Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

16 minutes ago, Majo said:

i kakav to ukus ima, kad nema na boraniju?

 

kao neko super zeleno mediteransko povrce koje se slaze uz belu ribu. meni boranija uopste ne ide na finu ribu, a ovo ide, nezno je, orasasto i sluzavo, da prostis. 

Link to comment

i meni se svidja..nije kao boranija,ima jos neki smek

 

a evo kaze frile da nije ista biljka..

 

mada ja volim i klot zelenu boraniju ali najvise volim onu zelenu,pljosnatu sto je za salatu ali je nigde ne nalazim 

 

boranija-seme-cer-starozagorski.jpg

Link to comment

tenks, frile, eto objasnjenja zasto nema ukus boranije, nego ukus sebe :D

 

ja volim frenc bins, takozvanu olovku, al samo sam je jednom uvatila na pijaci ovog leta. ima u maksiju zamrznute delezove olovke. ta mi je daj sta das jer nema bolje, posto prvo ima okus leda i kese u koju je pakovana, a ukus boranije se razvija kasnije, somelijer za boraniju (boranijer) bi reko da je dosta kompleksna :D

 

Link to comment
tenks, frile, eto objasnjenja zasto nema ukus boranije, nego ukus sebe [emoji3]
 
ja volim frenc bins, takozvanu olovku, al samo sam je jednom uvatila na pijaci ovog leta. ima u maksiju zamrznute delezove olovke. ta mi je daj sta das jer nema bolje, posto prvo ima okus leda i kese u koju je pakovana, a ukus boranije se razvija kasnije, somelijer za boraniju (boranijer) bi reko da je dosta kompleksna [emoji3]
 

Ma buranija ko buranija, samo brzokuvajuća


Stalno se svadjate vas dvoje :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...