajtu, ali kao neka boca za kuglanje od cvrste plastike sa mermernom kuglom na vrhu. odlicna je za drndanje svih mogucih zacina, iako na prvi pogled ne deluje tako.mislim da se zvalo shaker i da je kostalo oko 10 funti.evo, nasla slikushakers.jpg Edited by luba
Link to comment

drzao sam tu spravu u rukama pre par meseci, i nije me ubedila da vredi tih 15-tak E koliko je kostala na saleu. mislim da to ima vise rezona za razne vinegrete i marinade kada spajas tesko spojive tekucine (ulja, sosove, sirce) pa ih onda ta mermerna kugla razbije. otherwise, nema sanse da se tu odvije neka ozbiljnija akcija usitnjavanja.

Link to comment

vasudeva, hajde molim te, napiši sastojke i količine za garam masalu, do sada sam zaobišao jedno petnaest recepata zbog toga što nemam tog začina. Unapred zahvaljujem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...