Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

y4ms0xNmo7VYpXN5NBOYFtQYIZ8EzlfD0VVAu_Hc

 

Prosti voćni kolač sa merama na šolje, kakv sam nekada prezirao, prepun antioksidanata iz aronije.  Aronija je iz slobodnog uzgoja - pojavila se kod mame u bašti, pa je preostalo samo da se bere.

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment

Pogledaj svih 9 slika, fantasticno!

https://www.instagram.com/p/CLsF0zTHlUB/?igshid=dggxfkm3tbs1

Iskreno, divim se ovim kreativnim ljudima, ali ja nikada nemam stepljenja, niti zelju da nesto ovako ukrasim, jer onda ne bih nikome dala da jede to angry.png samo ocima biggrin.png

Ili recimo ove medenjake neko da jede, moze samo da gleda [emoji7]

0e53c0e7fd7bd20043d1a1779a769041.jpg

ae50b538dd1cbbf53b84eed48487e400.jpg

Volim da pravim kolace koje su preukusni i pristojno dekorisani, a ovim ljudima svaka cast! Doduse te im kreacije i prodaju proizvode.

Ove medenjake iz NSada sam kupovala za posebnu prigodu i odlicni su, i pored tog secernog preliva nisu uopste mnogo slatki.


[mention=1278]Ras[/mention] daj koliko solja cega, ne mogu da nadjem babin recept, a imam neke borovnice.

Link to comment

Dobro izgledaju medenjaci. Pazariću, kada jednom odem u Novi Sad -nakon oslobođenja.

 

E, da sam babi pričao kako ću uz pomoć visokosofosticiranih tehnologija u budućnosti sa ženama razmenjivati recepte ne bi mi verovala. Doduše, teško mi je i samom da verujem ovo šta radim... 3x sam u životu (u poslednje 2-3 godine) pravio ovaj kolač i danas je bio najbolji:

 

  • 3 jaja
  • 1-1,5 šolja šećera -> mutiti
  • 0,5 šolja ulja
  • 1 šolja jogurta -> mutiti
  • 1 kesica praška za pecivo
  • oko 3 šolje ukupno brašna i griza (danas sam 1,5:1,5, može 2:1 i sl) - da smesa dobije željenu gustinu -> mutiti
  • smesu sipati u pekač
  • rernu prethodno zagrejati na 180 C
  • peći oko 5 min

 

  • dodati voće (ovo numem u šolje, možda 2-3) - količinu da ravnomerno bude raspoređena po smesi
  • peći još oko 25-30 min

 

I nemoj još i šolju da mi tražiš!

 

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment

Bila bi baba ponosna tebe [emoji3]

Da, da, secam se mera, to je to, osim sto mi nesto ovi tvoji tj. tvoj (jel moguce da si jedan slikao?? smile.png ) izgleda bas socan. A nisam ga pravila 100 godina.

Inace medenjake salju i postom. Imas ih na Instagramu.

I necu da ti trazim solju, ali kolika je? :D
Ona za caj 240 ml?


Link to comment

Meni je naručivanje hrane i čekanje na pošiljku toliko strana ideja, gotovo nezamisliva. Pobornik sam sad i odmah filozofije, vrabac u ruci i taj rad....

 

Mogla si da poručiš i dobiješ jedan, ili više sočnih primeraka, ali pošto si nepoverljiva više ne primam porudžbine!

 

Spoiler

y4mVND2dOKc5ObFSvacxQ9Ns-w6SY10IKvYSC7xn

 

Nije moja šolja za čaj - 200 ml.

Link to comment

jel ima neki kolach s kajmakom da se peche? sad mi to neshto doshlo, al da je slatko. ima nekog kajmaka mladog dosta, ce propadne.

 

znam da smo jednom u onom hananu u lole ribara jeli neshto shto se zvalo kajmak, a bilo slatko i lepo dumresh...

Link to comment

Visnje i cokolada. Prokuvane visnje sa malo secera (bas malo, prilicno su kiselkaste), pa odozgo usitnjena cokolada za kuvanje i po kasika griza.

d2bf85df18cbd5a4eca2bc0e0b820905.jpg

Za poslednji rolat nisam imala vise visanja, jer ne umem da ne pretrpam fil -.- Tako da sam malo soka raspodelila preko poslednje kore (po 3 kore za rolat), a onda poredjala kocke cokolade za kuvanje po duzini u jednom redu (ona Lidl od 200g), i ispalo super [emoji7]

9d0784e3bd78f95610d0f46969a9d311.jpg

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
On 26.2.2021. at 17:26, Ras said:

Dobro izgledaju medenjaci. Pazariću, kada jednom odem u Novi Sad -nakon oslobođenja.

 

E, da sam babi pričao kako ću uz pomoć visokosofosticiranih tehnologija u budućnosti sa ženama razmenjivati recepte ne bi mi verovala. Doduše, teško mi je i samom da verujem ovo šta radim... 3x sam u životu (u poslednje 2-3 godine) pravio ovaj kolač i danas je bio najbolji:

 

  • 3 jaja
  • 1-1,5 šolja šećera -> mutiti
  • 0,5 šolja ulja
  • 1 šolja jogurta -> mutiti
  • 1 kesica praška za pecivo
  • oko 3 šolje ukupno brašna i griza (danas sam 1,5:1,5, može 2:1 i sl) - da smesa dobije željenu gustinu -> mutiti
  • smesu sipati u pekač
  • rernu prethodno zagrejati na 180 C
  • peći oko 5 min

 

  • dodati voće (ovo numem u šolje, možda 2-3) - količinu da ravnomerno bude raspoređena po smesi
  • peći još oko 25-30 min

 

I nemoj još i šolju da mi tražiš!

 

Nije li to malo previse secera, bude li bas jako sladak kolac posle? Moja mama kaze obicno, za takvu vrstu kolaca ili za kore: koliko jaja, toliko velikih kasika secera. 1.5 solja je mnogo vise od tri kasike.

 

//Baka je sigurno ponosna

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...