Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Darling, to da potapanjem psenice je da bi na površinu izasle truncice i necistoce. Ako uzimas neko pakovano zrno, verovatno nema potrebe za tim. Ja kupujem ovde u DMu, i bas je "cista", tako da sam posle prva dva puta prestala sa tim.

Ja je stavim da se prokuva i onda smanjim na bas tihu vatru, poklopim i zaboravim na nj nekoliko sati. :) Proveris u medjuvremenu koliko se raspala i reagujes na vreme po sopstvenim potrebama za mekocom.

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

to je uvek riski, jer mnogo zavisi od kakvo je zrno. moze da se izopachi na obe strane. ja sam sledbenica ekspres lonca, da se zagreje otvoreno, zatvori, kad ispishti iskljuchish i ujutro kad se oladilo etoga, kompaktno i skuvano. 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

da se ogradim, ja sam 'senicu kuvao samo za pecanje :D  riba se nije zalila :) .

 

sad bez zezanja uvek je bila mekana pod prstima a isto sam je natapao pa kuvao, cini mi se nikad duze od sat ipo..

Link to comment

drugovi, ali ja nemam ekspres lonac :D

 

obicno ne popatapam, al ima kad razmisljam unapred pa potopim da bih skratila vreme kuvanja. to radim sa rizom za sutlijas (al sledeci put cu je samleti, moram sutlijas da svedem na 5 minuta). znaci, ne bih postigla rezultat da psenicu natopim, pa je bacim da vri 10 minuta ko ovas (i to do pola u mleku, gde ima potencijal da zagori), i ostavim je preko noci bez dodatnog utopljavanja cebadima, nego stvarno moram da potrosim plinsku bocu da bih jela zito s makom, jer sam zamislila da je to fantasticno. dal je vredno truda, videcemo :D

pisacu sta je ispalo od moje plemenite namere kad je realizujem. 

hvala :)

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

uuu, jedva chekamo precizan recept sa izbachenim shecerom :D

Sve ce biti OK, samo ako popatapanje prodje kako treba :D

5 minutes ago, darling said:

obicno ne popatapam...

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

popatapanje je po meni skroz ok :D

I meni, toliko da razmisljam ima li smisla da se bacim na biciklo i odem da izvedem jos jedno popatapanje :D 

Link to comment

Potapaj obavezno,a smanji nocenje pod cebadima jer tada pukne zrno.Za pecanje je to bilo obavezno a i kada se pravi zito.Da bi ti ostala cela zrna a ljuska da ipak bude kuvana,pitapaj i skuvaj male kolicine da utvrdis satnicu.Obavezno psenica golija.Brze se kuva i lepsa je.

Link to comment

wtf iz fitinska kiselina? :D

 

 

sve cu to zito da razmatram kad dodje vreme, sad se tek zanimam, kod mene su to procesi. beta, odlicna ideja za bulgur. koji isto nikad u zivotu nisam kuvala, pa kad ozbiljno pocnem da razmisljam o bulguru, i to cu vas pitati za savet kako :D inace, ima da se kupi i kuvana spelta u konzervi, spelta je valjda neka psenica, znaci ima psenice za sve tipove licnosti, tradicionalne, ekonomicne, prakticne, hipstere, svetske ljude, sve ima :D

 

inace, poljaci peru i kuvaju mak. prvo kuvaju u vodi po posebnoj proceduri, onda cede, pa tek onda melju. moram jos to da istrazim, nisam do kraja shvatila kako melju mokro zrno, jebe me gugl translejt :D

 

namenski, ne popatapaju ga! :D

 

 

 

 

Edited by darling
Link to comment
55 minutes ago, darling said:

dana na bajloniju vise ne radi. zbogom carnoce po 900 dinara kilo. ako neko otkrije novu lokaciju, dojavite.

 

crni dane a crna sudbino
o kukavno sirstvo ugašeno
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...