Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Dobila od drugarice neuspelu koru za razberi pavlovu najdzelinu. ipak, ja sam iz skole za dobru svinju nema lose pomije, sve se to da srediti. ova je torta :Hail: ako se ne pravi precesto, pa dosadi. kad uspe kora, onda je i na oko jos vise :wub: nego ova sa slike.

post-669-12780783369329.jpg

Link to comment
  • 3 months later...

'Тортеито' у Проте Матеје, код Цицибана. Опако добри колачи, бољи од презента. Коначно у Београду нешто што личи на чизкејк.

Link to comment

imas cizkejk u smokvici na cosku kralja petra i jovanove, jednom bio savrsen drugi put ne, pa sta ti zapadne. meni torteito imali korektne kolace, ali me ta atmosfera i ti ljudi tamo nikad nisu ponukali da se vratim. a ja bas volim kolace :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
imas cizkejk u smokvici na cosku kralja petra i jovanove, jednom bio savrsen drugi put ne, pa sta ti zapadne. meni torteito imali korektne kolace, ali me ta atmosfera i ti ljudi tamo nikad nisu ponukali da se vratim. a ja bas volim kolace :)
Азнам, ако није бечка посластичарница или конфитерија Коломбо у Рију, мени и нема неке 'атмосфере' у посластичарници.Ионако обично понесем колаче кући, лакше ми је него да водим клинца у посластичарницу. :)
Link to comment
Азнам, ако није бечка посластичарница или конфитерија Коломбо у Рију, мени и нема неке 'атмосфере' у посластичарници.Ионако обично понесем колаче кући, лакше ми је него да водим клинца у посластичарницу. :)
kupi onda cokoladni tart u drogenartu, ne mozes da omasis, a nekako je i best baj :)
Link to comment
  • 6 months later...

Zbog mamine pesak torte - verzija sa eurokremom umesto pudinga i kokosa, pao posle 3 meseca bez slatkog. Deblji no ikad. Nastavio sa oblandama, maminim, jel'te. Vi ne znate šta propuštate, ja ne znam kad mi je pun veliki tanjir torte postao nešto normalno.Edit: Da, iz istog razloga prošli put sam prekinuo 11-omesečni period bez slatkiša.

Edited by zorglub
Link to comment
  • 1 month later...
Da, iz istog razloga prošli put sam prekinuo 11-omesečni period bez slatkiša.
Samo ću se pokvareno nasmejati. :wicked: Meni je metabolizam takav da se ne gojim niti mršavim bez obzira na to šta jedem. Sada ću tek da te navedem na zlo.Jafa KeksTesto:- 24 supene kašike šećera- 24 supene kašike brašna- 24 supene kašike mleka- prašak za pecivo- 2 jajaSmutiti i peći dok ne dobije svetlo braon boju i koricu. Testo podeliti na dva jednaka dela.žele:- 2+1 smrznute isečene pomorandže- 5 kašika pekmeza od kajsija- 200g šećera- 2 dl vode- 100g čokolade za kuvanjeu 2dl vode prokuvati šećer,isključiti, dodati pekmez i pomorandže. Polovinu testa sitno izmrviti i dodati smesi. Žele (zovem ga tako iako to nije) naneti na drugu polovinu testa. Treću smrznutu pomorandžu iseckati na tanke šnitove i ravnomerno rasporediti po kolaču. Preliti rastopljenom čokoladom. Ostaviti da se ohladi pa strpati u frižider na par sati. Upozorenje: umazaćete svih deset prstiju. :lol: Ako se dobro organizujete, ceo posao možete završiti za sat vremena.
Link to comment
'Тортеито' у Проте Матеје, код Цицибана. Опако добри колачи, бољи од презента. Коначно у Београду нешто што личи на чизкејк.
Jebo te Torteito. Juče kasno mi dođe da se prošetam do Prote Mateje, da proverim. Prethodno sam obišao i sajt i nameračio se da kupim 3-4 kolača. I dođem u taj usranu Torteito, kad ono prazne vitrine. Nije bilo onog kolača s dugim nazivom (čarobno nešto) i nije bilo Belushi vlažnog kolača. Samo neki sprčeni spljeskani pihtijasti primerci za Muppet show ili trash horror kolači ubojice i slično.Nikad više neću da idem tamo.I u povratku sam morao da uzmem reform tortu kod Orla.A inače su poslednji kolačmejkeri u gradu umrli krajem osamdesetih godina, negde sa zahuktavanjem Osme sednice.Ostala je poslastičarnica u Sremskoj da drži nivo, i tu su kolači odlični kao i žito sa šlagom.Navadio sam neke strance da tu jedu to žito ali ne umeju da izgovore već "Žito Za Žlagom".Petrovići mislim da su prestalida prave kolače, ne znam koji im je, a ni "Zlata" na Slaviji nije ono što je bila jer je nova vlasnica majstorka za mokar leba sa cukar a ne za kolače, a ni sladoled ne drže već nekoliko godina valjda se plaše dizenterije.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Jebo te Torteito. JOstala je poslastičarnica u Sremskoj da drži nivo, i tu su kolači odlični kao i žito sa šlagom.
kad si zadnji put prosao sremskom? :lol: sremska je kao renovirana, u izlogu se prodaju americke krofnice i jos neka przena testa, u novim friziderima nema starih kolaca. opravdano sumnjam da je slasta promenila vlasnika, a da stare recepte nisu zadrzali.zao mi. ionako je propadala godinama, valjda je ovo ocekivan tranzicijski kraj. nikad necu zaboraviti njihove krempite :)a za zito da ti prepoucim zito stamevski ako negde naletis na njega u prodavnicama, ja sam kupila par puta u merkisu i u rodicu, jednom u idei, nigde drugde nisam videla. to zito je fenomenalno. i super se slaze sa frikomovim slagom :wub: i jos da ti preporucim da kad oces da kupis kolace da nosis, sta ces u orlu, idi u moskvu. njihova poslasticarnica se i dalje odlicno drzi. nista se nije pokvarilo.a za torte i to se slazem. mrzim prazne frizidere u poslasticarnicama + sto je skupo, ko da prodaju ne znam sta. Edited by darling
Link to comment
to je ovo?http://www.sultansofistanbul.com/turkish-baklava.htmlajme :oja nesto nisam ljubitelj slatkisa, ali baklave bih mogla da tamanim dok ne umrem. sto bas i nema logike jer su preslatke, znam. al jebo logiku.
Upravo ti, izgleda da su krenuli da osvajaju Beograd kvart po kvart :) Nadam se samo da nisu preslatki, onomad sam u Alžiru u širokom luku zaobilazio orijentalne poslastice - izgleda straobalno, ali strafi te šećerni udar sa prvim zalogajem. S druge strane, sladled od pistaća je tamo bio pojam božanske poslastice, pa još preliven mrvicama karameliziranog badema, čista katastrofa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...