Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

12 minutes ago, nisam ja said:

a viš ja sam glupson koji stavlja u kese na kasi :lolol:

 

dobro, desi se da se neko prvi put zajebe, ne padne mu na pamet da time usporava kasu (osim ako meće u kese brzinom svetlosti)

drugi - treći put ti sine kada gledaš one ispred sebe kako ubace sve u kolica, pa se pomere par metara i natenante sortiraju

Link to comment
12 minutes ago, nisam ja said:

 

 

a viš ja sam glupson koji stavlja u kese na kasi :lolol:

 

 

I ja :( Al sam brz kao i kasir, pa nisam nimalo pravio gužvu.

 

5 minutes ago, Frank Pembleton said:

 😉 ovo za jeftinije proizvode, to ti je pravilo kod svih, ono što prodavac hoće da proda tj.  najnepovoljniji odnos cena/komad se uvek stavlja u "visini očiju"  a ovi povoljniji dole...

 

Kako dodje do ove logike?! U visini očiju se stavlja ono što želi da se više istakne. Al to nikako ne znači da su tu najlošiji odnos cene i kvaliteta.

Link to comment
21 minutes ago, aram said:

Dani Italije - preporučih već negde, ali da ponovim: grilovane artičoke u ulju! 

 

 

nema ovo kod nas u katalogu

 

meni Lidl onako...

80% stvari tamo ne jedem,ima vec par stvari koje samo tu kupujem,jaaako me nervira guzva i verovatno bih isla cesce da mi je blize

 

nisu mi problem cene gore i nije mi problem da vozam dve stvari u velikim kolicima.. ono sto me nervira je sto je jako mala radnja za toliko velikih kolica i Novom Sadu je staaalno jako velika guzva

 

i vec nedeljama nema zamrznutih mesavina povrca u Nsu :isuse::unsure:

Link to comment
9 minutes ago, Timmy said:

 

I ja :( Al sam brz kao i kasir, pa nisam nimalo pravio gužvu.

 

 

Kako dodje do ove logike?! U visini očiju se stavlja ono što želi da se više istakne. Al to nikako ne znači da su tu najlošiji odnos cene i kvaliteta.

U smislu da želiš da zapališ nešto što je nabilo cenu samo što je to ta neka fensi robna marka i prodaje se u manjim pakovanjima.

Nisam "došao" do te logike nego me učili kad sam slagao. A pitaj po marketima kako se slaže. Ne kažem da je kvalitet loš nego je cena "nabijena" , bez preteranog razloga...

Link to comment

Tu se stavlja ono što želiš da prodaš. Pa ako ti je cilj da to najbolje mesto iskoristiš za uvaljivanje onda ok.

 

Ali ako ti je cilj maksimalna zarada tu se stavlja ono sto ce doneti najveći obrt i zaradu.

 

Naravno, najčešće je slučaj da se miksuje u zavisnosti od više faktora.

Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jbga, sad ti daješ nepoznatom čoveku kolica u koja si stavio kintu 😉 

 

A ovo za jeftinije proizvode, to ti je pravilo kod svih, ono što prodavac hoće da proda tj.  najnepovoljniji odnos cena/komad se uvek stavlja u "visini očiju"  a ovi povoljniji dole...

bilo to nekih 15 dana nakon otvaranja (Trošarina) još dok se mnogi detalji nisu znali kako stvari funkcionišu u lidlu a navala raje nije posustajala

 

motao se neki tip oko onog prostora gde se uzimaju i odlažu kolica i sve kao on će to uparkira umesto kupaca, pa sve radi sporo i pažljivo, a diskretno motri da li se kupac okrenuo i otišao, kad sam ja prišao gurnuo kolica i zabravio sa onom pločicom na kratkom lancu pa mi se vratila petodinarka gledao me onako kiselo sa izrazom lica: "e baš si morao, pa još tako da te drugi vide kako se to radi"

 

prvi put tu "tehniku" oko preuzimanja i vraćanja kolica sa kovanicom sam video u Pevecu (dok se nije zatvorio) pa sam znao za foru

 

ipak, malo i da ih pohvalim: imaju najbolje uređen i iskorišćen prostor za parkiranje gledajući optimalnu iskorišćenost parcele, parking mesta nikad dovoljno, ovi su se bar potrudili da isplaniraju minimum prostora za dostavu robe, a maksimum za automobile posetilaca koliko im prostor oko objekta dozvoljava

Link to comment

Ja sam ispao tako glup u Kelnu davnih dana. Nisam seljak znao za to ostavljanje marke u kolica i pošao da uzmem od gospodje koja je krenula da vrati. Bio u fazonu nemojte gospodjo da se cimate, meni ionako trebaju. Umalo me matora Švabica nije istukla torbom dok sam shvatio o čemu je reč :(

Link to comment
16 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nisam "došao" do te logike nego me učili kad sam slagao. A pitaj po marketima kako se slaže. Ne kažem da je kvalitet loš nego je cena "nabijena" , bez preteranog razloga...

 

ja sam razumeo da se J-♣ žali da je proizvod upakovan tako da se (kroz foliju) vidi onaj lepši deo, a kada raspakuješ ono ispod svašta.

 

To sam viđao svuda, ne baš da mi uvale pileća leđa uz batak, ali fakat da kada je nešto mešano i šareno ono poželjnije bude vidljivo. Na primer šampinjoni u stiroporu, na gornjem spratu su oni lepi, a dole kako kad. 

Šampion su mi bili jednom prilikom inćuni u tegli iz Metroa. uz zid velike tegle lepo naslagani inćuni, a unutra, u sredini - šuplje.

Link to comment
Ja sam ispao tako glup u Kelnu davnih dana. Nisam seljak znao za to ostavljanje marke u kolica i pošao da uzmem od gospodje koja je krenula da vrati. Bio u fazonu nemojte gospodjo da se cimate, meni ionako trebaju. Umalo me matora Švabica nije istukla torbom dok sam shvatio o čemu je reč :(
Sad se motas oko Lidlova, vise prometa [emoji38]

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Jaoo sta ste sve ispisali, ok moracu sa "prirucnikom" u kupovinu [emoji4]

 

Sto se tice cena nikad ne gledam nju, vec prvo sto pise u opisu, naravno kod prozvoda koje ne kupujem cesto, jer po maxiju brljaju recimo, jedan proizvod stoji ispod cena drugog artikla, tako da necu valjda imati problema sa tim.

Nego cula sam da su jedne cene na policama, a druge na kasi, desava se jelte...pa se tu prave blesavi...e sad ako kupujes par stvari ok, ali vise, ko ce da pamti cene jos ako su tako ekspresni na kasi (ocigledno sa razlogom [emoji2955])..mehhh

 

Duboka su i velika kolica i u Veru i da ume da nervira.

 

Ovi dani Italije moraju da se overe [emoji41]

A sada su Grcke? [emoji848]

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...