Jump to content
IGNORED

Moderacija

hattori

Recommended Posts

sitan predlog.hajde da preimenujemo forum u forum.rs i nabiflamo vidljivost svuda gde mozemo. postojeci korisnici zadrze pravo logovanja na potforum "Parapsihopatologija" na kome ce se uclanjivati masonski, dakle samo po pozivu. na ostatku foruma se napravi ludilo kao sto je forum.hr sa milion korisnika i svim mogucim temama.jebote, pa ti ljudi imaju topic o PVC stolariji koji je aktivan 8 godina i ima 185 strana :Hail:

• Replies 27.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• teacher

649

• Miralem

853

• henrik larsson

660

• Аврам Гојић

1191

sitan predlog.hajde da preimenujemo forum u forum.rs i nabiflamo vidljivost svuda gde mozemo. postojeci korisnici zadrze pravo logovanja na potforum "Parapsihopatologija" na kome ce se uclanjivati masonski, dakle samo po pozivu. na ostatku foruma se napravi ludilo kao sto je forum.hr sa milion korisnika i svim mogucim temama.jebote, pa ti ljudi imaju topic o PVC stolariji koji je aktivan 8 godina i ima 185 strana :Hail:
jedva smo pregurali izbornu noć i to sa samo 600 online korisnika. plus ni vas 4500 ne može niko da moderiše, ko bi moderisao ČvP pdf kad bi stigla prava ekipa...

Ne vredi, ovde bi ti to preraslo u četničku alu/drvo vs partizansku PVC stolariju, ili bi tema išla - stavio sam PVC prozore - skini ih - +1

jedva smo pregurali izbornu noć i to sa samo 600 online korisnika. plus ni vas 4500 ne može niko da moderiše, ko bi moderisao ČvP pdf kad bi stigla prava ekipa...
moderacija, šmoderacija...a reci da mi je do jaja ideja, barem u načelu. imaš početnu vidljivost, možda bi mogao da zaradiš nešto od cele priče. imam trip da ovde već sedimo jedni drugima na glavama, a gosti čekaju godinu dana pre nego što se usude da zakucaju na vrata pošto ih čekamo mi sa batinama i lancima. vreme je za promene.samo ti ubacujem rovca u glavu
moderacija, šmoderacija...a reci da mi je do jaja ideja, barem u načelu. imaš početnu vidljivost, možda bi mogao da zaradiš nešto od cele priče. imam trip da ovde već sedimo jedni drugima na glavama, a gosti čekaju godinu dana pre nego što se usude da zakucaju na vrata pošto ih čekamo mi sa batinama i lancima. vreme je za promene.samo ti ubacujem rovca u glavu
Pa dobro, ako imaš jedno 700e mesečno (po e-novinama i filipenku) za jedan jak™ server, ne bi bilo loše. Mi smo spremali nešto nalik na news pre njih, ali smo zakasnili i takvo proširenje je onda je palo u vodu. Inače, potencijal ovakvog foruma nije dostignut jer je naš prosek oko 3000 unique visitors dnevno, a aktivnih korisnika (onih koji pišu) je 10x manje. Kad sam već kod statistike, u toku izborne noći smo malo jebali kevu, pa je tako pregledano više od 170k stranica od strane preko 7k ljudi i par botova.
Pa dobro, ako imaš jedno 700e mesečno (po e-novinama i filipenku) za jedan jak™ server, ne bi bilo loše. Mi smo spremali nešto nalik na news pre njih, ali smo zakasnili i takvo proširenje je onda je palo u vodu. Inače, potencijal ovakvog foruma nije dostignut jer je naš prosek oko 3000 unique visitors dnevno, a aktivnih korisnika (onih koji pišu) je 10x manje. Kad sam već kod statistike, u toku izborne noći smo malo jebali kevu, pa je tako pregledano više od 170k stranica od strane preko 7k ljudi i par botova.
dobro pusti sad lopova Peru. koliko bi realno kostao server koji bi mogao da izdrzi, recimo, 3 puta vece opterecenje nego tokom izborne noci?stvar je u tome sto su u izbornoj noci tvitovi zaista generisani na PPP-u. palo mi je na pamet kako bi izgledalo kada bi se tokom nekog vaznog desavanja (a ovde se sva prate vrlo pomno i uz obilje insajd informacija koje se vrlo cesto pokazu tacnim, kao Hazardova obavijest da ce Tadic trcati na maratonu, da dam banalan ali ilustrativan primer) - insajd informacije u realnom vremenu preradjivale u pravi pisani narativ, uz postovanje svih pravila novinarske etike (sve moguce ograde itd.), i pretvarale u RSS feed ili sta ja znam.da li imas blagu predstavu koliko bi to bilo citano i linkovano?govorim o znatnom povecanju foruma koji bi imao i sui generis news komponentu. anonimnu, viralnu, ajde da kazemo tracersku, ali neproverene tvrdnje se iznose bas takve kakve su - uz ogradu. Edited by Marko M. Dabovic
dobro pusti sad lopova Peru. koliko bi realno™ kostao server koji bi mogao da izdrzi, recimo, 3 puta vece opterecenje nego tokom izborne noci?stvar je u tome sto su u izbornoj noci tvitovi zaista generisani na PPP-u. palo mi je na pamet kako bi izgledalo kada bi se tokom nekog vaznog desavanja (a ovde se sva prate vrlo pomno i uz obilje insajd informacija koje se vrlo cesto pokazu tacnim, kao Hazardova obavijest da ce Tadic trcati na maratonu, da dam banalan ali ilustrativan primer) - insajd informacije u realnom vremenu preradjivale u pravi pisani narativ, uz postovanje svih pravila novinarske etike (sve moguce ograde itd.), i pretvarale u RSS feed ili sta ja znam.da li imas blagu predstavu koliko bi to bilo citano i linkovano?govorim o znatnom povecanju foruma koji bi imao i sui generis news komponentu. anonimnu, viralnu, ajde da kazemo tracersku, ali neproverene tvrdnje se iznose bas takve kakve su - uz ogradu.
180 - 260 eura mesečno, koliko mogu da procenim. No, ljudi koji rade ovde imaju i svoje živote.
180 - 260 eura mesečno, koliko mogu da procenim. No, ljudi koji rade ovde imaju i svoje živote.
naravno, naravno.inace ko ono bese preneo info da njuz.net ima 7 banera, a zakup svakog kosta 1.500 evra mesecno :) ja sam malo slab u racunu, mislim da je to cifra veca od 10.000 evra mesecno.to je jedan aspekt.drugi je: pravi uticaj. mislim svi smo mi ponosni kada shvatimo da je forum brzi i precizniji izvor informacija od svih medijskih kuca u zemlji, a uvek biva tako kada se desava nesto masovno, saznajemo stvari ranije, a reputacija korisnika (koji su, suocimo se, narkomani i pisace ovde dok ih smrt ne rastavi od tastature) ima veliku ulogu u tome kako se vesti procenjuju. to je povratna sprega koja jaca svakim novim ukucanim postom ovde.zamisli to isto, pa jos jace.
Vasi dojadilo da radi za druge, pa pravi svoj news feed :)pozdravljam!
pa dao mi Filipenko ideju, iskreno, sa svojim rantom na "parazitske" medije. plus topic o PVC stolariji na forum.hr. missim na kraju ce svako u Srbiji imati internet, a mi imamo ogromnu mrezu kontakata i sve sto radimo sa njome je da se zajebavamo sa Beskom i tako dalje. Edited by Marko M. Dabovic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...