Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

i ja isto mislim da rezanci sa besamelom :blink: nisu neka umetnost, al cutim
pa nisu umetnost, al su nauka. je l znas ti ono hemijsko pravilo slicno se u slicnom rastvara? dakle, brasno u brasnu. divno :)ivy, daj recept.
Link to comment

ma to je moje omiljeno jelo iz detinjstvashpagete obariti..beshamel sos napraviti..spojiti..izruchiti u pleh i zapeci da dobije hrskavu koricu sa svih strana..u hrskavoj korici je tajna ;) hahaha inache i zvanichno se povlachim sa ovog topiksaupravo sam uspela da upropastim 300g keksa,250g margarina,2 pudinga i nekoliko dcg jagodameni kolachi nikako ali nikako ne idu od rukemogu jedino da dajem mishljenje na osnovu utiska nepca svog :P cmrlj izvolite,podijum je vash

Link to comment

@tazzameni to izgleda skroz jestivo :)enivej, evo nove zanimacije :P lici na kacamak s jabukama, u pitanju je griz sa jabukama i jos necim :)fin, blag, ne bas da bi ga covek stalno pravio i kleo se u njega, al u redu je ovaj kolac, nekako svilenkasto nezan.

Link to comment

hvala cmrlj i delija, mada, sto se ne vidi sa slike - malo je sundjerast ukus i ne mirise koliko bi se ocekivalo buduci da u sebi ima banane, jabuke, brusnice i orahe. nikad vise vegan fat free recept.

Link to comment

otvorena prodavnica orijentalnih kolača, dukat-baklava, iza tanjuga (topličin venac 3). ima raznih vrsta baklava, kadaifa, marcipana od pistaća ...krenula da kupujem redom s leva na desno. probala po parčence od šest različitih baklava. sasvim solidne. kad me put nanese kupiću od svake vrste iz ostatka prvog reda, pa prelazim na drugi i tako dok ne isprobam sve što nude. cena od 1250 din/kg pa naviše.

Link to comment

ja dosao da prijavim 1 obozavanje kozackih kapa, ali cu morati produziti ovaj post jabukama

@tazzameni to izgleda skroz jestivo :)enivej, evo nove zanimacije :P lici na kacamak s jabukama, u pitanju je griz sa jabukama i jos necim :)fin, blag, ne bas da bi ga covek stalno pravio i kleo se u njega, al u redu je ovaj kolac, nekako svilenkasto nezan.
ima onaj standard sa jabukuama koje je lako spremiti. cini mi se da ga je kurdi ostavio na starom forumunamazeš malo pleh da se ne lepi, polijes zutim secerom, prebacis kriske preko toga, zacemetišeš, onda 1 tabla lisnatog i još 20 min u rerni. neverovatno je kako jabuka dobro natopi testo i kakvi se ukusi radjaju od tople jabukeko se nađe u nsu i oće nešto slatko neka ode u "arhiv" u samom centru. jabuku napune cokoladom i sljivom, obmotaju mrežom testa a sa stranu daju griza i ribizle. verovatno najbolja slatka stvar koju sam jeo, a i ostatak ponude restorana je odličan Edited by Hustler
Link to comment
otvorena prodavnica orijentalnih kolača, dukat-baklava, iza tanjuga (topličin venac 3). ima raznih vrsta baklava, kadaifa, marcipana od pistaća ...krenula da kupujem redom s leva na desno. probala po parčence od šest različitih baklava. sasvim solidne. kad me put nanese kupiću od svake vrste iz ostatka prvog reda, pa prelazim na drugi i tako dok ne isprobam sve što nude. cena od 1250 din/kg pa naviše.
otkrice ti je :Hail::Hail: :Hail: evo ja tiltujem od secera, ozareno mi lice, kupila sest-sedam vrsta, a i ostale cu :) rekose da su se otvorili pre 3 dana, ima petnaestak vrsta baklava, na desetak, da bismo znali sta je sta, pise baklava s orasima :lol: jos ima baklava s pistacima, koje ne ljubim previise. ima dve vrste sa cokoladom :wub: kadaif i ovo ukrug sto sam zaboravila kako se zove, a sastojci su, iznenadjujuce, kore i orasi i secer :D rekose da nece biti baklavica s bademima, ali ako napravimo gradjansku akciju pa svako ko udje pita za njih i strasno se razocara sto ih nema, mozda. nada ionako umire poslednja.
Link to comment
ja dosao da prijavim 1 obozavanje kozackih kapa, ali cu morati produziti ovaj post jabukamaima onaj standard sa jabukuama koje je lako spremiti. cini mi se da ga je kurdi ostavio na starom forumu
jesu li te kozacke kape isto sto i ruske sapke? taj kolac nam je dok smo bili studentkinje i studenti uvaljivala mima sto je radila u kafani stadion u vuka karadzica svaki put kad bi joj lose ispali, pa ih niko osim nas ne bi kupio :D crni, valjkasti, sa primesama kokosa, a moguce da je imao i sloj belog fila? ovaj s jabukama lici na kolac iz moje mladosti, isto secer, jabuke, ulje, pa preko patispanj obicni, kad se ispece, prevrne se i gore slag. bio :wub:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...