Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Kupiće se, imam sam Endimion i Uspon Endimiona u kolekciji.

Hvala na obaveštenju.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Mala digresija - ide mi na falus što je Laguna odustala od fantasy izdanja, i ono što su imali ne printaju iznova (Točak vremena alo), samo jbnog Martin, a novitete baš mršavo. Izgleda da je samo Čarobna knjiga preostala.

  • +1 1
Link to comment

Pa verovatno su umislili da će da zarade i na ostalim fantasy serijalima kao što su zaradili na Martinu, nažalost neće slonče u lonče.

Nije da su se pokazali pametni, ionako dugački Malazan su krenuli da još dodatno seckaju pojedine knjige na delove, pa malo li je 10 knjiga pa vam treba još.

Ja sam im ozbilno zamerio kad su odustali od prevođenja Arhive olujne svetlosti od Sandersa, pa baš mi je bilo neozbiljno da se tako krene pa onda ajd zdravo, ko vam je kriv što ste nam verovali.

Prevode i dalje Aberkrombija, video sam bar dva dela Doba ludila u prodaji, to je valjda znak da nisu odustali.

Edited by igoraki
Link to comment

Ma, oni su izdavali fantasy i SF i pre nego je Martin postao mainstream. Den Simons, ceo Pracet, Tocak Vremena, Sanderson (to sto kazes za Arhivne oluje, treba im usi pocupati), Narniju su izdavali, Vukodava...mislim, samo otidji na njihov sajt i prosvrljaj ove dve kategorije, za vise od pola knjiga im stoji "rasprodato". E, Tocak vremena mozes da kupis prve tri knjige (jer su to reprintali) i onda prvi sledeca su dve knjige trinaestog dela, ali nema cetrnaestog...pa ti citaj.

 

Jebo ih Aca Lukas.

Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Kupiće se, imam sam Endimion i Uspon Endimiona u kolekciji.

Hvala na obaveštenju.

Ja Hiperion i Pad Hiperiona imam Lagunina Izdanja, a Endimion i Uspon Endimiona, Polarisova izdanja, i to svaki dvotomni, jer su izdata u ono nevreme 90. i neke. Takođe iz istog ciklusa imam "Siročiće Heliksa", novelu iz sveta Endimiona, opet izdanje Polarisa (edicija Mali Polaris).

Edited by Ian Mancunian
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Siročiće heliksa isto imam, ne sećam se ko je izdavač, samo da je tanka knjižica, bukvalno pripovetka.

Pa da, novela, Polaris je izdavač bio. Koliko znam postoje još neke priče iz Hiperion sveta, ali ovde nikada nisu izdate.

Link to comment
1 hour ago, Ian Mancunian said:

Pa da, novela, Polaris je izdavač bio. Koliko znam postoje još neke priče iz Hiperion sveta, ali ovde nikada nisu izdate.

 

Jesu. "Remembering Siri" je u stvari deo Konzulove priče, a "Smrt Kentaura" je objavljena u nekom od onih godišnjaka koje je izdavao Polaris devedesetih, sećem se kao prva pripovetka u izdanju. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

 

Jesu. "Remembering Siri" je u stvari deo Konzulove priče, a "Smrt Kentaura" je objavljena u nekom od onih godišnjaka koje je izdavao Polaris devedesetih, sećem se kao prva pripovetka u izdanju. 

Hvala na informaciji, nisam to znao. Da da, sećam se tih Polarisovih godišnjaka, možda može još negde da se nađe za pazariti.

Link to comment
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...