Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Breskvice u pokusaju, losu boju sam kupila pa deluju nedozrelo :isuse::D

I lose sam razdelila testo pa su malo prevelike ispale, ali za prvi put su ok vise manje.

20220610_235609.jpg

Edited by Midgeta
  • +1 4
  • Wub 3
Link to comment
  • 4 weeks later...

Uf, ovo je moj ćale zvao bundevara sa jabukama i bundevara sa višnjama ... (sve u tim korama je bilo bundevera :rolleyes:). To su mu bili jedini kolači koji su bili legitimni ... ovo sve ostalo su bili više ili manje uspešni eksperimenti i moderne izmišljotine ... ajd i štrudla je mogla da prođe, ali samo sa makom i orasima. Kanda će u nedelju da padnu ....

  • +1 1
Link to comment

Da li neko ima recept za minjone dobar?

Pokusavala sam da nadjem, neke kvazi sam i napravila ali prilicno neuspesno, pa ako neka dobra dusa ima neke tips and tricks dobro bi mi doslo

Link to comment
  • 1 month later...

Banana bread, najjednostavniji recept ever: Četiri veće banane na granici propadanja (najbolje su kad su več dobile tamne pege i mekane su pod prstima, sa svežim bananma ni blizu nije isti ukus), izgnječiti viljuškom, može da ostane koji grumen veći, 4-5 kašika šećera, dva vanil šećera, dva cela veća jajeta, malo cimeta i dve kašike holandskog tamnog kakao praha. decilitar i po ulja, jedna kašika pavlake, malo više od pola praška za pecivo, dodati onoliko brašna da bude gustine kao za mafine, gustine nutele.  Sve to u jednoj posudi izmutiti, ne morate paliti i prati mikser, još bolje je ručnom mutilicom. Ja prvo malo izmutim kad dodam jaja pa onda dodajem brašno.  U kalup za hleb stavim pek papir da malo viri da može da se izvadi. Peći na 170 sa duvanjem i pratiti situaciju, gotovo jer kad je pod prstima onako solid varijanta i više nije žitko, ne sme da se presuši mnogo. Traje to oko pola sata recimo, sve zavisi od rerne. Ohladiti kompletno na sobnoj temperaturi i izvaditi iz kalupa. Lepo se seče kao hleb. 

Super je, za doručak, uz mleko, sa nekim kremom kao ovaj ovde :rolleyes:...

 

 

banana.jpg

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
2 minutes ago, slepa živana said:

interesantna kompozicija :D

Sad sam provalila :laugh:

 

Inace ovu ciniju sa vocem samo premestamo sa jednog na drugo mesto porodicno :isuse:

 

Edited by Midgeta
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...