Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

On 29.6.2018. at 12:53, ToniAdams said:

hehe, ne moze da ode. ko duh neki nekog pogubljenog plemica koji luta po nekad njegovom dvorcu a sada jazbini kakve komunisticke bitange.

:heart: :tresnjica: :heart:

 

Brate pomalo scary karakter taj tip...:laugh:

Link to comment

e'o, ja koja samo konzumiram kozije, i sledstveno samo to i trazim, primecujem, nigde nikad nisam videla koziji maslac (mada ga sigurno ima negde) kada imam redovnu isporuku kozijeg kajmaka, maslac bi takodje trebalo neko negde da pravi, makar za sopstvene potrebe (npr drzi samo koze, a ne drzi krave)

Link to comment

dok sam to pisala, u medjuvremenu sam se dopisivala s nekim kozarima iz kragujevca (lepota interneta :)), koji su mi objasnili da kozji maslac nema konzervansa ni aditiva i da ga je nemoguce odrzati na visokim temperaturama. zato ga sad nema, a ima ga u kasnu jesen i rano prolece, a zimi, kad su idealne vremenske prilike za maslac sve mleko ide jaricima. ako ja zaboravim ti se seti da im pisemo krajem septembra, da vidimo kako stoje stvari :)

Link to comment

:laugh:

 

 

nikad u zivotu nisam napravila strudlu s makom, al ako je uprkos tome i dalje zelis, rado cu se upustiti u eksperiment. samo reci da.  

Edited by darling
Link to comment

Gde kupujete jaja, da je provereno ali i povoljno? :) Kakva su jaja na pijacama?

 

 

Donedavno uzimao direktno sa PKB gazdinstva ali nemaju vise ispostavu u gradu.

Edited by Friend
Link to comment

jel kuvo neko psenicu? u teorijskom sam eksperimentu, razvijam jedan recept. i sad, negde sam nasla metod da se psenica potopi da prenoci u vodi, i onda se kuva tri do cetri sata u pola mleku pola vodi. meni tolko vreme zvuci nepotrebno i previse. secam se da je komsinica nana kuvala psenicu za zito u ekspresu, pa ga ususkavala cebadima da prenoci. zasto ova tri cetiri sata, nema smisla. na kraju psenica na treba da bude skasena, nego da ostane u zrnu, znaci ne raskuvava se. zbunjena sam. molim iskustva ko ima da podeli sa mnom. fala :)

 

 

Link to comment
nema potrebe toliko da se kuva posle natapanja, vrv sat-sat i po...  

a uvek mozes i da probas dok se kuva..

 

to je uvek riski, jer mnogo zavisi od kakvo je zrno. moze da se izopachi na obe strane. ja sam sledbenica ekspres lonca, da se zagreje otvoreno, zatvori, kad ispishti iskljuchish i ujutro kad se oladilo etoga, kompaktno i skuvano. 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment

Moj bivsi cimer, a kasnije kum "90-tih je cesto kuvao psenicu. Svakih par dana. Kad procitah 3-4 sata odmah sam pomislio malo :D meni se cini pola dana da se kuvalo. Reso i obicna serpa, tako da su ta 3-4 sata verujem OK. Za ekspres ne znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...