Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

e da, iguana ima novi killer cake, cokoladni fondan. skupo, oko 400 kinti, vreme spremanja oko 20 min, ali vredi svakog cimanja. orgazmicki cokoladni kolac u vidu rastopljene kombinacije pamele anderson, catherine zete jones i penelope cruz u dezertnom obliku.... njami, mljac

Link to comment
obični švapski sir sa pijace itekako radi poso za čizkejk. meni se pokazao kao najbolji od svih koje sam do sad probala.
vaistinu. neki seljaci donose i kvark i svapski sir, pa ako uhvatis kvark, jos bolje. cini mi se da je cheesecake sa svapskim sirom (aka keasekuchen) malo kiseliji, ima malo vise sirast ukus, sto je meni lepo, ali nekima se gadi.
Link to comment
  • 9 months later...

LJUUUUUUDIIIIIIII!!!! LJUUUUDIIIIIIII!!!MOSKVA ima nove kolace koji su :Hail::Hail::Hail: Dosle gladne kolaca, videle novu ponudu u novom smehotresnom jelovniku, resile da ostanemo verne starim vrednostima, smazale spanski vetar + napoelon tortu, bile strava. Onda htele jos. Hocemo necemo, hocemo necemo, narucile panakota cokolada, vestacki izgledalo na slici. Pitale kelnera je l se pravi od praska ili oni to tamo mute. Rekao: samo slatka pavlaka i cokolada, sve sami pravimo. Prvo smehotresni jelovnici: dobotorta.jpggrilija.jpgEvo ih i novi proizvodi:novijelovnik.jpgOvako izgleda kad stigne :wub:panakota.jpga ovako kad se zahvati :wub:panakota1.jpgda imam macku ne bi joj ostalo nista da polize, sto bi rekao Muja: neka, ja cu :)

Link to comment
:lol::lol: ove jelovnike da bacis na lingvistiku :D cokoladmi mus :lol: "ovo je mali od sekretarice mileta dragica, zna engleski, a idu mu i kompjuteri, nek on slozi, sto da placamo nekog sa strane.. " :lol:
Link to comment

Nemate pojma, to je taktički i ujedno preventivni potez da im osoblje ne bi doživljavalo nervne slomiće samo zato što neki gosti naručuju onako kako doslovce piše jer se ''drže'' Vuka, neće ljudi da rizkuju...

Link to comment
  • 3 months later...

torte i to, u prote mateje, blizu bulevara, nova zgrada. fransiza zagrebacke poslasticarnice koja pravi taj ciz kejk navodno najbolji u svemiru. probala obican ciz i brauni ciz. dobro je, korektno, ali ne sad da bi neko pao na dupe za 260 dinara. plus atmosfera u ugostiteljskom objektu nula. sve u svemu, bila, a da cu opet - tesko.

Link to comment
  • 1 month later...

imam jenu ideju* i jeno pitanje*** da napravim jenu tortu za jenu priliku... kupila bih jeno pola kila - kilo chocolate mousse u kojeg bih umesala sveze maline i borovnice... to bi bijo srednji deo torte... vrh bi bijo od nekog lepog slag krema...... ** e sta odozdo.. ne volem bas one klasicne pecene kore aka patispanjove.... neki keks mozda natopljen nekim sokom.. nesto fensi..... sta?

Link to comment
imam jenu ideju* i jeno pitanje*** da napravim jenu tortu za jenu priliku... kupila bih jeno pola kila - kilo chocolate mousse u kojeg bih umesala sveze maline i borovnice... to bi bijo srednji deo torte... vrh bi bijo od nekog lepog slag krema...... ** e sta odozdo.. ne volem bas one klasicne pecene kore aka patispanjove.... neki keks mozda natopljen nekim sokom.. nesto fensi..... sta?
ako ces keks, onda piskote. one su flafi i bice super s tim flafi musom. misim, piskote umocene u mleko i rum na primer, il neki drugi alko koji ti prifr. (nisam sigurna da bih umesavala beriz u cokoladni mus. mislim da ce ti se mus razbalaviti. nego ti piskote, pa beriz, pa mus, pa slag. to ce biti ok.
Link to comment

i ja sam pomislila da svezo voche neche biti dobro za mus.... pa sam se onda setila nekog sitnijog vocha koje ne mora da se secka, tako da neche da pusti svoj sok pa che mus ostati isti/lep.... aj ges/aj houp

Link to comment
  • 4 months later...

da ozivimo ovaj nepravedno zapostavljeni topic :)treba mi preporuka za poslasticarnicu u beogradu koja je proslavljena dobrim tortama. trik je u tome da mi u idealnom slucaju treba ona koja je sposobna da radi cuda u vizuelnom smislu, ali da su i organolepticka svojstva zadovoljavajuca. margarinuse stop.jedna od mogucih opcija mi je poslasticarnica present u nevesinjskoj. guglajuci preporuke za nju, naisla sam na neki arhivirani topik na b92 gde se gazza izjasnio da ova poslasticarnica rula. gazzo, imas neki apdejtovani utisak, jel jos uvek prave neprevazidjene torte? ima li jos neko neku preporuku?

Link to comment

rula i dalje, a rula i sa cenama, ali se isplati svaki dinar.mozes da probas i u malom princu mada su se oni malo ofucali u poslednje vreme, a cene drze cak i jace od presenta, cini mi se.samo nemoj ni da pomisljas na ove aurelije, bondjorne i slicne lance.

Link to comment
da ozivimo ovaj nepravedno zapostavljeni topic :)treba mi preporuka za poslasticarnicu u beogradu koja je proslavljena dobrim tortama. trik je u tome da mi u idealnom slucaju treba ona koja je sposobna da radi cuda u vizuelnom smislu, ali da su i organolepticka svojstva zadovoljavajuca. margarinuse stop.
kad kazes cuda, na sta zapravo mislis?
Link to comment
kad kazes cuda, na sta zapravo mislis?
da znaju da naprave svasta nesto lepo. znaci, nesto vise od kockaste default torte :Drecimo, nesto tragom presenta sa linka.lubo, hvala za info, za torte je iz prve ruke preporuka neprocenjiva :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...